Пастелната градина на ann

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от calico »

е остинките всякак си отиват. Но аз нямам Фалстаф и не знам как е размера и формата на храста. Щото Дарби е голям, ако е на храст ще е поне 170 и ще иска опора, ако е като катерач може и до три метра да стигне, моя например вече е към три метра. А Фалстаф...не знам, рускините пишат че за три години ставал около метър :hmmm: , т.е слабо нараствал, и боледувал.
прочети коментарите тук http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... /falstaff/
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Дарби ще има къде да се подпира, по-скоро се чудех за цвета му - дали розовее или е по-скоро прасковен.
Deleted User 1445

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Deleted User 1445 »

Ан, различен е, има периоди повече розовее, има с прасковен оттенък :daaa:
Градината е станала много красива :tzvetentze: и колко място и простор има, поздравления .
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Nini, благодаря :tzvetentze:

Аз разгледах снимките на рускините и ми се струва, че и в розовия си период, и в прасковения, все ще подхожда на малиновия Фалстав. Формите на цветовете също ми изглеждат подходящи за съчетаване. Фалстав го дават и нисък катерач, като Дарби, така че вероятно ще ги комбинирам:)
Ако някой има мнение, обратното на това, моля да ми пише , да не правя още грешки (като с комбинацията Шекспир-Крокус - не че е лоша, но как не се сетих вместо Крокус да си сложа 2 Маргарити или 2 Лейди Ема , много ме е яд ).
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от lenuza73 »

:tzvetentze: Добре дошла Ан.Още едно варненче в нашата група :daaa: Поздравления за новото начало,добър старт и успешни бъдещи резултати.Пастелна или не,добре се е получило до тук,а пред теб виждам има още много свободно място за това онова :nod:
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Привет на всички 2 години по-късно :dovolen:

Нещата в моя двор се пооформиха. Имам още няколко идеи, които да доведа докрай, така че ще има и развитие.

Основното ми желание беше гледката да излъчва спокойствие, затова избрах семпли и пастелни тонове, каквито, за щастие, любимите ми растения притежават.
Пристрастена съм към остинките , лавандулата и маслиновите дръвчета.
Обичам и ливадния тип градини, поради което направих няколко опита да впиша такава част, засега - неуспешно. Ще покажа :)

Започвам с розите

Изображение Изображение ИзображениеИзображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Ето опитите с ливадните сухоустойчиви растения, някои от тях буквално пренесени от диви полета.
И любимите ми ехинацеи Pallida , за първа година при мен.
Noel, тази част е специално за теб :liubov:

Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение

Всичко, което виждате, беше размествано и пренасяно няколко пъти, предстои още едно, генерално пролетно преместване на ехинацеите и някои други.
Ще ги местя, докато се впишат съвършено, до момента не успявам и все нещо ме дразни. Осъзнавам и че не им давам шанс да се развият , съзреят и заемат обемите си, затова се надявам да ги местя за последно.
Много искам да ви покажа прекрасното съчетание между Wollerton old hall и Verbena Bonariensis, но не намирам снимките си.
Определено Ech. pallida , Verbena Bonariensis и жълта Achilea са ми фаворити и следващото лято ще се снабдя с още.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Утре ще продължа:) Лека нощ на всички!
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Донка Тодорова »

Ann, розите са оформили пищни храсти. Градината ти е много хубава, но розите :potekoha: Очаквам с нетърпение продължението.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Margaritenia »

И аз така! Всичко, което видях, много ми хареса:)) поздравления, Ann, много премерено и нежно е всичко в градината ти.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”