Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Точно от Богров ми е компостът! 7.5 лв за тон. Кафявата купчина от снимката по-горе. Много съм доволна. Въпреки, че не е точно компост, а дребно смляна растителна маса, главно дървесна, няма признаци на разлагане още. Там събират де що дървесна маса има на територията на общината, а карат и от други общини, сортират я по дебелина, чистят от други примеси, мелят и пресяват. Инсталацията много ме впечатли с ефективността и организацията си. Обслужването също. Струва си да се посети дори само с образователна цел.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от tili »

Аз взех от Богров половин тон миналата есен. Мислех, че е много, но градината го глътна, за една зима доогни и е наистина перфрктен за подобряване структурата на почвата. За червеи всякакви ако искаш мога да ти дам координатите на един човек от Бояна, който с това се занимава. Има и тор всякакъв, вкл. конски за розите, продава и червеи. Дори пътпъдъчи яйца ;)
И ако имаш нужда от опитно поленце за мъховете, мога да ти предоставя 2-3 квадрата в моя двор :lol:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Благодаря за инфото, Тили! И аз така си го представях, но друго си е някой да каже, че го е пробвал. Аз съм насипала равномерно по целия двор около 20 см слой компост и 10 пясък и само чакам да свършат с втората част на цветарника и бетонните пътеки, опасващи къщата, т.е. да не ми се мешат майстори повече из по-голямата част на двора, и ще извикам трактор да заоре по-дълбочко всичко това. После други подобрения ще внасям локално според растенията. Ще съм ти благодарна за координатите на човекът с червеите на ЛС. Не вярвах, че ще проучвам пазара и за това :dovolen:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 388 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от zeleno »

renimoss написа:...
Double Trouble - с една педя по-нисък от първия, зацъфтява с 2 седмици по-късно от него и има по-къси листчета. Ей го в събота още не беше отворил тръбестите цветове в съцветието. Зеленко, ако твоят е умрял и още си мераклия пак ще ти извадя ;)
Изображение
оооооооооооо
оказах се горд собственик на Double Trouble :ieeee:
хелениума който си взех от белгийската поръчка цъфна така , а те дори го нямаха в асортимента си
този който ми даде пролетта е жив , но грам не порасна - очаквам догодина да си покаже какъв му е статуса
аз обаче от Шмит си купих Канари - вече и той ни е в асортимента жив и цъфтящ
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Да ви покажа малко тичинки от миналата седмица :hihihi:
Chewgentpeach
Изображение

Изображение

Ха познайте таз мадама с дългите мигли коя е ... ;)
Изображение

Golden lodge
на разцъфтяване
Изображение

и на прецъфтяване
Изображение

Chewsuperpath (тази роза е за алпинеум!)
Изображение

Eyeconic (страхотно оригинален катерач, ще го сложа до портата, все едно казва "Добре сте дошли")
Изображение
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

И още малко тичинки ...
Limonchello
Изображение

Изображение

Тези не са толкова впечатляващи, но пък са почти простоцветни ...
Zeelandia
Изображение

Cinco de Mayo
Изображение

Burgundi Ice
Изображение
лалесъм

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от лалесъм »

renimoss написа: А тази зелена книфофия от белгийската поръчка миналата година не цъфтя, тази година се отчита подобаващо. Снимката е от преди 2 седмици, сега има 5 цветоноса. Доста е висока, нямам идея в момента къде да я сложа, дали пък да не я комбинирам някак си с бяло-зеленo-розови рози (имам Lovely green, Bouquet Parfait и Artemis или Angela, примерно).
Изображение
Рени, замисълът ти е чудесен и реализира моя мечта :liubov2:
лалесъм написа:........А картината, което ще сънувам е Alden Biesen, около него няколко Акрополиса и зелените топчета на прецъфтели книфонии :angelche:
Шапка ти свалям, Зеленооооо, отнесе ми главата днес :tzvetentze: :tzeluvka:
Е, сънувах, сънувах и си поръчах тази пролет 2 зеленикави книфофии от белгийците - висока и ниска. Обаче блянът ми се превърна в кошмар като на сцената се появиха голите охлюви - изгризаха ги до шушка :cry: А обикновената книфофия за толкова години не са я докоснали дори :svekurva:
И много ще се радвам, Рени, ако при теб видя зелени книфофии с розово-зелени рози :ieeee:

А тичинките ти са достойни за целувка :tzeluvka:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 388 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от zeleno »

кажи сега този Eyeconic колко висок ти стана за година , цъфтя ли барем два пъти ?
не ме разтройвайте така бе хора :mrgreen:
уж приключих с розите
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Сори, Зеленко, ама ша те доразстроя :D
Eyeconic-ът ми за година стана към 1,2 м, изкара 4 шиша и цъфтя 3 пъти. Вярно, с по 5-6 цвята всеки път, но все пак са си 3 пъти. Напълно здрава, наоколо е леш от ЧП. Не помня дали Миша или Незабравка я беше показвала пораснала и покатерена пак през тази година. Много е ефектна заради контрастната комбинация от жълто с тъмен център. Розовите хултемии имат съвсем друго излъчване. Тази все едно ти намига закачливо и те подканва за влезеш. Представям си я събрана на обелиск или по колона/пилон, абе тясна и висока Сигурно трудно би се комбинирала с други рози или цъфтящи многогодишни, обаче самостоятелно е убийствена!
Тамън написах горното изречение и видях пред себе си твоята Rita и започвам да се замислям за комбинирането :hmmm:
Та, бързай да я поръчаш, додет не е кАсно, чадо, струва си :hihihi:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 267 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Lilly »

Не зная дали тук е подходящо да спомена какво ми каза Алпина за компоста от Богров - видях , че сте купували и сте доволни. Алпина каза , че нейна приятелка го е изследвала в някакъв институт и заключението е - не го ползвайте за производство на храни. На цветята надали ще им стане нещо, но съставът на тоя компост бил меко казано "странен " и не е препоръчително да се ползва в зеленчуковата градина.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”