Да започнем от начало :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Да започнем от начало :)

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Повечето си мечтаете за градини, в които няма нищо. Е моята е точно такава.Въобще не знам какво ще се получи :) Важното е, че имам ентусиазъм в изобилие :stiskam: . И с ваша помощ все трябва дворчето да заприлича на нещо.Оставихме съществуващата трева(има и глухарчета и детелина и каквото се сетите). Като начало напоръчвах иглолистни и храсти. Искам да ми е зелено. Естествено и малко цветенца и розички. До момента каквото и да насадя все едно нищо няма. Повечето се включват с градини, които вече имат своя облик. При мен е една огромна гола ливада. В началото беше така
Изображение
същото ъгълче при последните снимки. Дървото е череша, заради жиците на енергото има такава уродлива форма. Високият храст е арония.
Изображение
първи опити за градинка, около верандата. Иглолистното не знам какво е. Продадоха ми го за син холандски кипарис. Ама май такова животно нЕма.
Изображение
и от другата страна
Изображение
Насадила съм лалета, нарциси, зюмбюли обаче едва са се показали. На част от минзухарчетата нещо е прегризало листенцата й, не знам какво животно е. Миналата седмица снега си стоеше. Така че се радвам на вашите пролетни снимки. При мен пролетта се отлага :)
Спасявах няколко розички есента. Даже милите се напънаха и цъфнаха.
Тази беше колкото тревата
Изображение
А тази принцеса едва се крепеше :)Ако се чудите каво прави това одеало, ами с него задушавам тревата-после мааалко по-лесно се копаее :)
Изображение
И една фотинийка,на която й поизмръзнха листенцата.
Изображение
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от ToBo »

Мммм, колко потенциал :angelche: Поздравления :daaa:
Не знам колко бързаш, но щом не знаеш откъде да почнеш, не бързай ;) С иглолистните, храстите и розите добре си започнала - най-лесното е от по-голямо към по-малко. Ще започне да ти се получава още този сезон. Ще ти се получи след няколко сезона :nod:

Тук сега ще дойдат да ти кажат кое след кое, че аз ги карам наобратно и импулсивно :oops: Първо садя и после мисля за поливна система :lol:
За трудното копаене слушай зелено и си купи вила - много по-ефективна за жени в сравнение с лопатата :nod: Тя ми пробута една "за проба" и оттогава не съм пипала лопата :D
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от Noel »

Празно място :potekoha:
Сръчкова,повечето тук ти завидяхме ;)
С мисъл действаш :tzvetentze: започнала си с храсти и дървета.
Зида е голямото ти богатство,прекрасен е :daaa:
За "убиване"на тревата по ефикасен е стар балатум.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от lenuza73 »

Мадам да ти кажа,че и аз така започнах..празна градина,за която нямах време и хвърлих един райграс за да не се занимавам много с нея...един ден ми светна нещо в главата :hmmm: много ми е голо така и реших да си търся някое дръвче или храст,докато рових по нета попаднах тук :mrgreen: ...и познай,какво се случи.Храсти,дръвчета ,че и рози заваляха,лалета,цветя и каквото ти дойде на ум. И до като нямах никакво намерение да се заниамва с градина,днес ми е невъзможно да не го правя. При теб има още много нещо да се върши,но това е едно от най-сладките занимания.Добре си тръгнала от високите :daaa: макар,че и аз така тръгнах,пък после обърках посоките :D ама я докарвам до някъде
А колко е голямо това место,имаш ли повече за рози ? Тук всички си мечатем за камъни и зидове каменни,а ти си го имаш ,завиждам ти пъккк :hihihi:
Началото е добро,чакам продължение :tzvetentze:
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Знам си аз, че сте сродни души :tzvetentze:

ТоВо с вила не знам как се копае, но на уроци ако трябва ще идвам :daaa:
Ноелче с мисъл, мисъл ама едно мислиш накрая май друго става. Мислех до края на март да съм насадила там разни клечки, като гледам зимата как не си тръгва. На терасата в апартамента тревата прогресивно се увеличава,хостите направи си пораснаха. Та ще се садят май през май.
Ленузке има място за всичко и за рози и за храсти стига относително добре да ги подредя :hmmm: , дворчето има няма 2 декара. В началото ще се набляга на тревата, защото приоритетна е къщата както в повечето случай. Пътеките на се готови. След толкова сняг и дъжд, калта е до ушите. Обаче имам модерни галошки с пухчета :D .
Зидовете са отстрани на парцела и не по цялата дължина. Иначе и аз съм влюбена в тях :liubov2:. Отпред е мрежа плана е да се прави жив плет от пираканта - дано да стане. Издирвам пираканта на гол корен някои ако е срещал по разсадниците, да сподели.
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от Lizi »

Колко много място за рози .... :D
Тревата обаче и розите също искат много вода . Помисли за сонда , защото ако трябва до чешмата да поливаш ще ти излезе златна .
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от ToBo »

Идеята на вилата е, че имаш само 4 зъба, които лесно влизат дори и в твърда земя. После като напънеш, земята няма къде да ходи, освен да поддаде :nod: Изскубваш плевелите или тревата с корените по-лесно. Можеш да избягваш камъни, който с лопатата, като опреш до тях, трябва да изкопаваш заобиколно :hmmm: Изобщо с по-малко усилие повече работа
Никога не е късно да засадиш клематис...
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Лизи вода има кладенеца е пълен до нивото на терена имам чувството, че ще прелее :shock:
И задължително ще пробвам гимнастиката с вилата.
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vasileva
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1548
Регистриран на: Май 9, '11, 23:47
Местоположение: ВАРНА

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от vasileva »

двор с голям потенциал и мнооого място за рози :ieeee:

ето тука прочети за вилата, за копане е по - специална
zeleno написа:купуваш си хубава яка вила / не такава за сено ;) / и правиш дупките с нея
не се изисква такова усилие , като да копнеш с лопата , защото ако се натъкне на камък или нещо подобно , просто я разклащаш докато зъбците си намерят проходимо място
та копаш с нея , значи
откакто имам вила вече не копая с кирка :lol: , с лопата изобщо немога да работя , нямам толкова сили
розите както и да ги посадиш - все нагоре ще им тръгнат летораслите , нали ... ;)
наклонени , като затрапени
нищо им няма
напролет разравяте присадката и сте готови
пп само това намерих в нета - гледате първите две снимки !
http://ecomaxfarmer.com/listproducts.ph ... &group=292" onclick="window.open(this.href);return false;
обръщам ви внимание , че зъбите са леко удебелени и имат ръб отзад , който не се вижда / т.е. сечението на зъба е триъгълник /
в Баухаус , както казах са по 60 лв
само там ги има :!: /в нито един друг строителен хиппермаркет :!: /
и не се лъжете с Гардена или Фискарс
Всичко ще бъде наред накрая, ако не е наред, значи това не е краят!
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 020&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4935
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 118 пъти
Получил благодарност: 61 пъти

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от къщичка »

Сръчкова, пираканта поръчвахме в Пландорекс. Другият месец пак ще има поръчка май, но гоним минимум 10 бр. И е евтина.
Доста работа те чака, показвай ни как върви.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”