Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от calico »

Девина, браво на твоя майстор, :daaa: да го поздравиш от мен, отлично е станало.

тази твоя селска къща все повече и повече ми харесва :ieeee:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от libra »

За рози единствено трябва да се прецени обема,защото все в някакъв момент ще се наложи минаване между постройките .За да се залепят за стената ,ще трябва укрепване.По-скоро ,го виждам с ярки устойчиви многогодишни,според това какви цветя харесваш.По-изправени и прибрани ,пак да не се разстелят по пътеката.Може ,евентуално ,някакво прибрано вечнозелено.Това,ако и през зимата се вижда от някъде.Може колекция от суколентни,но те ще стоят по-ниски.Но няма да има нужда от регулярни поливки.Шарени хойхери би придало пъстрота,има голям избор при тях.Високият флокс,жълтите маргарити,бели марг,ириси,лавандула,камбанки.Те ,заедно с ирисите си запазват декоративните листа .Може луковични за цвят през ранната пролет и след това многогодишните.Но при тази комбинация ще трябва да се съобразяваш с листата им и да им пазиш луковиците Възникналите дупки,евентуално,можеш да запълваш със самозасяващи се едногодишни.Прости петунии са идеални за тази цел,само ги поподреждаш пролетта ,иначе си никнат без грижи.
Може само едногодишни,които се самозасяват .Можеш и да ги сменяш.Ръсваш семената и готово,няма разсади и дундуркане.
П.П Пропуснах идеята за леха с подправки.Може да се получи доста артистично.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от calico »

Ginger Syllabub не знам дали ще ти е за там. да каже който я има дали е с меки клони. Но и меки да са, отзивите при рускините за нея до един са че много много бавно нараства и не се държи като катерач.

Перпетуали обаче си е точно за тая стена, с много меки клони, т.е. ще можеш да я направиш като двуизмерна и да е прикрепваш към стената, дори само тя ще стигне за там

Либра е права - една смесена леха в ниското, и Перпетуали там по стената като тапет ще е отлично даже
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Така ще направя, calico! :tzeluvka: :daaa:
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от marka »

Девина, браво на мъжа ти. :daaa: Майстор е и изпипва нещата.
Покрива е двускатен и дъждовната вода се отвежда с олуците извън къщата, така че не би трябвало да има проблем в това отношение.
За стената не си ли мислила за клематиси? Идеята за леха за подправки, близо до къщата е много добра. До къщата при мен много добре вирее хрян и див лук. Многогодишни са, не изискват грижи и имаш полза от тях.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

O, клематис - да,да! :daaa:
Сега правя схема на на метално пано с фигури, по което да се хващат розата и клематиса. Така и зимата, като окапят листата, ще се вижда паното и ще прави тази гола стена по-весела.
ММ може да ми завари фигурите по мой модел (металните решетки на прозоците на Хижата той също изработи.)

...нещо такова н-р:
Изображение
Изображение

...Благодаря на всички ви за съветите! :tzvetentze:
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Deleted User 2919

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Deleted User 2919 »

Dewina написа:O, клематис - да,да! :daaa:
Сега правя схема на на метално пано с фигури, по което да се хващат розата и клематиса. Така и зимата, като окапят листата, ще се вижда паното и ще прави тази гола стена по-весела.
ММ може да ми завари фигурите по мой модел (металните решетки на прозоците на Хижата той също изработи.)

...нещо такова н-р:
Изображение
Изображение

...Благодаря на всички ви за съветите! :tzvetentze:
Ваняяяяя крий мъжо си ..Тоз брилиант трябва да си пазиш за себе си. И с дърво работи и с метал и отгоре и музикант..(така разбрах)
А аз търся опори за климатиси в магазините, странно, но металните и дървените почти на една цена.. :hmmm: Купих три пръчки дървени и ще правя сама опората, като ще плета рехав плет..През пролетта , като ще режат лозовите пръчки.. :dovolen:
В сайта ,който даде Господинов, има и идеи за опорите:
http://www.vestnik-sadovoda.ru/forum/vi ... f=28&t=637" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Гледай ти :potekoha: , какви работи правят хората от метал! Много ценна информация, alina! :tzeluvka:
...и не изглежда сякаш трудно...
Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от kim »

Браво, сам си е направил всичко. :daaa:
Много ми харесват металните пана, а и това за божурите е добра идея, макар, че
може и за други храсти да послужи.

Изображение

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от libra »

Dewina, в пинтерест съм виждала много красиви изработки във вид на врати.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”