Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7268
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1285 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от ljuboznatelna »

Ах, прекрасни фотосесии правиш)
Не ги слушай за айсберга :twisted: , като тръгне да дебелее и се разрастне, грабваш ножиците. Много цъфтежна роза, хубаво е да ти е винаги през очите, на арката.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от zeleno »

Благодаря ти за милите думи Dewina :tzvetentze:

НО , забелязвам , че нямаш Brise Parfum , бързо измисли място , защото наесен доброзорно ще те зарозя с нея :lol:
в моя защита ще кажа , че отговаря напълно на изискването за бърз разтеж и качествен цъфтеж
/ някое свободно парче ограда :idea1:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 583 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от greeneyed »

На Harkness розите са като у дома си тук, Деви, развиват се прекрасно,освен , че са absolutely fabulous.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
kkk
Кафе с мляко
Мнения: 289
Регистриран на: Мар 18, '13, 21:32
Местоположение: с.Равадиново
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от kkk »

Dewina написа: Май 31, '19, 22:14 За да не предозираме с ирисите - кратък антракт за Dykes медалистите.

Тази вечер ще ви разкажа за моето голямо преживяване за пролет 2019.
Арката и нейните две рози.


Арката вече четири години не и върви с розите. Две рози и посадих /Golden Gate u That's Jazz /, но нещо не ми харесваха...едни силни прави клонаци...Арка ли е или набучени колове за домати ...не се получаваше изобщо.
Бях се вече примирила с мисълта, че в мойта градинка арка няма да има, а само кокошарник Europa, но ей така, реших да хвърля зар за последно...след животоспасяващо допитване с calico u zeleno в темата "Рози за арки и перголи" боднах Iceberg и малкия рамблер без бодли Christine Helene (2005 - Christine Meile) .

...Три години чаках клечките, купени сигурно евтино от някоя поръчка, да заприличат на рози… /Три години са много време за градинарите над 45/

...Сега ще възклицавам :!: :!: :!: ... боже мили, имам арка с рози!!!... Прекрасна... шеметна, която омая дори бай Добри овчаря, който сутрин спира стадото до оградата до нея, дърпа нервно от цигарата и зяпа нагоре към Iceberg-a.

Не губете като мен 4 години да търсите и въздишате по арки с рози. Аз и бай Добри ви казваме: Заложете на бялото! Удушете арката си от цвят, превийте евтиния метал от LIDL с две мечтания, с порта към рая от рози!

При мен улицатата е на по-високо ниво от градинката - когато гледам от улицата виждам само един бял "фонтан" в подножието на моята къщичка, боядисана преди 4 години с боя Оргахим в жълто. Боята, рекламирана като качествена, избеля и сега е почти бяла. Като белия шадраван от рози в градинката.

...Нямате арка :o ...Защо?! :shock:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

photo upload
..напълно споделям мнението ти за арките или за розите на подобна конструкция(а има толкова подходящи рози)....голям кеф е да седнеш до тях и да релаксираш
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Daring Deception /Johnson 2012/
Не харесвам букли, но този ирис развява къдриците си и хваща окото на всеки влязал в градината ми. С награди е сортът...и при ирисите има мода и увлечения и този сорт е от новото течение на пищни, накъдрени, "завъртяни" ириси.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Двата сoрта, които следват, купих заради имената им и нарекох на мъжa ми, тромпетиста...Те пък се оказаха интересни, весели ириси и като мина край тях не мога да не се усмихна...

Slovak Prince (Mego 2002)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Musician (Keppel 2003)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Миналогодишният носител на Dykes Medal - Haunted Heart (Keppel 2009)

Ако мога да избера ирис, който е най-близо до душата ми - това е той. Загадъчен... глух, сякаш малко тъжен цвят (oпределят го като "сенчест")... представете си пепел от рози и мъгла, объркани от четката на художник...този сорт има сърце, виждат се по-тъмни жилки, сякаш вените му :sheart: ...
Моят ирис.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от МГХ »

Всички са красиви, а арката е великолепна.
Обаче този Slovak Prince (Mego 2002) е :sheart: :sflower:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Зеленият салон с дъх на лавандула

Стаята на татко... Не успяхме да я обновим, докато беше жив...В негова памет я ремонтираме сега...всичко прави мъжът ми, аз съм чирак. Дълбахме надолу, за да смъкнем нивото - ниска беше...стените с гипсокартон, отгоре драпана мазилка, паното зад дървената печка и комина - с камък,...дюшеме.
...Татко нямаше никакво отношение към цветята, но се грижеше за градинката ми, когато бях далеч от дома...Такива са татковците💕...стаята е малка, но е с работно име "Зеленият салон"... Баща ми беше зевзекът на селото…

calico ми прати цветчета от най- ароматната лавандула, ще избродирам на бродерачната машина още торбички…, от първата и може би последна моя ръчна бродерия (не съм сръчна) ще направя възглавничка.
...Татко не успя да ми каже харесва ли лавандула. Но той обичаше всичко, което аз обичах.

Работим яко. Скоро ще забъркам лавандулов био сапун в сапунджийница "Девина".


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

gratis foto upload
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1661 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Тутти »

Всичко правите с вкус. И става чудесно. Много хубави думи казваш за баща си, колко хубаво е това...
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4381
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1961 пъти
Получил благодарност: 682 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Emilly1212 »

Девина, :gush: чудесно се получава! От думите ти винаги лъха спокойствие, топлина, обич...Много обичам да се спирам при теб! Стаята в памет на татко ти ще стане прекрасна!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от calico »

Девинче, страхотна стая става. Татко я вижда, бъди сигурна :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”