Любов от пръв поглед

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Да се представя:
за първа година се занимавам с рози.
В предишни мои постове споменах, че искам да си направя розова градина в место във вилната зона на Шкорпиловци.
Почвата е глинеста, трудно се обработва, няма дъждове , слънце грее 12- 14 часа през дена. Отиваме там веднъж седмично , че и по рядко. Няма напоителна система. Умирам от желание обаче , да си направя розова градина.
Вдъхнови ме розовия кръг на Нини. Прекрасен е! След като прочетох доста , разбрах че харесвам розите на massad. Харесвам големи храсти, с непрекъснат цъфтеж, но не катерачи , а храсти. С много клони и листа.
В темата за поръчки от Петрович заявих следните :
massad
FROUFRUTANTE JACKY - 1 бр
MAMIE DITTIERE 284- 1 бр
DOCTEURS MASSAD 234- 1 бр
ANDRE TURCAT 270- 1 бр
MONIQUE LESTOURNELLE 1бр.
Centenaire de l'Hay les Roses - 1 бр
Anna Mege - 1 бр.
Искам да поръчам и още две:
FLORIAN MASSAD 204
FRANCOISE DE GRIGNAN 51
Орие

ACROPOLIS 22 - 1 бр

Не зная каква бъркотия ще стане :shock: :shock: :shock:
затова моля помагайте
Tanya_24
Kафенце

Мнения: 16
Регистриран на: Пет Юли 03, 2015 5:41 pm
Пол: Мъж
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Мнениеот calico » Чет Авг 20, 2015 9:31 pm

Съобразявай размерите, Таня. Това е по-важно от цветовото съобразяване.
ако не си ги проверила как са по размери от енциклопедиите, ги провери. Важно е като правиш леха или петно, да има добро комбиниране на обемите на храстите. Щото иначе те розите си отиват всяка със всяка :daaa: както се установява след няколко години :angelche:

ако петното ти е кръг и ще засаждаш само по края, подбирай еднакви по височина рози
ако и в средата ще има роза, то тя трябва да е доста по-висока. Ако ще има три рози в следата на кръга, подбери ги да направят общ куполовиден хрест
всичко зависи от това какво искаш, колко голямо ще е петното и каква форма ще има

не избирай рози които са ти харесали по картички от нета, недей.
Направи си плана за петното- примерно кръг. Колко рози ще са по края и колко вътре, така че да могат все пак да се обгрижват, колко високи ги искаш на първия ред? После какви цветове искаш да гледаш- дали контрастни, или преливащи.
и чак тогава почваш да търсиш рози за идеята си. Дали ще са масадки, или на Поулсен, или на кордес, няма никакво значение - ти правиш градина, а не си колекционер.
Ако пък искаш колекция от рози, то тогава е друго

доколкото те разбирам, ти си си харесала няколко рози и сега искаш някак да ги впишеш в градината.
това не е най-доброто решение, особено когато почваш на чисто. но пак казвам - ако ще колекционираш рози, то е друго
Моят селски двор
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Мнения: 16863
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 4:41 pm
Пол: Жена
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от calico »

а така!!! :daaa:
сега давай снимките, на празното място, разкажи за плановете си, какво друго освен рози има и ще има....
такива работ
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Lizi »

Tanya_24 написа:Да се представя:
за първа година се занимавам с рози.
В предишни мои постове споменах, че искам да си направя розова градина в место във вилната зона на Шкорпиловци.
Почвата е глинеста, трудно се обработва, няма дъждове , слънце грее 12- 14 часа през дена. Отиваме там веднъж седмично , че и по рядко. Няма напоителна система.
Не искам да те разочаровам,но ако не ходиш често и няма напоителна система се откажи от розите . От какво смяташ ще оживеят тези рози на 12-14 часа слънце ?
Аз всяка вечер поливам и пак са увяхнали . Розите искат много вода . Помисли първо как ще ги поливаш и тогава за сортовете .
Deleted User 1445

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Deleted User 1445 »

Таня, добре дошла, официално , да си кажа аз за моите розови кръгчета - извинявай, че в твоята тема- аз не си ги харесвам много, но вече ги има и съм им свикнала. Бях обещала да ти пиша какво не харесвам - това, че няма контраст, ако сега ги редя, ще слагам контрастни рози една до друга, или петно, до петно/ по няколко корена от една и съща роза/
Аз също имам в кръгчето рози с подобен цвят и отдалече не се вижда разликата, сливат се.
Ако това ти е идеята ще ти помогнем с избора на рози, но ако ще търсим ефекта на еднаквото, това става с повторението на една и съща роза.
И тук ще пусна линк към градината на Бурдова, виж контраста как стои :potekoha:
http://www.bourdova.ru/rosariy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Разгледай, розите и са описани по азбучен ред. :tzvetentze:
Изображение

Абе , какво Бурдова, виж на Либра градината
:potekoha: :potekoha: :potekoha:
Изображение
GIOIA(Джоя)

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Добре дошла,Танче!
Калико вече те е подхванала :daaa: ,като се вклчат и другите майсторки розарки и Ноел те "затреви" ще стане страхотна градина! :nod:

Нини :daaa: :daaa: :daaa:
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Добро утро, момичета !

Питате те къде се скрих? Отидох да направя снимки , за да има какво да ви покажа , да не са само думи.
Лизи, благодаря за коментара ти, но рози вече има и те си са според мен доста добре. Ще ви ги покажа .
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Изображение
Това е мястото в момента, снимано вчера. Денят беше дъждовен и мрачен и се извинявам за качеството на снимките.
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Розите в момента:
Изображение
Изображение
Изображение

В средата ми е любимата роза. Висока 1.50 - 1.70 , широка също толкова, Цветът е сега ( снимката е от вчера )
Изображение
Катерачи има два такива, които не зная какво да ги правя.....стоят на пръчки и то голи :)
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от zeleno »

и аз набързо с един коментар
слагай ограничител за тревата , че да не счупиш от плевене
щот трябва да имаш време и сили за едно коктейлче , седнала и съзерцаваща розичките ;)
аз , за себе си мога да кажа , че след 4-5 години лакомия , вече бих купила по-малко сортове , но по повече корени от сорт , примерно по 3
но сега няма да тръгна да вадя , че да пренареждам , де
освен това , при есенното рязане , могат да се набучат по три-четири резника около по-слабичка роза и ако се хванат - да засилят ефекта
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”