Градина на 10 години в развитие

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5626
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1713 пъти
Получил благодарност: 1935 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Благодаря ви. :liubov:
Margaritenia, не е хранена, само еднократно рози. От миналата година рододендрони по твой съвет. Тази година малко и на иглолистните, с осмокот, но за първи път. Земята и водата си имат всичко. Земята е леко кисела, почти неутрална, за всичко става. А водата съдържа сума ти неща, които са полезни, съседа си я изследва най-подробно и ни зарадва с анализа. Редовна поливка, също. Мисля, че така стават нещата. Навсякъде растат гъби, нали са овощни градини наоколо. Сега като чета за микоризата, си обяснявам защо някои растения имат странни корени. Сигурно симбиоза с гъбените спори им върши добра работа. Четох, че микоризата увеличава от петнадесет до сто пъти ефективността на корена.
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от mileni »

Тутти, обичам да разглеждам градината ти. Много спокойно и просторно.Прекрасна!
Харесва ми и да чета, обясненията ти, без значение, за цветя или вкусотии :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от calico »

Margaritenia написа: Май 5, '19, 11:02 Разглеждам за пети път на Тутти прелестните снимки и сякаш никога не съм я виждала тази градина! Приказна, магична, изобилна, надундена, щастлива, гледана, хранена, обгрижена...просто ми се изчерпиха епитетите! :liubov2: :liubov2: :liubov2:

и аз така, и аз така!! :daaa:

Тутти, а този козунак като е толкова бърз, просто трябва да го направиш към кафето, дето ще го изпия в твоята прекрасна градина :angelche: :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от iv.tarlen »

Лееекинко надникнах и не отлепих!Тутти, красота, елегантност, дизайн дано успея да я видя наживо. :tzeluvka:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от dar »

Тутти, чак сега надниквам в градината и кухнята ти :gush: Прекрасно е всичко. Магията не е само във водата. Ти си много специален човек :liubov2: :liubov2: :liubov2:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5626
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1713 пъти
Получил благодарност: 1935 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

calico написа: Май 9, '19, 08:18
Тутти, а този козунак като е толкова бърз, просто трябва да го направиш към кафето, дето ще го изпия в твоята прекрасна градина :angelche: :angelche:
Става, казвай кога предвиждаш да дойдеш. :tzeluvka:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5626
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1713 пъти
Получил благодарност: 1935 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

iv.tarlen написа: Май 9, '19, 08:30 Лееекинко надникнах и не отлепих!Тутти, красота, елегантност, дизайн дано успея да я видя наживо. :tzeluvka:
Ще успееш, как иначе. Речено-сторено... :tzeluvka:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5626
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1713 пъти
Получил благодарност: 1935 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

dar написа: Май 9, '19, 08:33 Тутти, чак сега надниквам в градината и кухнята ти :gush: Прекрасно е всичко. Магията не е само във водата. Ти си много специален човек :liubov2: :liubov2: :liubov2:
:liubov: :liubov: :liubov: Не съм, какво ти специално, просто тук природата помага.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Еличка »

Аз три дни съм тук. Всяка свободна минута си изкарах. Пих кафета, разхождах се, почивах си, гледах залези.
От първа до последната страница, леееекичко си ги прелиствах.
Благодаря! :tzvetentze:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от calico »

Тутти, ще се обадя поне десетина дни предварително, нали знаеш, че не зависи от мен, а от шофьора ми. :daaa:
обаче никак няма да е преди цъфтежа на розите :angelche:, водопадения масов цъфтеж, някъде края на май, началото на юни :potekoha: :potekoha: :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”