Градинката на Нинката

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Градинката на Нинката

Мнение от greeneyed »

Ти си оставила 50 см за всяка туя, в основата си те са 1 м. :hmmm:
Лилии има всяка пролет в Хоуммакс , цената им е 10-15-20 лв, а мини-лилии ще се оглеждаш къде има, желателно е да сложиш такава, водоемът ти е малък, водата ще се затопля и листата ще растат на поразия, даже се издигат на 2 етажа. ;)
Показвай и разказвай, това е интересно, а не постнати снимки на 1 цвят на роза, това не е градина . :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

По 60см. има между туите. Но можеше да е 70,80см
Да ви кажа за тревата :dovolen: .Много се чудих между спорт и слънце на Mayer.Взех слънце,ще видим дали сбърках.
Пак човека с поливната ми каза ,че почвата ми е много хубава ,но за домати и краставици :lol: За трева не е.Трябва да хвърлиш пясък ми казва, 10 см :o.Обаче понеже беше след онзи дето ми каза ,че ще ми падне дуварчето и си викам да да говори си .Викам му на човека ти знаеш ли колко пясък е това ? И изобщо не му повярвах,а почвата е хубав чернозем плодороден няма как да не стане си викам.Обаче започна да ме човърка нещо отвътре и взех да разпитвам тоз ,оня .Всички ми казаха трябва пясък.И аз какво да правя със сетни сили поръчах 4 тона и го разхвърляхме за един ден със сина ми и негов приятел.Добре ,че помогнаха момчетата.И тор купих ,но реших да го хвърля по късно ,не със семената.На 22.09 и 23.09 хвърлих семената и валирах.На 1.10 се е показала .На 3.10 снимките.
Изображение
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градинката на Нинката

Мнение от Margaritenia »

Браво, Нинка, много работа сте отметнали и става прекрасно!
Тази врата към комшиите ползвате ли я? Много е готино да си имаш толкова близки съседи:))))

Показвай още, много е интересно! :tzeluvka:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

Вратата я ползваме ,винаги сме я ползвали.Дядо Васил и баба Живка живеят там. Даже се бяха притеснили да не я запуша сега със туите :lol: ,но ги сложих там на по голямо разстояние .Пък и мога да ги режа,ако се наложи някой ден.Общо взето там други хора няма в такава близост.В края на селото сме . Но като гледам с какви темпове се строи,нищо чудно да купят парцелите под нашия скоро.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2246 пъти

Re: Градинката на Нинката

Мнение от Мария Николова »

Браво, страшно много работа се отхвърлили! :daaa: Става много хубаво! :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:
Изображение
Но се боя, че "ханшовете" на двете туи край комшулука ще се допрат само след няколко години... :eeeh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

На две ,три места подсях ,че изобщо нямаше ,но като цяло ми се струва ,че добре се получи.Много бързо расте с часове :dovolen: .
Но някой от стръковете са вече към 7см. Други са по късички,трети сега набождат.
Днес купих косачка. Избрах на Husqvarna LC247S.Бензинова със самоход .Не знам ,кога да кося. :hmmm:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2246 пъти

Re: Градинката на Нинката

Мнение от Мария Николова »

Нямам и една педя морава, Нинка, :lol: но зная някои от отговорите. :daaa:
При засяването на семената, едни попадат по-плитко и първи поникват. Други - по-дълбоко, отколкото им се иска, и закъсняват. А някои са хем на плитко, хем в мааалко по-ниско, където водата се задържа по-дълго и жълтеят.
Пробвай да подсипеш пръст със семена върху някое пожълтяло малко парче за проба. И ако е добре - на целите жълти петна. :daaa:
Не зная кога трябва за пръв път да се коси. Но зная, че колкото по-често се коси, толкова по-видимо се сгъстява тревата, защото тревата "братИ". :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

Посипах, Мария преди известно време и вече са на боли. Но вече си мисля, че няма да има смисъл от тук на татък,няма да има време да покълнат. Окосих я вчера, хвълих и тор. Не пръсках за плевели за сега, много са малки. И вече на пролет ще оправям петна където има.
Deleted User 1445

Re: Градинката на Нинката

Мнение от Deleted User 1445 »

Нинка, много добре изглежда тревата :daaa: Ако е смеска, възможно е да никне поетапно. При мен на три етапа се показваше. За косене е рано, изчакай да заякнат корените, да не ги подмъква косачката. И над 10-12 см да стане, нямаш проблем с косенето, а и времето все още е хубаво. Градината се е оформила страхотно :tzvetentze:
Сега прочетох, окосена е, нищо ще се сгъстява значи.
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Нинката

Мнение от ninkatatata »

Ами Nini,окосих я, но и не съжалявам .Уцелих момента явно,защото и се отрази страхотно :dovolen:
Сега започнах да садя растения ,и ме притеснява това дали ще успея да предвидя разстоянията между тях .
Мислите ли ,че иглолистни мога да държа в определени размери ,ако видя ,че твърде много нарастват? И какво да бодна между тях сега докато са малки ,за да не е празно.Пръснах и мулч на иглолистните.А други храсти как биха се повлияли ,ако им пръсна и на тях ?Дали няма да вкиселят много почвата?
Купих разни неща от един разсадник ,други поръчах в Пландорекс.
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”