Пастелната градина на ann

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Dewina »

ann,
не зная, дали може да се каже за градина, че е "елегантна", но аз така я видях :slove: . Атмосферата тук е катo на картината /Claude Monet/.

Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Clock, dar, Dewina, всички , включили се в темата ми :liubov:

Знам, че ще прозвучи банално, но от сърце ви благодаря за това, че намирате време и желание в себе си да изразите добротата си и да дарите мили, топли и вдъхновяващи думи! Това е една от скъпоценностите, които не се купуват с пари и ме трогват дълбоко :tzvetentze:
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Dewina, явно не случайно Моне е един от любимите ми художници, не се бях замисляла до сега :dovolen:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2035 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Emilly1212 »

Любима градина, ann! :liubov: Полюбувах се с огромно удоволствие на снимките и с нетърпение ще чакам още. Момичетата са казали прекрасни думи, присъединявам се към всяка една! Великолепна, топла, успокояваща погледа градина! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Havga »

Прекрасна градина, Ан. Жалко , че не виждам последните снимки.
Аз самата имам WOH и нямам търпение да я видя напролет поведена по опора и хоризонтирана като при теб по оградата. Много елегантна, романтична роза, а твоята е най-хубавата, която съм виждала досега.
Желая щастлива година, пълна с цвят!
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Благодаря, Emilly, трогната съм :gush:

Havga , здравей :dovolen:
Имаш предвид, че не виждаш снимките от преди 2-3 дена? Последните, които публикувах?
Напълно споделям мнението ти за Олд Хола - елегантна роза, прекрасен цвят - като слонова кост, а когато не е хоризонтиран, извива дълги, изящни клонки с цветове и ги привежда към земята , но елегантно, ефирно някак.
Затова при мен половината от него е привързана към оградата - знаете какъв ефект се получава, а вътрешната му половина, която гледа към двора, съм оставила свободна.

Изображение Изображение Изображение

ИзображениеИзображение Изображение

На тази роза и е излязло името, че цъфти само по върховете, но както се вижда от снимките, като направи дъгите към земята, се създава впечатление за цвят от горе до долу.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Еличка »

Всичко е приказно тук... :tzvetentze:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Здравейте, приятели!
Отдавна не съм влизала, донякъде защото повечето снимки, които онагледяваха розите, които коментирахме, изчезнаха и темата изгуби смисъла си.
Сега реших да пусна няколко снимки от предните лета най-вече за да бъдат в помощ на начинаещите розари, които биха искали да знаят как се развиват някои от остинките.

Тук са Royal Jubilee и Abraham Darby:

Изображение Изображение

На следващите 4 е част от Wollerton Old Hall с придружаващите го растения:

Изображение Изображение


Изображение Изображение
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

А тук е Wollerton Old Hall разположен по оградата:

Изображение Изображение

Това са стари снимки отпреди 2-3 години. Вече е много добре оформен като ветрило и е по-възрастен и се надявам това лято да има оптимално представяне.

Може-би си спомняте, че аз всъщност имах на 2 места по два броя WOH , но миналото лято по един от всяка група се спомина. Останалите два обаче продължават да удължават клоните си , аз ги огъвам по оградата и ми се струва, че всеки от тях ще успее да покрие площ като за два броя.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от libra »

Ann, градината ти е прекрасна, моля, давай по някоя снимка.
И, да , форумът е осакатен с тия големи празни места.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”