Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина - Дарина

Мнение от calico »

Дарче, вълшебно, вълшебно :potekoha:

кога я направи тая градина бе, сякаш скоро почна :hmmm:
прилича на стара стара градина, невероятна е
Големи поздравления, всичко е така точно, на място и премерено
ся ще видя първите ти снимки, да си спомня как беше, обичам да сравнявам с минали години и да видя как градината се е променила
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Калико, благодаря ти :tzeluvka: 2014 г. садих кой каквото ми даде и всичко що е цвете. Във форума май още не бях влизала или влязох след засаждането на първите цветя. Чета и гледам тук- остановявам, че съм направила едно нищо. От всичко засадено през 2014 останаха само хортензиите макрофили. 2015 и 2016 предимно се изкоренява и се задават много много въпроси и преписвам от вашите градини. 2016 есента са посадени повечето рози и цветя от поръчките и сега само малко съм допълнила. Например изкорених доста малини- няма кой да ги яде толкова и си сложих тъй мечтания от мен Еден и хортензии паникулати, още малко макрофили, дъбоволистна. Видях и твоята- еми харесвам ги. И искам и те да ме харесат. Ще пускам снимки и ще ви чакам :gush: :gush: :gush: Трябва да вляза в темата за разпознаване на рози, че една стара роза, запазена от предишната собственичка на имота, съм забравила като коя я разпозна. Като идваха сега девойките в къщи не можах да им отговоря на въпроса, коя е тази роза, но ще се поправя :liubov:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 459 пъти
Получил благодарност: 871 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от greeneyed »

dar написа: Май 16, '18, 14:22 Например изкорених доста малини- няма кой да ги яде толкова и си сложих тъй мечтания от мен Еден и хортензии паникулати, още малко макрофили, дъбоволистна
При мен, Даре, аналогичен случай- първо изкоренихме малините, след 5 години открихме вълшебството им и купихме от пазара нови ; сега едвам чакам да узреят :lol: :lol: :lol:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Грийни, от 40 м малини, оставихме 20 м - половината дават плод един месец, половината - целогодишно. Все си мисля, че ни стигат ;) Много искам да ми стане Едена като вашите. Не ми стигна куража да го направя на арка като теб, макар, че исках... и в крайна сметка ще го разпервам по оградата :stiskam:
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Градина - Дарина

Мнение от Vasi »

Дар, май трябва да намина да видя тази градина пак ;) :nod:
"A garden that is finished is dead."
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градина - Дарина

Мнение от tili »

Ето моите хортензии от днес, Даре

Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Vasi написа: Май 17, '18, 15:03 Дар, май трябва да намина да видя тази градина пак ;) :nod:
Хайде, да видиш и новите иглолистни :gush:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

tili написа: Май 17, '18, 20:08 Ето моите хортензии от днес, Даре

Изображение
Тили, благодаря ти мила, но от телефона не ги виждам ще пробвам утре от компютъра. Ако не се получи на място при теб ще е най-добре :gush:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина - Дарина

Мнение от calico »

аз пък от компютъра не виждам на Тили хортензиите
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Тутти »

По молба на dar качвам част от красотите в градината й. Тя няма възможност да покаже снимки, праща ми ги на телефона. Розите й са страхотни, като всичко в градината, независимо, че тя не си признава заслугата. Розите са здрави, на две години, много потенциал има в тях, и са подбрани с внимание. Няма нагъчкани една в друга, всичко умерено и много красиво. Първо Очите.

Изображение

Изображение
Хайди Клум
Изображение

Коко Локо
Изображение

Тези Дарчето да пише кои са.
Изображение

Много талантлива градинарка е dar. Стига скромности и самокритика. Чудно!!
Дарче, оттук с обясненията си ти. За мен беше удоволствие, снимай и другите като нацъфтят.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”