Градинката на Нинката

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

На две ,три места подсях ,че изобщо нямаше ,но като цяло ми се струва ,че добре се получи.Много бързо расте с часове :dovolen: .
Но някой от стръковете са вече към 7см. Други са по късички,трети сега набождат.
Днес купих косачка. Избрах на Husqvarna LC247S.Бензинова със самоход .Не знам ,кога да кося. :hmmm:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Градинката на Нинката

Мнение от Мария Николова »

Нямам и една педя морава, Нинка, :lol: но зная някои от отговорите. :daaa:
При засяването на семената, едни попадат по-плитко и първи поникват. Други - по-дълбоко, отколкото им се иска, и закъсняват. А някои са хем на плитко, хем в мааалко по-ниско, където водата се задържа по-дълго и жълтеят.
Пробвай да подсипеш пръст със семена върху някое пожълтяло малко парче за проба. И ако е добре - на целите жълти петна. :daaa:
Не зная кога трябва за пръв път да се коси. Но зная, че колкото по-често се коси, толкова по-видимо се сгъстява тревата, защото тревата "братИ". :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

Посипах, Мария преди известно време и вече са на боли. Но вече си мисля, че няма да има смисъл от тук на татък,няма да има време да покълнат. Окосих я вчера, хвълих и тор. Не пръсках за плевели за сега, много са малки. И вече на пролет ще оправям петна където има.
Deleted User 1445

Re: Градинката на Нинката

Мнение от Deleted User 1445 »

Нинка, много добре изглежда тревата :daaa: Ако е смеска, възможно е да никне поетапно. При мен на три етапа се показваше. За косене е рано, изчакай да заякнат корените, да не ги подмъква косачката. И над 10-12 см да стане, нямаш проблем с косенето, а и времето все още е хубаво. Градината се е оформила страхотно :tzvetentze:
Сега прочетох, окосена е, нищо ще се сгъстява значи.
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

Ами Nini,окосих я, но и не съжалявам .Уцелих момента явно,защото и се отрази страхотно :dovolen:
Сега започнах да садя растения ,и ме притеснява това дали ще успея да предвидя разстоянията между тях .
Мислите ли ,че иглолистни мога да държа в определени размери ,ако видя ,че твърде много нарастват? И какво да бодна между тях сега докато са малки ,за да не е празно.Пръснах и мулч на иглолистните.А други храсти как биха се повлияли ,ако им пръсна и на тях ?Дали няма да вкиселят много почвата?
Купих разни неща от един разсадник ,други поръчах в Пландорекс.
Изображение
Изображение
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

Вече почвам да виждам грешките си ,но какво да се прави .Сигурно след някоя и друга година съвсем ще си блъскам главата.Не можах да изчета всичко. 200 страници е темата с иглолистните,100 с кленовете и почти толкова с тревите .Пък аз искам всичко да имам .Растенията пристигат днес и трябва бързо да ги слагам в градината .До неделя всичко трябва да е по местата.Иначе оформих няколко кътчета вече и тревичката беше много добре :dovolen:
Между иглолистните реших да сложа треви.Обаче ги сложих със саксиите ,като им изрязах дъната за да не се пръскат.
Изображение
Изображение
Тук ги наблъсках ми се струва много .В триъгълника са :
Бяла ела (мисля ,купувана за миналата коледа) ,нея със сигурност ще режа прираста всяка година,за да я държа в прилични размери
Pinus nigra Smaragd -купуван за бавно растящ
Juniperus communis Cold cone
Juniperus communis Arnold
Chamaecyparis obtusa nana gracilis
Picea glauca echiniformis
Изображение
Тука вече съм се усвестила :lol: Корейска ела, Pinus nigra Green Tower ,една цвъчка дето не и знам името ,ама ми хареса че е рошава, иииии Ритааааа(без нея не може) :dovolen:
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Градинката на Нинката

Мнение от gevkati »

следя те зорко, много ми е интересно тук. Снимаш етапите, разказваш, супер е!
Напредъкът е много голям, трябва да си горда и щастлива :daaa:
Това рошавкото май е Thuja occidentalis filiformis
Наистина си ги посгъчкала :lol: , да знаеш. Не чакай много преди да ги преместиш. Следващата есен, да речем.
Поздрави на Рита !
P.S.сложи ли си седумчета да ти тапицират хубавото зидче?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Градинката на Нинката

Мнение от libra »

Поздравления за напредъка !
Като съвет мога да кажа задължително да спазваш разстоянията.Времето си минава,храсталаците си растат и много скоро стават едно връз друго.Да ,отначало е голо ,но може да запълваш с временни китки -луковични ,едногодишни ,дори и многогодишни цветя,които трябва да местиш на време.
Не е добра идея да ги садиш в саксия без дъно.Имат си нужда да си разпростират корените.
Обезателно растения с омотани корени в саксията ги разчопляй,подстригвай при нужда.Много иглолистни ,рододенрони и т.н ми измряха,защото се оказаха засадени с корените във форма на саксията им.
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

gevkati написа: Ное 23, '18, 12:05 следя те зорко, много ми е интересно тук. Снимаш етапите, разказваш, супер е!
Напредъкът е много голям, трябва да си горда и щастлива :daaa:
Това рошавкото май е Thuja occidentalis filiformis
Наистина си ги посгъчкала :lol: , да знаеш. Не чакай много преди да ги преместиш. Следващата есен, да речем.
Поздрави на Рита !
P.S.сложи ли си седумчета да ти тапицират хубавото зидче?
Ауууу за седуми не бях се сетила, добра идея. Сложих аубриета сега, да висне по зидчето ми се иска.То, че ще има местене е ясно. Може някой друго да се спомине, без жертви не може. :lol:
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

libra написа: Ное 23, '18, 12:28 Поздравления за напредъка !
Като съвет мога да кажа задължително да спазваш разстоянията.Времето си минава,храсталаците си растат и много скоро стават едно връз друго.Да ,отначало е голо ,но може да запълваш с временни китки -луковични ,едногодишни ,дори и многогодишни цветя,които трябва да местиш на време.
Не е добра идея да ги садиш в саксия без дъно.Имат си нужда да си разпростират корените.
Обезателно растения с омотани корени в саксията ги разчопляй,подстригвай при нужда.Много иглолистни ,рододенрони и т.н ми измряха,защото се оказаха засадени с корените във форма на саксията им.
Либре, аз тревите съм сложила със саксийките само, защото четох че много се пръскали някой видове. Пък и ги сложих между иглолистните, за сега с идеята да ги местя след време и сега да не е празно.Въййй аз на нищо корените не съм бутала. От саксийката, бум в земята. :oops: Иначе слагам торф пясък в дупките. Някъде чакъл на дъното. Почвата е хубава плодородна, но задържа и вода.Ще ги разчоплям вече :ufff:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”