Пастелната градина на ann

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

viktoriaivanova написа: И албицията! Обичам такова дърво. На коя година започва да цъфти?
Моята е на 6 години и още не е цъфтяла, а стана голяма.
Виктория :dovolen:
моята цъфтя още първото лято след есенно засаждане на 2 годишна фиданка.
После обаче почнаха проблемите - започнаха да се редуват сезони с цъфтеж и без цъфтеж. Нападнаха я инсекти, които правят лепкапи връхчетата на клонките и листата и според мен това може да е едната причина да не цъфти. В годината, в която направих пролетно предварително пръскане, имаше цъфтеж.
Другото, което подозирам , че и пречи да цъфти, е това, че от 2 години сериозно я подкастрям през февруари-март. Искам да я държа под контрол и по възможност в кълбовидна форма.
Възможно е да цъфти по миналогодишни клонки и ако е заложила пъпки там, аз да ги премахвам при кастренето. Не знам почти нищо за биологията на албицията, а и не намирам информация.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

За да не са само снимки в близък план, ето горе-долу как изглеждат нещата от дистанция.
Опитах се да оставя пространство и въздух за окото, за да има градината спокойно излъчване.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от iv.tarlen »

Красиво е, въздух има и място за игра също.Царица роза стои величествено при теб.Релакс, спокойствие с тези пастелни цветове, постигнала си го. :tzvetentze:
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Мястото за следобедно кафе и вечери с приятели:

Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Emilly1212 »

Много красиво място си създала Ан! Изключително премерено и с вкус! Розите са великолепни, всичко си е точно на мястото. Поздравления! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Тук в ляво виждам будлея - това ти трябва и стига за прикриване на шахтата! :daaa: :daaa: Моята е трета година, подарък от Тутти - разкош! :liubov2: Засади още 2 корена, останалите тревистите да са в краката им и камуфлажът ще е идеален. :mrgreen:
Прекрасна, прекрасна градина! :sheart: Адмирации! :ssvirka: :slove: :ieeee:

Както между І и ІІ снимка има "въздух" един интервал, така оставяй въздух всеки път. :mrgreen:
Последно промяна от Мария Николова на Ное 15, '17, 10:27, променено общо 1 път.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Остана да покажа още няколко детайла, които се виждат по-рядко, при движение из двора или отвън, включително измъчените ми Шекспири до смокинята.
Тях преместих тази есен на по-подходящо място.
Това, което не съм успяла да заснема , са няколко будлеи, перовскии, Falstaff и Madam Alfred Carriere , които също допълват фона.

Както виждате от снимките, като изключим повечето рози, всичко останало е малко и недооформено, особено цветята и тревистите и още си търсят местата:)

Изображение Изображение - Summer Song напролет ще бъде на друго място Изображение Изображение Изображение - повдигнатата леха Изображение Изображение Изображение
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Emilly, Мария, Донка, Margaritenia, Shami, Тутти, мечтица, victoria, iv ,
благодаря на всички за вниманието и добрите думи :tzvetentze:

Мария, за будлеите - тази е от малките, Budleja Buzz. Такова беше първоначалното ми намерение - малки будлеи + гаура, за къде без нея, обичам я много и е ефирна.
Но после разбрах, че като пропорции не ми харесват, понеже са близо до албицията.
Най-добър синхрон с околните обеми би ми се получило с някакви плоски "глави" , като на ахилеите и цветът да е бледо-жълто-жълто-оранжев, а не в розовата гама.
Другата ми идея беше да я обкръжа с лавандули, те полягват , но за момента предпочитам равнец.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 818 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от мечтица »

ann написа:
мечтица написа: Виждам че розова ахилея чудесно се разрасна при теб,ако искаш и от жълтата мога да те извадя.
При мен първата година беше низка туфичка,а това лято прескочи височина 1 метър.
А при прецъфтяване става ли бледо-жълта?
На мен ми е нужна да оградя , за да прикрия една шахта - вижда се на последните снимки.
Последните цветове на жълта ахилея наистина бледнеят,пак и става доста висока,но не поляга.
Аз я подрязвам и тя цъфва още веднъж.
Ето това през юли,равнеца е на преден план,за съжаление не открих друга снимка.Изображение
Защо не искаш да засадиш покрай шахтата лавандула,
моя засадена край септична яма,да я прикрива и
никак не поляга.След първия цъфтеж подрязваш я низко.
Това е в началото на лятото Изображение
Тука снимката малко замъглена,но се вижда че лавандулата стои изправена.Изображение
И вече през месец октомвриИзображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Deleted User 1445

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Deleted User 1445 »

Анн, поздравления за постигнатото, невероятно равноеесие и спокойствие лъха от всеки ъгъл, розите са щастливи, по всичко личи, а Олд хола хубавее и за теб, и за минувачите /спомням си колко добре премисли къде точно да го засадиш / Поздравления :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”