Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Margaritenia »

ToBo написа: Юни 10, '18, 23:24 Ох, много е красиво! И просторно, и подредено! Май трябва повече и аз да чета и записвам (помня как се запознахме при Либра - ти беше с тетрадка :o ). Има полза, колкото и да се чудех тогава :lol: Много успешно си намерила пътя между сърцето си и опита, записан в тетрадка. Поздравления!
:P :P :P Тобич, и аз я помня...на една от поръчките на полските иглолистни с листче, химикалка, търсеща растения по описание от сорта на "ниско, със сини иглици, пухкаво"...Дарче, цитирам по памет :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: Прекрасна градина! Лехите с иглолистни са много красиви и стилни! Розите, разбира се греят, все пак са царици! Всичко е пипнато и помислено! За карамфилените бордюри, какво да кажа... :liubov2:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Грийни, Марго, Маргаритения :gush: , благодаря ви за съветите. Сега не вадя теФтера :lol: , защото влизам и си прочитам какво сте ми написали. Марги, ще ти изпратя старата леха с иглолистните и магнолия Атлас, ако можеш да ги публикуваш . Новата леха с иглолистни още се доизкусурява. Като я наместя ще я покажем за да сравняваме после, кое колко е порастнало и къде е преместено ;)
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1438 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Тутти »

Dar, нека и аз да участвам със снимки от чудната ти градина - подредена, оплевена, съчетана, хармонична, обгрижена във всеки ъгъл. И да има нещо не дотам екстра, не се вижда, накъдето и да погледне човек, вижда хубави панорами и обмислени ансамбли. Твоята градина е направена от хора с вкус, ТМ също участва с едрите градежи. А ти си една методична градинарка - и тефтер, и четеш, и се интересуваш, питаш, градината ти е плод на много премисляне, затова е толкова красива.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Е много е хубава тази градина, Dar, ти разказвай кое какво е. :liubov:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина - Дарина

Мнение от ToBo »

Невероятно е :potekoha:
А в кръговете под дърветата има ли нещо? Представям си разкошни хости!
Никога не е късно да засадиш клематис...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Тутти :gush: Благодаря ти за репортажа :tzeluvka:
Малко съм тъжна в момента, че преди час ни удари ужасна градушка, но природа, нищо не можем да направим освен да се молим и надяваме. Утре ще гледам пораженията. Има много вода и продължава да вали :stiskam:
На първата снимка е Пашмина, няма нужда от представяне на много от вас. Засадена е през пролетта на 2017 от поръчка на Десийото. Много голяма стана. Очаквах я по ниска за това след нея другите рози не се виждат. От същата серия са.
На втората снимка са две мои любими цветя- подаръци. Розовото е ....блатниче подарък от теб Тутти :gush: , а синьото е Вероника от МГХ :gush: Благодаря ви мили приятели :tzvetentze:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Следващите две снимки са на розите, които вече прецъфтяха.Следва снимка на блатничето , Коко Локо и перления равнец.Тобо, на снимката със къщата на комшиите се виждат и клематиси ;) След това Тутти е представила стария кът на иглолистните от есента на 2016 и снимка на щъркела - нашия домашен любимец .
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Градина - Дарина

Мнение от Силвия »

Дарче, много красиво :dovolen: туите едни дебелички, строени като войници :D
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Тобо, благодаря ти :gush: Болна тема засягаш- кръговете. Първо там бях насадила пролетни цветя луковични. На втората година ги извадих, сложих някаква мрежа да ги пазя от подземните гадове и на третата година изчистих всичко, защото от плевел не можах да се отърва. То като се заплете с тая мрежа всичко, нямам думи, хем скубя, хем.....Мулчирах с едри кори през февруари и до сега още не съм се занимавала с тях. Харесвам хостите, но се притеснявам да не си отворя пак работа. Да не хукнат тия ми ти плевели, че тогава да видиш. Искам да мога и да си почивам , и луди градинари и градинарки да посрещам :dovolen:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Силвия написа: Юни 13, '18, 22:15 Дарче, много красиво :dovolen: туите едни дебелички, строени като войници :D
Силве, мерси :gush: . Редовно ги подстригвам за да дебелеят, а не да се издължават!
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от katina »

Леле колко красиво :potekoha: Благодаря на Тути за снимките :tzeluvka: Дар, всички растения са много стилно подбрани, много красиви съчетания :daaa: Кои са розичките, които са вече прецъфтяли, на колко години са толкова отрупани с цвят, с какво ториш?
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”