Градина на 10 години в развитие

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от boggy »

Просто нямам думи, всичко е прелестно! Уникално, без думи оставам :) Аз никога няма да успе да отгледам такива красоти :) Ще трябва да те посетя скоро да се порадвам :) :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от vanina_g »

Оооо нямам думи просто! Приказно! :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Най-много ми харесва простора, и залезите, и цялата градина - всичко е една чудна хармония :sheart:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от greeneyed »

Тутти, твоята градина е съвършена, омагьосваща, потресаващо красива; повече няма да я хваля, защото съм останала без ума и дума ))))))))))))) :angel2: :liubov: :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Мили приятели, благодаря ви за добрите думи. Далече е от съвършенството тази градина, но това прави динамично началото на всеки сезон - нещо ново, нещо старо, нещо не назаем и нещо синьо(може и друг цвят). Все правя нещо, за да е за улеснение, да е за постоянно, и все не мога да кажа, че е готово.
Това е и интересното на градинарстването.
Подарявам ви тези красавци, с обич.
Изображение

Изображение
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от ToBo »

Това сигурно е единствената градина, в която не ми липсват клематиси 8-) Има си всичко!
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

ToBo, моля, моля, не МЪ обиждай. И аз кътам някой и друг клематис, нищо, че те си растат добре въпреки моето клематисово невежество. Ти понеже им знаеш тайните, сигурно си мислиш, че няма нищо сложно, а аз все нещо бъркам, и не мога да завъдя нови и големи, едва кретат новите, и току изчезнат. :hmmm:
Ето тука един стар боец плюс още един в една дупка (не се сади така) плюс една роза и един хемерокалис накуп. Розата и хемерокалиса не съм ги снимала, щото ме е срам. :oops:
Ужас, но пак добре изглежда. :lol:
Изображение
Още малко снимки от последните дни. След голямата суша и аварията с помпата, вече има поливка, дъжд, всичко си има, няма загуби.
Това е едно много хубаво почвопокривно на светла сянка под таксодиума, може и на слънце да вирее, покрива всичко много успешно. Хутиния кордата хамелеон, на слънце става още по-пъстро с червени и жълти листа.
Изображение
Розите са много, прекалих, добре поне, че място има и не са наблъскани. Добре изглежда, но ми се иска да беше останало по-зелено в градината. Добрата визия е спасена само защото не съм шарила много с цветовете, жълтите рози са в периферията на градината, пред погледа са розово-бели-червени. И тук-там екрю. Това е Амадеус, няма друго толкова червено, продължителноцъфтящо при мен. Като огън е.
Изображение
Още рози: Еден, Айсберг, Чери Липс, Леонардо да Винчи, Ангела, всичко в тези тонове.
Изображение
Чери Липс, хултемия, и тя в същата група на гореизброените, трета година.
Изображение
Остинки и Масадки, коя по- млада, коя по-стара, още не са равностойни храстите, но постепенно се оформя още една комбинация в една цветова гама.
Изображение
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Еличка »

Аз ти предлагам да се отдадеш на заслужена почивка :sdrink: Градината ти е готова, прекрасна! :liubov:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от greeneyed »

О, тази 'Hulthemia persica' много красива :angel2: , добро попадение, Тутти!
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от dar »

Тутти, прелестни рози!Още усещам аромата на Мадам Исак Периер! :gush:
А това Чери много прилича на Очите!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Еличка, аз все си намирам време да си почивам, все заслужено. ;) Трудовите дни ги отработвам ударно, има такива вдъхновени дни, а после не си давам много зор. Градината е удоволствие, труда да е фитнес, удобства да има, не може да се загуби смисъла в трепане из бордюрите. Не спирам да мисля как да ми е по-лесно, често е така. Отлагам понякога наложителни дейности и не ми е съвестно, докато не ми дойде желание да свърша точно това, или да се самомотивирам. Иначе я ще се убода, я нещо друго, затова си чакам вдъхновението.
Greeneyed, центъра й е виненочервен, не лилавосин. Държи се много добре, имаше един ужасно дебел клон и това беше цялата роза, чак тази година след като й скъсих въпросния клон, оформи симетричен храст. Всички се спират на тази роза, интересна е , също като Очите.
Ех, dar, тази Мадам Исак Перир, много силен аромат. Не я показах в темата си, подсети ме добре. Тя и за мен е любима роза.
Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”