Пастелната градина на ann

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Гео, граф »

Великолепна градина, Анн :shock: !!! Как съм я изпуснала?! Но нищо де, така видях всичко от самото начало и оцених развитието :nod: ! Накара ме да оценя високо меките пастелни цветове, тъй като все залитам по ярките такива. Онази снимка с прелялата през оградата бледа роза е фантастична :potekoha: ! Благодаря, че показваш тази красота :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

fani34 написа:Ан, ходейки при родителите си минавам покрай вас. Тази вечер отново ще мина . И пак ще забавя колата и ще надзъртам. Преписах част от розите ти , с надежда да се развиват и в моята градина . Поздравления!
Фани, обади се непременно, ако съм на двора. Искам да се запознаем :)
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

bell написа: За будлеята и аз ще напиша, като Мери, че е напълно достатъчна да покрие шахтата...
Bell,
много ги харесвам будлеите, имам 3 големи и две Buzz. Не ги искам край шахтата не защото няма да я покрият, а защото става претрупване на такива форми с много близката албиция.
Определено ми трябват плоски глави за там и в лицето на жълтия равнец май съм открила правилната форма и визия. Следващото лято ще следвам този си инстинкт, пък ако не се получи, ще пробвам друго.

Надявам се през следващия сезон будлеите ми да се развият в пълната си красота и да успея да ги заснема. Сега съм сложила една голяма бяла и една малка бяла в противоположни диагонални ъгли на квадратния гараж , за да се получи синхрон .
На заден план тази есен засях тъмно-синя голяма, дано да излезе наистина син, а не лилав нюанс.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Shami,
розите край масата са бял айсберг (2 бр. ) и остин розата Ambridge rose (бледо-розовата).
До чадъра е гигантският Benjamin Britten - недостатък - почти никога не е в онзи прекрасен керемидено-червен цвят от сайта на Остин. Предимства - цветовете му са равномерно поставени от долу до горе като внимателно украсена коледна елха и отдалеч прилича на камелия :dovolen: Освен това - силни, изправени клони, абсолютно самоподдържаща се структура.

Тази есен извадих единия айсберг, който се оказа храстовиден, а не катерач, и го замених с Abraham Darby (ehooo Calico, чу ли? )
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

В повдигнатата леха през есента слагам лук и чесън , а пролетта - тонове зелени подправки- салвия, розмарин, магданоз, риган, чубрица, мента и много много босилек.Пробвала съм спанак, левурда, рукола и какво ли не. После ме почва работата , няма кой да ги наглежда и бере и в резултат всичко придобива размери на малки храсти , които не стават за ядене :mrgreen:
Е, все пак се случва да ги ползваме , докато са млади и крехки, а и доста песто дженовезе съм правила за летните фокачи , даже и замразявам (за зимните :) )
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Гео, граф написа:Онази снимка с прелялата през оградата бледа роза е фантастична :potekoha: !
Гео, розата, преляла през оградата, е Wollerton Old Hall :tzvetentze:
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от darina1960 »

Аnn, много е хубаво да знаеш какво искаш. Чудя се на млади хора като теб - как в годините и в сред всички тези поръчки успя да прецениш от кое и по колко искаш. Двете рози пред входа спират дъх. Премислила си си всичко и градината ти наистина е "пастелна". Браво, момиче!
:daaa:
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Darina, благодаря за топлите думи :dovolen:

Дори напротив - не бях много уверена в началото -никакъв градинарски опит, голо поле, малко при това, и визия за градина, която за много хора би била скучна.
Исках спокойствие, лавандули и щурци.И така интуитивно реших -ще оставя простор около растенията; ще бъдат тези, които ме карат да се чувствам щастлива ; не искам всякакви видове и цветове, засети нагъсто; ще използвам еднакви , но по няколко. Струваше ми се, че така красотата им ще се изяви повече, отколкото ако са в компанията на различни от тях, дори и да са популярни съчетания.
До момента не съжалявам за решенията си.
Но в началото нямах никаква вяра в себе си и доста си потреперих :dovolen:
Deleted User 5091

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Deleted User 5091 »

И аз да си кажа- мноооого ми харесва, разкошно, но без да е претрупано :angelche:,
стилно, но в никакъв случай скучно, хармонично, прекрасно подбрани рози, страхотен замисъл и всичко това само за 2 години :daaa:
Това е много важно, че за 2 години всеки от нас може да направи градина, ако обаче не залети в поръчките на мини разсадчета от всякакъв вид :angelche: Трябва си визия и малко четене.
Поздравления, включването ти след 2 години е много ценно за новите градини :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от calico »

Анн, прекрасни рози, съвършени храсти :potekoha:

чух за Дарби, ти така извика че нямаше начин да не чуя. Чудех се какво липсва на тази прекрасна и балансирана градина, нещо сякаш ми убягваше, пък то било Дарби. Ееее, ами какво ще правиш по-натам, освен текущата поддръжка, щото ти съвършенството си го постигнала. :ieeee:

Разкажи моля те сега за всички грижи, които полагаш за тези великолепни остинки? Най-вече подробно за резитбата, храстите са ти наистина изумително красиви :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”