Градина на 10 години в развитие

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Потребителски аватар
Тутти
Баш кафе майстор
Регистриран: съб ное 21, 2015 7:47 am

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти » съб юли 14, 2018 11:14 pm

Благодаря ви, и аз се чудя на толкова цвят. След потопа и силното слънце, да не повярваш. Може би има имунитет градината като са минали повече от десет години и не съм използвала никога химия да пръскам. Само био средства, профилактично, но задължително е да има профилактика. Нямам лично принос чак много-много.
Сега обаче като намятах толкова снимки, излязох навън с кучетата на късна разходка и чух нещо обезпокоително от новия градински център, който направиха до западната ни ограда. Цикади!!! Този много познат звук, който толкова ми харесваше, ама да го слушам лятото като съм на почивки. А тук хич не ми трябва. Може да ми опоскат бая растения тези дребосъци. Сега ще трябва да правя нещо бързо, и да говоря с наемателката на този градински център, тя може да зарази цяла София, защото продава едни формирани и стригани растения, на мен не ми допадат, но хората си ги купуват и си ги носят по градините. И гадните цикади може да си се таралянкат със саксиите. Зеленко и Миша бяха писали нещо за борбата с това насекомо, ще проверя.

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: нед ное 29, 2009 12:44 am

Мнение от Мария Николова » съб юли 14, 2018 11:35 pm

Изображение
Тутти Фрути, разпознах твоя анонимен красавец Stargazer. :slove: :ssvirka: :slove:
Но нали не съм сигурна в латинобуквичките, пък Гуглето и грешно да ги изпиша, ме разбира за кой лилиум питам. И го изписва с правилните буквички. :lol: Остава само копи-пейст. ;) :hihihi: :hihihi: https://en.wikipedia.org/wiki/Lilium_%27Stargazer%27 Ето - да видиш, че е същия. :dovolen:
Да ти кажа, че моята будлея - с това наситено топло лилаво - е по-хубава от твоята! :potekoha: :daaa: Благодаря ти! :sbear:
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.

Потребителски аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: чет юни 07, 2012 6:46 pm

Мнение от katina » пон юли 16, 2018 3:30 pm

Толкова красота в тази любима градина :potekoha:А будлеята наистина е с огромни тлъсти цветове :potekoha: :daaa: Жалко, че не се хвана при мен, ще моля пак за коренче от теб или Мария, ако има на есен :dovolen:

Потребителски аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: чет яну 31, 2013 6:17 pm

Мнение от darina1960 » пон юли 16, 2018 4:39 pm

Тутти, вълшебно е при теб. Връщам се да гледам отново. Вдигна ми настроението.
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:

Потребителски аватар
Тутти
Баш кафе майстор

Мнение от Тутти » нед авг 05, 2018 10:37 pm

Най-сетне слънцето имаше красив залез. До днес всеки ден беше дъждовен и нямаше това отражение и нюанси.

Изображение

Изображение

Рудбекията е както винаги неудържима.
Изображение

Красивата Princess Sibilla de Luxemburg
Изображение

Тревистия хибискус е толкова голям, че се затруднявам да го снимам целия.
Изображение

Стола за почивка тази година е използван най-малко. Дори розата е разбрала, че е свободен дълго време и се е подпряла свойски.
Изображение

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: нед ное 29, 2009 12:44 am

Мнение от Мария Николова » нед авг 05, 2018 11:26 pm

Изображение
Простор. Ухания. Спокойствие. Тишина. Красота! :sheart:
Дневните птици са се прибрали и се наместват за сън, а нощните чакат с нетърпение мрака да разперят криле.
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.

Потребителски аватар
Тутти
Баш кафе майстор

Мнение от Тутти » пон авг 13, 2018 2:42 pm

Рози, втори цъфтеж, не по-лош от първия. Не е от голямо обгрижване, отдавам го на обилните юлски дъждове.
Еден.
Изображение

Изображение

Помпонела
Изображение

Аспирин
Изображение

Амадеус
Изображение

Джулия Чайлд
Изображение

Космос