Варненки, помооощ!

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Варненки, помооощ!

Мнение от prijatel62 »

Здравейте, приятно ми е да се запознаем! :dovolen:

Казвам се Петър. Живея в южната част на Варна. Нашето дворче е с обща площ 430 кв.м., с лек наклон на север. Доскоро при заниманията на открито акцентирах върху лозароовощарството и производството на зеленчуци. И без колебание мога да кажа, че познанията ми там са доста добри. Но не така е с вечнозелените, многогодишните и розите. За последните осъзнах, че са любимите ми цветя. Също и на моята майка, която е възрастна жена. Но оказа се, че тук съм абсолютно начинаещ.

Започнах да изучавам групите и сортовете рози. Но се получи обратното. От цялото това огромно многообразие се омотах като пате в кълчища. Кои ще са най-подходящи за моите условия? На какви разстояния да ги засадя? Как да ги съчетая с вечнозелени и многогодишни? Все въпроси, чиито отговор търся.

Видях, че тук във форума има доста опитни и знаещи колежки. С усет за красота и изящество. Но и с чувство за мярка. Затова моля Ви, помагайте! Искам нашето дворче да стане едно красиво и уютно място с чувство за мярка при подредбата.

Прилагам скица на дворчето с разположението на постройките и и останалата ситуация. Искам да започна от малкия участък в източната част на двора между жилищните постройки. С помощта на колежки обмислям да засадя там от север на юг 1бр. "Боскобел", 1бр. "Пицея глаука коника" и бр. "Цветелинка". Но ако маслинката в средата на този участък върши работа, няма да я подарявам...)) Имам и малко рзсад от лаванда и чимшир, с който обмислям да оградя участъците. Но ако ще заприлича на църковен двор, минавам на тревен килим под розите...))

От двете жилищни постройки само северната двуетажна има прозорци към двата участъка, определени за градинки. Но до северната стена на южната постройка сядаме за разговор и съзерцание. С червен пунктир съм обозначил плочник в проект.
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Titania
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Фев 6, '13, 21:07
Местоположение: Варна/

Re: Варненки, помооощ!

Мнение от Titania »

Добре дошъл!
Варненската група се увеличава! :ieeemyzh:
Непременно се абонирай за темата"Варна ,морето ,сините вълни" и заповядай
на срещите които организираме. Там можеш да получиш не само съвети но
ако случиш на някой от прословутите ни"базари" ще се сдобиеш я с резник,
семена или коренчета от желани цветя. :sflower: :tzvetoman:
Аз не я виждам тази схема на двора :hmmm:
troll

Re: Варненки, помооощ!

Мнение от troll »

Здравей!
Аз не съм варненка, ма така да спомена, че не виждам скица.
А е добре да се снимат различните изгледи.
Щото от къщата и то от единия прозорец виждаш едно, а от двора друго, а от терасата - трето.
Та снимай много и пусни.
И недей пита само варненки, освен ако нямаш по друга идея.
:mrgreen:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Варненки, помооощ!

Мнение от Lizi »

Може би очаква варненки да го посетят и да дадат своите препоръки на място . :D
Като за начало да те посъветвам - розите трудно се съчетават с други храсти и цветя . Не търпят около себе си конкуренция общо взето . Добре се съчетават с клематиси .
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31680
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 2357 пъти

Re: Варненки, помооощ!

Мнение от Мария Николова »

Танче, като всеки нов потребител, нашият варненски приятел е срещнал затруднение как да постави снимката на скицата. :sdaaa:
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=7&t=3759" onclick="window.open(this.href);return false;
Но трябва да се чете чак до края на страницата с обясненията, където се научава как в едно мнение се поставят няколко снимки, а не само една. :daaa:
Не само варненки, всички обичаме да ръсим акъл. :lol:
Приятел, я, предай на маман едно питане на нейна връстничка дали не иска да й цъфтят лалета. :D Докато решиш къде какви рози да съчетаеш, лалетата ще цъфнат. :daaa: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
troll

Re: Варненки, помооощ!

Мнение от troll »

Спам!
Голем спам!
:D
Той пита варненки за рози, а му отговарят Новзагорки за лалета!
Време е да додат мудераторите!
:mrgreen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31680
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 2357 пъти

Re: Варненки, помооощ!

Мнение от Мария Николова »

troll написа:Спам!
Голем спам!
:D
Той пита варненки за рози, а му отговарят Новзагорки за лалета!
Време е да додат мудераторите!
:mrgreen:
Стига, Трольо! :sgiggle: Хората казват "цветя и рози". Всички варненки само за рози ще му говорят. Трябва някой и цветя да му прати. :lol:
Спете, спокойно, модератори, не слушайте Троля. :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Варненки, помооощ!

Мнение от ivanina »

...Хей , приятел ....не ставай смешен! :x
Как така , една сюрия народ , ще те наставлява - как и къде да си садиш розите!?!... :o
...в моята градина - важно е моето виждане и мнение......в твоята - твоето ....щото ти ще си я гледаш всеки ден...
или най- много - мнението на човека с когото посядваш там и изпадаш в съзерцание ...
....освен ако не плануваш да бъде за него изненада ... :twisted:
...а пък червения ти пунктир въобще не го забелязвам....той да не би случайно да е някоя прокарана твоя мислена права!?!? :hmmm:
...е виж мойто червено как се вижда! :mrgreen:
...ПП :hmmm: извинявам се!... пропуснах да те посрещна със Здравей и добре дошъл сред нас - цветоманите! :dovolen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Варненки, помооощ!

Мнение от kim »

По-кротко де, ще уплашите човека :D
Приятел, не ги слушай сега, нека малко да се настроят и ще ти подредят всичко от-до :mrgreen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Варненки, помооощ!

Мнение от prijatel62 »

:dovolen: Ето, получи се!

Изображение
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”