Ще бъде пак градина...

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

По стечение на обстоятелствата все по-рядко имам възможност да видя моята горска полянка,затова потърсих алтернатива.Днес искам да ви поканя на мястото, където прекарвах по-голямата част от летните ваканции.
Дядо беше мераклия -градинар и спомените ми са изпълнени с цветове и ухания.После живота се завъртя,появиха се други приоритети,започнахме да ходим там все по-рядко и градината буреняса.
Миналата година започнах полека лека да я възстановявам и с изненада открих колко много от растенията ,садени още от дядо/той си отиде 1988г./са се запазили.Големите храсти :форзиции,японска дюла ,жив плет,чемшири са си все още там,а също и ириси,божури, лилиум,дори един картоп .И лалета ,лалета,лалета...,наистина от старите сортове,които Калико нарича конски :dovolen:
За мен това място е специално и някак растенията са връзка с любимите ми хора,които вече ги няма,така че започнах много внимателно да разчиствам.Все още има много работа,но я карам полека лека. ;) Виладжийска история :отиваш там за няколко часа,работиш до изнемога,едвам хващаш влака,а следващият път все едно не си работил ;) Но пък се връщам толкова щастлива :dovolen:
Ето малко снимки:
Изображение
Изображение
Последно промяна от sofy на Апр 19, '15, 19:24, променено общо 2 пъти.
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Изображение
Старите храсти японска дюля така са се разрастнали,че образуват арка,аз си я харесвам.
Останалото още не е за показване.Засега... :dovolen:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от flora »

Sofy, старата градина пази толкова спомени... Ще стане прекрасна ТВОЯ градина с оставени от дядо ти големи чемшири, лалета и дървета!
Изображение Изображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от Noel »

Твоя рай,Софи :gush:
Прекрасно място,а като знам колко любов влагаш,ще стане изумително :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
mama_li

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от mama_li »

Ще стане приказно! :daaa: Основите ги имаш наследени от любимия дядо, дървета, храсти, които са достатъчно големи и имат височини и обеми. Имаш и многогодишнш, които ще запазиш, най-много да разместиш нещо. След което идва допълването с растения, които ти харесват.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от Di_Va »

Софи, това е място с история, твоята история! Сигурна съм, че удоволствието от възстановяването на този двор ще ти носи много радост и удовлетворение :tzvetentze:!
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Благодаря ви,момичета!Наистина ще стане Моя градина :dovolen: На сърцето ми са многогодишните тревисти,сухоустойчиви растения-всякакви салвии,лавандули ,мащерки и седуми,все растения,които не изискват особени грижи и постоянно присъствие.Сега има толкова много декоративни сортове и благодарение на форума ,те са достъпни.Все по-често се заглеждам и по дивите български цветя:различни еуфорбии,антемис ,скабиози,аюги-не говоря за редки и защитени видове,а за тези които могат да бъдат видени в полето и се възприемат като бурени.
Искам градината да бъде по-близка до дивото, а и нямам условия да гледам" кеки".Тук, във форума има прекрасни градини ,от които се уча.Страхотно е,че ви има!
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Малко от старата градина:
Изображение

и първи стъпки в новата:
Изображение

Изображение
Хугонис-еднократна,при мен е от миналата пролет,цъфти рано,обаче на живо е страхотна!Цветът е по-голям ,отколкото очаквах.След някоя и друга година ще бъде приказка/е ,ако всичко е наред,има един клон,който още чакам да тръгне,ама едва ли/

Изображение
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Времето беше малко 4-5 часа,а трябваше да се насадят 2 поръчки и от моите разсади, над 50 растения :dovolen: Кога ли ще отида там за да си почивам ? ;)
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от lenuza73 »

Много по скоро от колкото очакваш...Софи,ти вече си имаш градина и то 20 годишна..такава каквато и аз искам да имам :mrgreen:
Обичам такива градини,скътани някъде на високо и пазещи спомени за мили хора ..
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”