Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Златка Трънова »

Ах Devina! Така ги презентираш тези ириси, че просто е невъзможно, човек да не се влюби в тях! :sheart: Страхотни са всички! :sflower:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от dar »

Девина, удоволствие е да разглеждам градината ти и чета разказите ти. Пленително! Как намери място за всички медалисти без да нарушиш хармонията? Това е изкуство. Прегръщам те.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

За да не предозираме с ирисите - кратък антракт за Dykes медалистите.

Тази вечер ще ви разкажа за моето голямо преживяване за пролет 2019.
Арката и нейните две рози.


Арката вече четири години не и върви с розите. Две рози и посадих /Golden Gate u That's Jazz /, но нещо не ми харесваха...едни силни прави клонаци...Арка ли е или набучени колове за домати ...не се получаваше изобщо.
Бях се вече примирила с мисълта, че в мойта градинка арка няма да има, а само кокошарник Europa, но ей така, реших да хвърля зар за последно...след животоспасяващо допитване с calico u zeleno в темата "Рози за арки и перголи" боднах Iceberg и малкия рамблер без бодли Christine Helene (2005 - Christine Meile) .

...Три години чаках клечките, купени сигурно евтино от някоя поръчка, да заприличат на рози… /Три години са много време за градинарите над 45/

...Сега ще възклицавам :!: :!: :!: ... боже мили, имам арка с рози!!!... Прекрасна... шеметна, която омая дори бай Добри овчаря, който сутрин спира стадото до оградата до нея, дърпа нервно от цигарата и зяпа нагоре към Iceberg-a.

Не губете като мен 4 години да търсите и въздишате по арки с рози. Аз и бай Добри ви казваме: Заложете на бялото! Удушете арката си от цвят, превийте евтиния метал от LIDL с две мечтания, с порта към рая от рози!

При мен улицатата е на по-високо ниво от градинката - когато гледам от улицата виждам само един бял "фонтан" в подножието на моята къщичка, боядисана преди 4 години с боя Оргахим в жълто. Боята, рекламирана като качествена, избеля и сега е почти бяла. Като белия шадраван от рози в градинката.

...Нямате арка :o ...Защо?! :shock:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

photo upload
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2054 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Emilly1212 »

Dewina, :tzvetentze: влизах и гледах толкова много пъти, ирисите са великолепни, такава красота и поднесена по този начин не съм виждала. Очарована, не знаех какво да напиша, то без думи останах. Поздравявам те за всичко, което си направила в градината си, с двете си ръце. :gush:
А сега и тази арка с рози - приказна красота! :potekoha: Прекрасни снимки!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4957
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 786 пъти
Получил благодарност: 1298 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от мечтица »

Ваня ти си вълшебница,след тези главозамайващи ириси,следва друга порция красота- прекрасни рози! :potekoha:
И аз имам Айсберг,но незнам само при мен ли се разви такова чудовище. :hmmm:
Вече кара 4-й сезон и размера му 3 м. широк и 3 м.висок,клоните му падат като фонтан.
Искам да те предупредя за Айсбрга,незнам тази арка дали ще може да го удържи догодина.
Продължавай да показваш,ненаситни сме. :liubov:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Благодаря на всички момичета за хубавите думи, много ме радват, да знаете...аз от цветя много, много не разбирам, само на ирисите и розите знам сортовете/ имената...За мен лоша градина няма...Има запустяла и обгрижвана градина.
...мечтица, лека-полека подготвяме нова арка, че тази ще я пометат двете ризи догодина...купихме метални пръчки и орнаменти и ММ ще завари новата арка за есента...
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8500
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Shami »

Благодаря за споделеното Девина. :daaa: Толкова е красиво при теб.
Ще се възползвам от съвета ти за рози и арка,защото си нямам,а искам.
Записах си двете рози да си ги поръчам във следваща поръчка,но за арката съм във почуда,исках да взема някаква от Лидл,но се опасявам,да не излезе слаба и да не може да издържи или на първо време да взема такава,пък после да мисля.Имам розичките Барок и Елф,но нещо много слабо вървят,оглеждах се за арка за тях,но са толкова жалка картинка,че само арката ще стърчи във градината,а не искам да ми стърчат голи железа.
Ирисите,за тях нямам думи,там също записах сортове,прекрасни са :potekoha:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Shami, мила,

И тази арка от снимките е от Lidl, хубавото й е, че е на 5-6 части, съединени с винтчета-лесно ще се разглоби, без да се наранят розите...Новата планирам да е по-висока и широка...
Елф имах в пирамида, много слаб вървеше, болничав и го извадих оттам...при мен не вървеше...Както писах, трудно ми се отдава чакането:)
Барок също имам, млад, втори сезон и тази пролет много му се радвам, още е малък, но чуден цвят има и оформи структура да се катери...изчакай го твоя...
Ирисите това лято ще разсаждам, прати ми списъка с тези, които харесваш...
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8500
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Shami »

Благодаря ти много, ще пратя,но не искам да те притеснявам изобщо,напоръчала съм при Мечтица и чакам поръчката да пристигне,
Мерка също ще ме изненадва,толкова е добра и така радва всички ни.Такава рядкост са такива хора със сърце толкова голямо,че може да побере всички ни вътре,че и двата форума заедно.
За арката,ще взема такава,щом се разглабя лесно, значи няма да ми създава проблеми.Завъртя ми се и една еретична мисъл,ще си взема две шоколадови лози на есен със арката и ще ги пусна докато чакам розите,много ги харесвам и тях,иска ми се направо цялата къща да я направя със тази лоза.Но трябва да видя първо,да не би да има различни сортове и напролет изобщо,пък и зимата какво се случва със нея,как се обслужва това нещо.Да не ми щръкнат едни голи клонаци зимата,че и напролет. :hmmm:
Иначе във фантазията ми всичко е толкова прекрасно :lol:Направо съм си една мечтателка :angel2:,такива планове имам и хич не ми се чака,не мога да чакам,не искам да чакам,закога да чакам,такова нетърпение ме е обзело ,знам,че хубавите работи стават бавно,особено за градината,не знам какво ми става,може би съм прекалено зажадняла за красота или е от навъртането на годините.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Тази пролет имах още едно откритие: Ginger Syllabub (Harkness)

Какво казва класикът zeleno за тази роза:" ...тип Еден, много е красива, здрава, цъфтежна, цвят хамелеон - според времето, от "пепел от рози" до нежен оранж".

Съвсем случайно боднах тази роза пред кокошарника, стената на новата постройка е в същия цвят като розата, но по-наситено... Няма шарения, няма цигания...розата си намери фона, а иначе скучната стена си намери розата...Пирамидата за този прелестен катерач ММ ще майстори скоро. Около kокошарникa се заформя най-елегантното кътче в градината.

Пия си бирата в жегата до тази роза, за да си я гледам. Ще си туря скоро там и един стол...След бирата ми се посядва и съм настроена да мечтая...
...Жива и здрава бъди, zeleno!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”