Любов от пръв поглед

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
лалесъм

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от лалесъм »

Танче, честито ви място за отмора и съзерцание :daaa: И аз много харесвам мебели от палети, а при вас се е получило чудесно :nod: Това да правиш от нищо-нещо не е от беднотия според мен - това е начин на мислене, креативност и творчество :liubov2:
Дарби от Петрович го е докарал този път на преливащи се нюанси на цвета, но много му е подредена розетката за пищността на Дарби. Най-добре може да определи дали е той Първата придворна дама на Величеството ;) - питай направо Калико в съответната тема за разпознаване :daaa:
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Няколко снимки от съботния ден :
Изображение Дъбът се извисява гордо и ни прави чудесна пъстра сянка :)
Изображение Утрото е прекрасно, слънцето огрява все още чудесната зеленина, птичките пеят .....
А ето и една снимка , за сравнение как беше миналата година , по това време
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Мария Николова »

Огромна разлика! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
А догодина, като наредиш 3 снимки една след друга, каква ли ще е!!! :daaa: :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
mama_li

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от mama_li »

Права е Мария! С всяка година ще става все по-хубаво!
А за дъба направо ви завиждам! Обожавам това дърво! При мен има едно самонасяло се мъниче, което пазя от косачката. Дано внуците ми някой ден да могат да се хвалят с него! :stiskam:
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Хайде още малко да се похваля :

Изображение
Изображение
Изображение
Е ли това Абрахам Дарби или не ? Този въпрос неми дава мира ;)
Изображение
От всичко по - малко :lol: :lol: :lol: тюрлю гювеч
Изображение
Изображение
Крокус розата е най - наперена, тя не спира да цъвти.

В центъра се извисява едно цвете, което тук наричат " китайска роза " . Прави дълги пръчки, за сега не съм виждала как цъвти, за него съм захванала един клематис, не се вижда добре на снимката, но е тъмно син и много красив с 4 листеца е цвета.
Изображение

Изображение

На заден план - златната пръчица и тя е цъфнала :nod:
Уж снимам , а пък все не мога да уловя всичко .
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

:cry: :cry: :cry:
Приятели, за съжаление по стечение на обстоятелствата, градинката ми ще остане безпризорна :cry: :cry: :cry:
Налага се да я изоставя.
Много бих искала да си извадя розите и другите многогодишни цветя от там, но не зная кога? И дали ще имам достъп през есента? :snif: :snif: :snif:
Какво ще ме посъветвате?
Deleted User 5091

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Deleted User 5091 »

Звучи много тъжно. Пожелавам ти всичко да е наред с теб и семейството ти. :tzeluvka:
Аз не мога да ти дам съвет за розите и растенията, но сигурно ще се включат по-знаещите.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от renimoss »

Таня, много тъжно, от сърце ти съчувствам :gush:
Ако е неизбежно да бъдат унищожени, може би действай смело и вади, пък каквото оцелее.
По принцип розите е най-добре да извадиш колкото се може по-късно през есента - октомври/ноември/даже декември ако е мек. Във форума има успешни пресаждания и лятото, но си искат доста дондуркане после - засенчване, редовно поливане, и е голям стрес за тях.
За многогодишните е добре да е също есента (щом не може рано напролет, когато ще им е най-добре), но не твърде късно, за да могат да се вкоренят преди студовете. Ако имаш възможност да ги поливаш на новото място няма да е проблем и края на септември.
Пожелавам ти по-бързо да преудолееш мъката от раздялата с градината, а ние от форума ще те подкрепяме да сътвориш нова, още по-хубава :tzvetentze:
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Благодаря!
Уточнявам, че с нас всичко е наред, просто се налага да се разделим с мястото и то веднага! Много съжалявам и за розите и за баптисите и за всички цветя, които посадих с толкова любов. :cry: :cry: :cry: Ще ми липсват вечерите под открито небе и шума на вълните :eeeh: :eeeh: :eeeh: :angelche: Ще ми липсва емоцията ! :scry: :scry: :scry:
Не зная дали ще има възможност да се извадят на есен, пък икъде ли ще ги посадя. :ufff: :ufff: :ufff:
Благодаря на всички за съветите, за подкрепата, за това, че сте направили такова хубаво място. Ще продължа да ви следя, макар и незабележимо.... ще си страдам мълчаливо :scry: :scry: :scry:
Може би някой друг път, в този или в друг живот и аз ще имам градинка :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от dancheto »

Сега видях тук тази красота и то пък трябва и да се изостави....ако съм аз - ще вадя каквото мога да изкарам с повече пръст и да го запазя, пренеса на новото място....може пък и да се хванат....по-добре да пробваш отколкото да се изоставят, така и така ще загинат ако никой не ги обгрижва, поне ще имат някакъв шанс, ако ги изкараш.....жалко наистина....
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”