Да започнем от начало :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Много се радвам на всички включили се :tzeluvka:
Просто миналата седмица изведнъж всичко се събуди и е голямо щастие. Май нищо не съм уморила от есените насаждения. Радвам се на лаленцата и луковичните, защото всички съседки ми разказва как има сляпо куче и нищо няма да порасне :ieeee: Ама аз съм сложила мрежа отдолу :hihihi:
Данита благодаря за подкрепата, аз го приемам като забавление :dovolen:. И виждам как лека полека това да бодна онова да насадя, семенца, коренчета и може да ми отеснее двора. За поливната система си много права и тя ще стане. Нашият двор е на по-малко от година, след 5 години се надявам да изглежда прилично :tzvetoman: И при мен е орехи и трева с плевели, но има и билки.Има една трева на туфички, която много ми прилича на фестука, дано не забравя да я снимам преди да са я окосили и да я извадя от общата трева. И ако някой каже как да уморя БОДИЛИТЕ в тревата.
И нещо смешно очаквания и реалност от майските празници. Ей така сме и ние
http://fishki.net/1507663-ozhidanija-i- ... nikov.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от Noel »

Бодилите-лесния начин е Раундъп и мажеш внимателно с бояджийска четка.
По-трудния е с изкореняване.С препарата има вероятност да направиш"плешиви"петна в тревата.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Мазах ги бодилите, ама нещо нямаха вид на умрели за няколко дни. Другата седмица дано да са се гътнали :) Малко снимки с дълго чаканите пролетни цветя.
Изображение

Изображение

В очакване на божура да разцъфти :ieeee:

Изображение

Изображение

Изображение

И една красавица-цвета е голм като божур, някой ако знае да ме просветли какъв сорт е :hmmm:

Изображение

Малко торлю гювеч-така ли се пише?

Изображение

И новия проект, обаче само това успях да снимам и ми свърши батерията. Сенчестият алпинеум с хости, в най-ниската част ще допълвам с хойхери. Цветята са още малки и малко, но ще порастнат и ще ги допълвам:). Важното е че измислих конструкцията от камъните. Приемам идеи и съвети всякакви :tzvetoman:

Изображение
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от ToBo »

Мадам_Сръчкова написа:
И една красавица-цвета е голм като божур, някой ако знае да ме просветли какъв сорт е :hmmm:

Изображение
Monte Carlo?
Ама хич не съм сигурна :hmmm:
Хубаво е при теб - има простор :dovolen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от Noel »

Подредбата на камъните е :daaa:
Естествено си ги намятала :lol:
Няма да питам как ги влачи и сама ли ;)
Освен хости и хеухери за разнообразие може да сложиш една алхемила(шапиче)и малко аюга по бордюра.
Оградата сега ли боядиса в бяло :o Мнооооого красива :angel2:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Това бялото е парапета на верандата :) Първото нещо, което боядисах щом купихме къщата.
Въобще не се бях замислила, че цветята не й е мястото под верандата, защото ги виждам само като ги гледам отгоре, но ще се поправя. Добре, че Любознателна ме пита та да се замисля :hmmm:, но пък са радост за съседите :hihihi:.
Камъните са на купчина в двора, само ги търкалях до мястото им. ММ като видя се хвана за главата, но не мога да чакам.
Тобо май не е Monte Carlo много по гъсто е :tzvetentze:
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от nadin »

Само един съвет за камъните. Пробвай да го правиш на стъпала. Нареждаш едно ниво най навънка хем да изглеждат естествено хем да правят нещо като ограда след това пълниш вътрешността с пръст и редиш второ ниво малко по навътре и по вдигнати но пак да изглеждат нахвърляни и после трето ниво. Така се повдига във височина и всички растения дори и малките ще се виждат. Освен това реди така камъните, че да се получават нещо като затворени пространства м/у тях така, че за всяко растение да може да му избираш каква почва да слагаш вътре без това да пречи на останалите. При мен така успявам да комбинирам рододендрони с такива дето не обичат киселите почви.

Ето тука моят как го почнах:
Изображение

Иначе може да си избереш за това сенчесто място много повече растения от хости, хойхери и аюги. Изборът е доста голям.
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Надин, благодаря за съветите ще се възползвам от тях. Просто каманите са ми огромни, като изнамеря по-малки ще го дооправям. Опитала съм се да направя такива джобчета, но не се виждат добре. А да слагам различна пръст въобще не ми е хрумнало :dovolen:. Имаш страхотна колекция от цветя :tzvetoman:
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от libra »

Лалето може да е SunLover -от жълто до червено,божуресто и доста голямо.Продават го в готовите холандски пакети по Бриколажите и т.н.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Да започнем от начало :)

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Това е от групата double late - няколко различни колора, обикновено микс в пакет.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”