Там , на Балкана !

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Благодаря, момичета. Радвам се , че ви харесва при мен.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 560 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Lalel4e »

МГХ написа: Ное 13, '18, 10:41 Хубав ден, 13-ти! Тъкмо за размисъл. Пък и навън е мъгла и слънцето само се опитва, ама хич не му се отдава да пробие.
Обаче истинската причина да пиша е , че се сетих за думите на една съседка по отношение на моята градина. Каза ми, че всяко нещо си искало да е подредено, да има място, а при мен всичко расте където намери. Не й отговорих, щото това си е нейната концепция за градина.
Моята е друга и си ми харесва. Обаче ми е трудно да я опиша. Ако е с една дума, ще е "природна", ако ще е с много думи е: градина, която привидно копира природата и всяко нещо е премислено засадено така, че да го откриваш постепенно сред другите и да цъфти последователно. Когато едното прецъфтява, почти от същото място се появяват следващите и така от февруари до декември. Друг е въпросът дали съм го постигнала.
Такива ми ти размисли в един мъглив 13-ти ноември.
И баш въпроса дали да променя концепцията и да си направя градина като на хората.
Малко ноемврийска бъркотия : Изображение от далече, а сега от близо Изображение
Изображение
Изображение метличките за зебринуса се отвориха с хиляди семенца, но е красивооо Изображение във вазата
А това е Анн Хендерсон, която продължава да е неуморна ...
Изображение
Начииии, идвам да соля!!! :evil: :evil: :evil:
Я ми я прати тая твойта съседка да й оскубя косите една по една!
Най-хубавата градина, която наистина приютява душата! Да бъдела "като на хората"????? Ква й тая ерес??! :svekurva: :svekurva: :svekurva: Че нали точно от това бягаме - да ни е "като на хората"!! :svekurva:

Да не си посмяла да "подреждаш"! Знаеш ли какво казва моя мъж - художник, професор (!) - "Ако искаш да създадеш хаос, трябва да подредиш нещата много добре, за да изглеждат достатъчно разбъркани!" То най-лесно да наредиш една стерилна градина. Малко принципи, ниско, високо и айде! Но да събереш природата нежно на едно място, без конкуренция, без да дразни и всичко да изглежда диво и естествено си е висша форма на "подреденост"!
Това е моето нескромно мнение!
Ще ти дойда на гости, да знаеш, :swait: ама не знам кога, щото искам всеки един сезон да съм там! Когато и да дойда, ще е все едно съм видяла една десета от градината ти, сигурно даже по-малко.
Вече си имам кола и работа, така че... малко да поспестя и тръгвам!! Есента ще да е - любимият ми сезон :liubov: Догодина по това време ме чакай ;) (живот и здраве)
Искам да видя цъфнал нарцис през есента!!! Бебета не прави ли този нарцис? ;)
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Lalel4e, :tzeluvka: :tzvetentze: . Винаги си добре дошла на Балкана.
Колкото до нарциса, има предостатъчно. Ще ти извадя, но кога не знам, като цъфти и пролет и есен. Може би след пролетното прецъфтяване ще е моментът. Само ме сръчкай през април-май, че съм разсеяна.
Сега ще покажа как изглежда зеленчуковата ми градина през есента. Само не ми се смейте. ;) Мястото е 6/5 м. Изображение почистено е от доматените остатъци, има и засети сидерати, които не се виждат, но пък камшиците са се развихрили и пътеките са постлани... пролетта ще махна всичко това и ще застеля фолио...Има е хризантеми даже Изображение Чиста лудница и бъркотия, а най фамозна е попската круша цялата в сини грамофончета, но не мога да кача снимката, че е над допустимите мегабайти. (8 MB)
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 560 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Lalel4e »

"Зеленчукова"?? :hmmm:
Салатка от хризантемки ли си хапвате? :lol: :lol: :lol:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Амии, когато бяха салатките, хризантемите бяха мънички. После имаше краставици, домати, магданоз, босилек,чушки, люти чушлета и т.н. Дори и стрък броколи, което даже стана. Разни мои опити със странни зеленчуци и въобще растения. Постепенно зеленчуците приключиха и точно тогава всичко останало избуя. Напролет ще е чистичко и готово пак за зеленчуците. Само да си призная, че и едни лилиуми се подвизават там, че май и повече ще станат. Пълна лудница. И малко рози, невени ... по добре да не казвам...
Ето как беше през юни Изображение
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от vanina_g »

Ей такива градини обичам! :slove:
От всичко, навсякъде, много каменно, дървено и много цветно и както се каза по-горе - един прелестен, очарователен, подреден хаус! :daaa:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Сезонът на балкана не само, че свърши, но и след първия мокър сняг има пострадали изпочупени клонаци от рози. Обаче не е толкова страшно. В градината тук-там има по нещичко за радост на окото и душата, пълнещо очите с цветности.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Още малко цветничко Изображение
Изображение
Изображение
Когато изрязах огромния панисетум се оказа, че е приютил и запазил и този иглолистен красавец Изображение
А този едва го спасих от лятната суша, но оцеля Изображение
И накрая малко цветенца на масата да ни е хубаво Изображение
Изображение
Щото след мъгливото и облачно време в Русе, на балкани ни посрещна топло слънчице и барбекюто веднага беше включено в действие както си му е реда....с пържолки, салатка, ракийка....
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Май е време да приключа годината. Правих разни неща за благотворителен коледен базар тия дни, имам още едно ходене до София и в неделя заминавам при децата за цял месец. Завършихме с едно тъжно събитие, което се очакваше, но пак трудно се понася. Кучето ни Бъкс на 18 години вече е купчинка пръст на балкана. Но... така е с домашните любимци. Идва време за раздяла с тях.
Ето малко от изработеното за базара Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

и нещо, което още не съм решила какво ще го правя Изображение
Това е. До другата година! Весели празници!
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Анемоне »

Миленче,всеки си реди градината според светогледа си,та и твоята съседка е права за себе си и за нейната градина,но за твоята да говори така и ти да се поддаваш на влияние-нямаш право!;)Близката до природата градина за теб е естетически избор,съобразен със средата,с твоите ценности-с една дума-хармонична с теб самата.Радвам се,че твориш на много нива и правиш хората малко по-възприемчиви за някои истини в живота.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”