Там , на Балкана !

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Впрочем цветът на моята снимка си е едно към едно . Точно такъв е .Изображение
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 940
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Там , на Балкана !

Мнение от hrissi2009 »

МГХ написа:И вие ми липсвахте и много ме беше яд , но нямаше как.Трябваше да си представя проекта пред около 50 човека. Имахме и гости. Утешавах се , че ни оцениха подобаващо. Проектът е на дамския ни клуб. В него има благотворителност и солидарност. Струваше си.
Важното е че си е струвало. :daaa: :tzeluvka: :tzvetoman:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

У дома Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2517
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 603 пъти
Получил благодарност: 554 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Lalel4e »

Малко ми липсва бутона Like тука - за да мога по-деликатно да показвам пристрастие, без да се налага да пиша след всяка снимана китка :D
Все още твоята градина е №1 за мен и ти харесвам всичките цветя!!! (И ги искам! :sbandit:)
wenche

Re: Там , на Балкана !

Мнение от wenche »

Шафрановото минзухарче ти е цъфнало :P
При мен е изкарало листа, но цвят още няма :stiskam:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2517
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 603 пъти
Получил благодарност: 554 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Lalel4e »

wenche написа:Шафрановото минзухарче ти е цъфнало :P
При мен е изкарало листа, но цвят още няма :stiskam:
Не било шафраново, но се успокоих, че и моето е на листа - т. есен си го купих и по указания трябваше вече да е цъфнало. :swhew:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Моите са на завет със западно изложение и затова са цъфнали. :D
Страхотна гледка бяха. Цялата градина вече спи, тук там пъпка роза и закъснели хризантеми паднали до земята от дъжда и вятъра. Тогава заобикаляш панисетума и току до него цяла полянка лилаво-сини цветчета с ярко оранжеви дълги близалца. Има прецъфтели цветчета, но има и пъпки. Обичам луковичните. Според мен са най-непретенциозните и благодарни цветя. Намерих сега няколко луковички от лалета, забравени и не засадени в кашон в сайванта, на тъмно и студено. Бяха пуснали малки кълнчета. Засадих ги. Искат да живеят и ще . :daaa: :daaa:
Благодаря , Lalel4e ! И на мен ми липсва лайкването.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

И като си нямам вече работа в градината , то и няма как да ходя сега , че имах много ангажименти , но ми останаха стайните и мечтите за новата година. Изображение
Изображение ; Изображение ; Изображение
Сега чета по темата и уж си отбелязвам и ще помня къде какво ще се прави.
На първо място ще постеля балатум в пътеките на доматите , че ми писва да ги чистя. В основата на самите растения застилам с окосената трева от коша на косачката. Това последното е изпробвано вече доста години и ми дава възможност да поливам веднъж седмично. Само не знам самото поливане как ще го правя , защото до сега пълнех пътеките с вода , а лехите се напояваха от тях. Как да го обясня- пътеката е по-ниско от лехата и задънена от двете страни, пълни се с вода и тя отива при растенията в лехата като попива настрани и надолу. Недостатъкът е доста щир и някакви други тревички в пътеката ;) Нея също покривам с окосена трева , но тревите успяват да пробият .
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от greeneyed »

Миленка, и нашите зеленчуци са така, както си го описала. Има трева, разбира се , ММ я чисти до някое време. ;)
А балатума, който искаш да слагаш, го виждам в едни други лехи, повдигнати , те са оградени с дъски, вътре са зеленчуците,има капково сигурно там, а балатумът е по пътеките. Нали така?
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Така . Ама си мисля, че ако ги направя на едно ниво и оградя лехите с леки бордчета пръст ( тирове демек :) ) , които да засадя с тагетес, босилек и невен ( както до сега) и покрия с трева от косачката , ще мога да поливам вътре , а пътеките ще са с балатум и чисти. Няма да им пречи на доматите , защото водата ще е под тревата. Единствен недостатък е , че трудно ще виждам къде са ровили къртиците , а те обожават да копаят там дето е влажно от поливането.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”