Градинката на Нинката

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2483
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 767 пъти
Получил благодарност: 996 пъти

Re: Градинката на Нинката

Мнение от gevkati »

много е хубаво дуварчето, браво!
Стискам палци на туите бързо да се вкоренят и следващия сезон да дръпнат яко!
Много е сладко да сбъдваш мечтите си! :dovolen: :dovolen: :dovolen:
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

Благодаря ти ,gevkati! Дано се хванат,пък докато пораснат ,знам ще минат 3,4 години :dovolen: .
Имах планове на пролет да правя езеро и скален кът .Представях си ги как в края на езерото ще нахвърлям
пръстта изкопана от езерото,ще хвърля камъни върху нея и ето ти скален кът.Но когато нещата започнат да придобиват по завършен вид ,стана ясно ,че това което съм си мислила няма как да се получи.На това място можех да побера само едното.Та реших там да бъде скалния кът.
Намерих място и на езерото ,но доста по далеч. И веднага си помислих ,че ако ще ги правя трябва да е сега,защото след това ще е жалко да съсипя тревата. И макар ,че времето ми беше твърде ограничено се захванах.
Изображение
Изображение
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

Благодаря ти ,gevkati! Дано се хванат,пък докато пораснат ,знам ще минат 3,4 години :dovolen: .
Имах планове на пролет да правя езеро и скален кът .Представях си ги как в края на езерото ще нахвърлям
пръстта изкопана от езерото,ще хвърля камъни върху нея и ето ти скален кът.Но когато нещата започнат да придобиват по завършен вид ,стана ясно ,че това което съм си мислила няма как да се получи.На това място можех да побера само едното.Та реших там да бъде скалния кът.
Намерих място и на езерото ,но доста по далеч. И веднага си помислих ,че ако ще ги правя трябва да е сега,защото след това ще е жалко да съсипя тревата. И макар ,че времето ми беше твърде ограничено се захванах.
Изображение
Изображение
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2483
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 767 пъти
Получил благодарност: 996 пъти

Re: Градинката на Нинката

Мнение от gevkati »

Ще имаш водна лилия , нали?
Много са красиви! Ако някога реша да направя езерце, ще е заради пустите водни лилии. Толкова са красиви!
А наоколо едни папури, папрати..... мечтииии
:daaa: :daaa: :daaa:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градинката на Нинката

Мнение от dar »

Браво Нинка! Много хубаво става. О, ще се хванат туите и много бързо растат, нищо че са малки. Какъв вид са? От кол до кол има засадени по 4 бр. Какво е разстоянието от кол до кол? Ние също засадихме малки, може би малко по- големи през есента на 2015, сега са високи до края на мрежата. Отчитам, че малко гъсто ги засадихме на 2 м , 3 бр. Посъветваха ме през лятото са подкъсявам върховете за са дебелеят туите. Иначе се издължават и пак ще дойде време за скъсяване , на на вдървили се клонки. Изпълнявам препоръката и съм много доволна. Стискам ти палци!
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

Dar,туите са западна туя смарагд . Ами като търсих инфо из нета пишеше ,че разстоянието трябва да е между 50 и 80 см.
Човека, който ми прави поливната се занимава с озеленяване и той ми каза да ги садя на 70,80 см .Като отидох да ги купувам(то аз отидох да видя само ,какво има колко струва,но ги купих веднага )от разсадника ми казаха да ги садя на 50см ,и то да луднеш направо.Аз ги садих на 60см. Сега като казваш,че твоите са на гъсто май съм сбъркала ама.....така ще е.Там от където ги купих ги произвеждат и имаха всякакви размери.Моите са две годишни.Показа ми човека и четири годишни ,ами и те не бяха колкото оградата.Ти пръскаш ли твоите с нещо за някакви гадини,които ги убивали за отрицателно време?Каза ми март,април,май и юни да ги пръскам с актара и още един препарат който забравих ,профилактично.
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

И водни лилии ще има и папури ,всичко което се полага за едно приказно езеро.Но ще си го оставя него за пролет :dovolen:
Доста парички ще ми трябват и за него ,за фолио за помпа с филтър и т.н. Пък за растения да не казвам и за лилии най вече .Искам всякакви да имам :D .
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градинката на Нинката

Мнение от dar »

Нинка, нашите туи са същия вид. Миналата година ги пръсках през две седмици с фунгицит и инсектицид смесено, профилактично. Тази година само веднъж ти почерпих с тази комбинация. Наблюдавай ги, ако има много пчели покрай тях, значи имат щитоносни въшки. Ще си припомня в този случай с какъв препарат се пръскаше незабавно, че е гаден вредител.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 875 пъти

Re: Градинката на Нинката

Мнение от greeneyed »

Много е приятно да гледаш как нещо се създава . И меракът голям, трудът не по-малък, накрая удоволствието от свършената работа - още по-голямо. :daaa: Поздравления, Нинка, за всичко , което си сътворила дотук! :dovolen:
И сега някой непоискан съвет ;)
Туите са нагъсто със сигурност. Защо слушаш продавачите, нали така ще ти продадат 2 пъти повече растения. :angel2:
За езерото- вземи си мини лилия, за този размер тя е подходяща.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

Приемам всякакви съвети :dovolen: .Ами с туите я свърших вече .На какво разстояние щеше да е добре да бъдат? А тази мини лилия от къде да я поръчам ? Аз като гледам обикновените по едни 50 лв. ,множко ми се видяха .
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”