Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Гео, за тази година не знам дали ще стане, но до две- три години се надявам. Грешка допуснах с различните видове. Но то от пустата лакомия, дето всички ни гони.
Благодаря ви за гостуването, приятели :gush:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5623
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1704 пъти
Получил благодарност: 1924 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Тутти »

Дарче, лалетата какво им е? Изглеждат добре, много сухо беше.
Увеличих снимката, с тези малки снимки няма ефект, трябва да се увеличават. Друго си е да ахкаш на всяка по-едра снимка.
Изображение
Моля те, направи кратък доклад какво е ставало в зеленчуковата градина. Някакви конструкции виждам. :tzvetentze:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 196 пъти
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от zeleno »

ся , ако кажеш , че таз слама дето си мулчирала с нея , си я пазиш от есента , Ша падна
ще чакам с нетърпение развитието в снимки
и зеленчуковия двор с арка на входа :daaa: , и една мотичка скрий зад арката , като нацъфти да не се вижда
който се захласне и се прилъже да влезе - хоп , мотиката в ръцете ....
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Тутти, снимка от увредените лалета има в тяхната тема. Изтрих я от телефона. Не ми позволяват възможностите да увеличавам снимките за съжаление. И на мен ми харесват по големички, но да не забравям момента, когато нищо не можех да качвам, та за това не мрънкам ;)
Конструкциите в зеленчуковия двор са от миналата година. Ще видим дали ще са удачни. Калико каза, че арката е малка за Зефринката, а конструкцията пречи да я удвоя :ufff: Каквото, такова! В момента съм сложила грах и марули. Не са покрити и от две седмици не са мръднали, но не са и изядени от охлюва. Каква ли е причината :hmmm: Чакам да заякне разсада и през май да го садя.
Зеленко, тая суха трева е извадена от аератора преди две седмици. Много пожълтяла беше. Не помня колко колички отнесохме и ако повторим упражнението ще е същото положение. Нахвърлих я по рецептата на Тутти и за родилно отделение имаше на съседската коза, та три ярета окози :ieeee: . Това за мотичката не се бях сетила. Идея е, нека се разлисти Зефринката и ще заложа капана :lol: Ей, на акъл не ми идва как с хитрост да накарам някой да ми помогне, щот съм директен човек, а ма то си трябва и от другото.
Ще ви чакам на гости, къде да гледаме китки, къде домати с домашно сирене и ракийка, а бе чакам ви :dovolen:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

За любителите на иглолистните растения и за новите форуми другарчета, и за всички вас приятели, да покажа новата леха с иглолистни от миналия сезон.
Сенколюбивите и киселолюбивите на преден план са от няколко сезона.

Изображение

Една щамба, която често тормозя с топсин. Светлите игли като, че ли все прегарят или боледуват. От миналата година започна да нараства :ieeee:

Изображение

И място, което не съм ви показвала май досега, всъщност в самото начало на темата има снимка, но сега е изцяло променено.
Това е една от страничните градинки покрай къщата. Чакам с нетърпение розата на пирамидата Prieure de St. Cosme. Едва ли някога ще запомня това име. С големи очаквания съм за нея. На Масад от поръчка на Петрович. Зеленко, благодаря ти :gush:

Изображение

На снимката долу вляво е пиратската роза Hommage Barbara, подарък от Зеленко :tzvetentze: . Дали така се изпитваше името на розата :hmmm:
В ляво от пирамидата ми е оставката Alnwick, подарък от Васи :gush:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Розата, подарък от Васи е остинка! Каква оставка, ох тоя телефон :lol:
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2218
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1383 пъти
Получил благодарност: 570 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от daneda »

Дари, прекрасно е всичко! Страхотно се справяш момиче, да не съм те чула повече да се оплакваш! :gush: Не спирай да ни показваш прелестната ти градина!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Daniela Pargu »

Даре,в момента не мога да пиша, но не се въздържам -
ПРЕКРАСНО прекрасно!
Иглолистната градинка е направо мечта :sclap: :sclap: :sclap:
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от desi_slava »

Дарче, мнооого хубаво при теб :slove:
Просторно и с прекрасни композиции! :tzvetentze:
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1694
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 273 пъти
Получил благодарност: 227 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от darina1960 »

Адашче, и аз да те поФаля. :lol:
Чудесно е всичко.
Страхотно местенце си имаш. :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”