Ще бъде пак градина...

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4386
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1780 пъти
Получил благодарност: 803 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от Polin »

sofy написа: Май 21, '18, 10:07 Поли, при мен няма самозасял се :cry: Не смея да пипам този корен, да не стане нещо, а и сега следва тежкия сезон - суша и жега. Задължително ще пробвам да го размножа от резници и ако стане нещо , ще свиркам.
Софи, щом не се самозасява, не пипай красивото храстче. Ще се радваме на твоето :tzeluvka: :tzvetentze:
А ако искаш розово за компания, само кажи :daaa:
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Благодаря ти , Поли, :tzeluvka: но засега не искам. В характера ми е да искам всичко да стане на момента, градината ме научи на търпение.
Растенията , дори и най- непретенциозните, трябва да имат време да се адаптират преди жегата и сушата, иначе загиват- при мен. Миналата година загубих прекрасни сантолина и лен,само защото ги подрязах след прецъфтяване.Сега съм се заклела, че единствено ще кося тревата и ще плевя - до октомври. Но пък нищо не ми пречи да мечтая и да чертая планове ;) Това ми е четвъртата година в градината и може би за пръв път ще имам време да и се порадвам :dovolen:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от маргото »

Приятно и релаксиращо е при теб, Софи! :tzeluvka: Хубава, цветна пролет :daaa: , поздравления! :sclap:
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Благодаря , Марго :tzvetentze:
Влязох, за да покажа бороволистния пенстемон -Penstemon pinifolius -red
Изображение
Тук са два корена, на трудно място -много сухо и пълен пек - харесва му :dovolen:
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Изображение

Изображение

Malva moshata alba- на две години. Моята е от семена, цъфна още първата година, тази и е втората. Тук са няколко корена и направиха красива туфа. Много сухоустойчива ! Издържа на пълен пек с оскъдно поливане. Бонус - красиви тъмнозелени насечени листа . Прекрасна е и когато не цъфти.
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Изображение

Achillea clypeolata -за мен уникално растение. На пълен пек, поливано само от Дядо Господ .
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Изображение
Anthemis tinctoria на фона на прецъфтяващата салвия ( :tzvetentze: Анемоне )и бял равнец. Обичам го този антемис. Сухоустойчиво и безгрижно растение. Моите са от семена от Чилтърн, но то си расте по нашите земи. Самозасява се и се гледа само.
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Изображение

Hemerocallis fulva - оранжев(бабешки :angelche: ) хемерокалис - расте при всякакви условия, красив, неизтребим и незаслужено пренебрегван ;)
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от Оля »

Софи, много добре си се справила с избора на растения за сухи условия :tzvetentze: . Не знам дали имаш перовския, при мен е единственото растение, което никога не поливам, а когато туфата нарастне е разкошна! Видях, че имаш и сантолина, а при Мишето има и от златистия вид. Изобщо - чудно става!
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Имам перовския , даже 3 :dovolen: и то тук- в "преизподнята" ;) . При мен много бавно нараства, едната е от семе, другите са млади растения.
Всички са на пълен пек с оскъдно поливане . Видях как изглеждат при Маргаритения - красота! Кога ли и моите ще станат такива ?
Жълта сантолина имам от Миша от миналата година. Много се притеснявах как ще понесе зимата, но тя се справи чудесно и дори започва да цъфти. Харесва си мястото и туфичката вече е двойна. По трудният начин установих, че трябва да режа сантолините само рано напролет, иначе рискувам да загубя растението. За мързелив градинар като мен сантолините са дар Божи - безпроблемни ,безгрижни и издържливи.
Тук има и от червената гаура. И за нея се притеснявах зимата - оцеля. Ще видим дали ще и хареса. За още едно растение се сетих

Изображение
Името му е сложно, ще го издиря.
На заден план- тревата хеликтотрихон( Helictotrichon)- на 2 години, пълен пек, беше няколко косъмчета,чувства се добре, снимката е от април,сега е още по- голяма.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”