Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от мечтица »

Даре,днес най накрая успях да разгледам градината ти от самото начало.
Хубава,чиста ,подредена ,с голямо бъдеще,много ми допадна! :liubov:
Имаш много красиви лупини,а дългократите гости,направо мечта,благородно те завидях. :potekoha:
Усеща се желанието ти да направиш красиво,уютно място,ами то вече почти готово. :daaa:
И тука ще посъветвам,но това е мое виждане,надявам се да не се обидиш,но нали за това сме тука,не само да сипем хвалби,ами и да даваме акъл.
Става въпрос за този алпениум.
Изображение
Според мен,като се затопли времето да извадиш растения и да сложиш още малко пръст и най важното,камъните,недей обграждай мястото с тях,така прилича на леха обградена с камъни.
Остави ги свободно,разпръснати върху земята,както в приридата.Аз дори преди да насипя пръст,първо слагам отдолу отпадаци от строителни материали,начупени тухли,керемиди и др,получава се леко повдигнато.
Нещо подобно на това-
Изображение
А това съм правила на сестра ми в Русия,сега вече засадено с растения и и има съвсем не лош вид,за съжаление нямам снимки.
Изображение
И не забравяй по често да показваш градината си,а пък аз с голямо удоволствие ще гостувам.
Ако те хареса някое растение от моята градина,не се притеснявай,пиши,аз съм насреща. :tzeluvka:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Gevkati благодаря ти за предложението и снимковия материал. Малко ми се струва мястото пред розата :hmmm: . Видяхте я сега - оголена без листа и цвят,а лятото става по пищна. Не знам дали съм я рязала правилно, така по усет и като съм гледала клиповете, които сте публикували. По скоро май ще се спра на предложението от Джоя за салвия немороза розовата. Имам синя и не е голямо растението, пък и съм поръчала, писах малко по горе, един Sedum Purple Emperor, та и на него място трябва да намеря. Не ми се ще да се уливам в поръчките, че ще се претрупа, а искам простор. Ще пробвам с някое от тия, а ако не ми допадне ще имам алтернатива :gush:
Мечтице, работливке такава, аз като започнат много да ме хвалят се замислям, че има нещо гнило. Не може да е всичкото наред, така че приемам всяка критика и не се сърдя. Харесва ми предложението ти, но не ми се иска да пресаждам цветята :ufff: нямам твоята енергия нищо, че сигурно съм по млада. Ще насипя малко пръст в алпинеума напролет, че от поливането се отмива.Те и растенията са млади и си мисля, че тези, които съм посадила на преден план разни аубриети и прочие ще поскрият камъните и ще дадат малко по природен облик на алпинеума. Поживьом увидим.А за камъните долу за ограждането много не те разбрах. Те са просто сложени за да се стъпва по тях, че от другата страна са рози. Някак си тази градинка е разделена на две- рози и алпинеум с иглолистни и пак рози. По нататък ще кача и други снимки за да се ориентирате.А идеята от градината на сестра ти може да приложа на бъдещото място за иглолистни :gush:
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от gevkati »

стискам палци , Дар!
и чакам снимкиииии, но първо май Баба Марта трябва да дочакаме. То като се замисля, има няма 30 дена и сме там. :stiskam: :stiskam: :stiskam:
можеш ли да ми пишеш откъде сте взели туите, ако искаш на лични, че да не спамим карамфилите и щъркелите
GIOIA(Джоя)

Re: Градина - Дарина

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Дарче,права си,по лежерно го давай :lol:
Голямо блъскане в тия градини,време за едно кафе не остана :hihihi:
Природата си знае работата,така ще се развихри,че ще обикаляш с ножицата след година,две да откриеш някой камък :nod:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от мечтица »

dar написа:Gevkati благодаря ти за предложението и снимковия материал. Малко ми се струва мястото пред розата :hmmm: . Видяхте я сега - оголена без листа и цвят,а лятото става по пищна. Не знам дали съм я рязала правилно, така по усет и като съм гледала клиповете, които сте публикували. По скоро май ще се спра на предложението от Джоя за салвия немороза розовата. Имам синя и не е голямо растението, пък и съм поръчала, писах малко по горе, един Sedum Purple Emperor, та и на него място трябва да намеря. Не ми се ще да се уливам в поръчките, че ще се претрупа, а искам простор. Ще пробвам с някое от тия, а ако не ми допадне ще имам алтернатива :gush:
Мечтице, работливке такава, аз като започнат много да ме хвалят се замислям, че има нещо гнило. Не може да е всичкото наред, така че приемам всяка критика и не се сърдя. Харесва ми предложението ти, но не ми се иска да пресаждам цветята :ufff: нямам твоята енергия нищо, че сигурно съм по млада. Ще насипя малко пръст в алпинеума напролет, че от поливането се отмива.Те и растенията са млади и си мисля, че тези, които съм посадила на преден план разни аубриети и прочие ще поскрият камъните и ще дадат малко по природен облик на алпинеума. Поживьом увидим.А за камъните долу за ограждането много не те разбрах. Те са просто сложени за да се стъпва по тях, че от другата страна са рози. Някак си тази градинка е разделена на две- рози и алпинеум с иглолистни и пак рози. По нататък ще кача и други снимки за да се ориентирате.А идеята от градината на сестра ти може да приложа на бъдещото място за иглолистни :gush:
Даре,не става въпрос за камъни в пътеката,а тези които обграждат алпениума,но както и да е,ти сама ще решиш.
А това за пресаждане,че то колкото години да имами градини,все нещо местим,все търсим по добро и по красиво решение.
Всъщност наминах тук да те предложа от тази непета в допълнение към кълбовидната розичка.На пролет мога да те извадя колкото искаш.Цъфти цяло лято с малко прекъсване през юли,тогава аз я подрязвам и след определено време пак е пълна с цъфтеж.При мен много самонасява се.
Тази снимка от 20 април,извинявай не можах да открия по добра.
Изображение
Тук е през септември,дори съм махнала вече прецъфтелите петунии.
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Благодаря ти, Мечтице :gush: Тези камъни така са подреждани, че между тях има и цимент и за това няма как да ги размествам. Не съм го изграждала аз, а хората, които ни правиха пътеките. А непетата са хубави и ако не са агресивни може коренче, ще помисля къде да го засадя. До розата искам нещо розово или червено.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от libra »

Eто това крие Дарчето в момента и му се любува почти сама :
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Страхотно обгрижена градина/без никакви бурени/,подредена много прецизно.След две седници розите й ще бъдат зашеметяващи-сортове без компромис и с много пъпки.Ириси -огромни,аз мога да се шмугна в тях.Щото били френски,каза,аз не вярвам.
Алпинеум също интересни растения ,нов е още.
Колекция от иглолистни-ММ се захласна ,не беше и предполагал,че съществува нещо по-велико от туя смарагд.Аз също почти не съм ги виждала тези бижута.
Дар ,благодаря за гостоприемството и моля те,намери начин да покажеш розите!
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Margaritenia »

Либре, жива да си! :tzvetentze:
Добре, че си я наснимала тази хубава градина, че ние ако я чакаме Дарчето да качи някоя снимка....ехееее догодина...! :nod:

Дар, страхотна градина! И зимата беше такава, но сега е много, много красива! :sheart: :tzeluvka:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Оля »

И аз останах без думи! Даре, справила си се невероятно, даже не споменавам колко е подредено всичко! :tzvetentze:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Либре, благодаря ви за гостуването и за споделените снимки в темата ми :gush: Розите, предлагам мераклиите да ги видите на живо, но нали съм пишман розарка не мога да преценя дали тази събота и неделя или следващата ще са най-най.
Оля, Марги, благодаря ви :gush: Приятели, добре, че ви срещнах във форума, та да понауча някои неща за цветята. А докато стигна вашия майсторски клас има още много, много да се уча.Обичам ви :liubov2:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”