Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от ivanina »

:lol: :lol: :lol: ....най- важната част Рени вече я имаш - имаш си хубава , голяма къща - в която да се скриеш от дъжда , а пък китки ...китки на балкона ти в контейнерчета - не за една , а за две градини . :potekoha:
Ще стане имение и половина! :daaa: ...да ви е честит новият дом! :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Noel »

Радвам се с теб :gush:
Има скоростен напредък,въпреки че знам на теб колко бавно ти се струва .
Сега с фундамента за оградата не можеш ли в ъглите да действаш?
Не че е препоръчително,но като знам с какъв мерак си трупаш "хралупата" :lol: чак ми е мъчно :tzeluvka:
Дай да видим розите,новаторство ще е някакво,а :idea1:
Работна ръка не ти ли трябва?Да вземем да пресадим разсадника ти в по-големи саксии :hmmm:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
лалесъм

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от лалесъм »

ХвалА, Рени :daaa: Толкова усърдие, толкова мечти и толкова цветна страст :potekoha: Приказно ще стане - Успех :stiskam:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от zeleno »

ами тук се иска една стройна организация от наша страна - може да не садим , но поне акъл ще даваме
пък и ще пречим :mrgreen:
вече има къде и софра да се разпъне ...
чак аз нямам търпение да започне озеленяването :ieeemyzh:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Оооо, мили мои съфорумци! Толкова ви обичам всички :tzeluvka: :liubov:
Благодаря за хубавите думи!
Много ми е трудно, защото аха-аха да е готово за садене, но още трябва да почакам. Още не е довършено подравняването и почвам с подобряването на почвата. Не искам да садя преди да е вкарана водата, обаче преди подравняването не може да се направи водомерната шахта! А без вода няма как да оцелеят.
Е, питате ли ме какво ми е!
А тия растения, дето виждате една съвсем малка част как се поддържат?! 2-3 часа с лейката всеки ден, защото поливната ми система на балкона вече не ги поема :snif:
А идва топлото време и се ужасявам как ще оцелее всичко през отпуската - и на балкона и ако е новопосадено вече!
Направо ще експлодирам, но какво да се прави, уча се на търпение :eeeh:
И ще съм много благодарна на помощ при саденето, въпреки, че ще ми е неудобно да си я поискам.
Обаче пък може да спретнем форумна среща в Подгумер с културна прграма - садене на китки :angelche:
От друга страна това предвариително набавяне на растенията има и добри страни - виждам ги как растат и после по-лесно им избирам подходящи места. Особено при розите, защото едно е да четеш, но друго е да видиш как наистина се развиват.
Поне не ми се смяхте публично :liubov2:
Аватар
Julieta7777
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Май 27, '14, 10:42
Местоположение: София - Княжево

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Julieta7777 »

Рени, сега ти виждам темата...
Ама суперско става, само търпение, щото мноооого нерви ще ти трябват и след къщата :D
Всичко ще бъде чудесно, защото сама ще го направиш, сама ще го изстрадаш и много ще му се радваш!

Идваме с удоволствие на садене - нали все пак сме една крачка по-напред, все някой акъл на място ще дадем!

:tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1722 пъти
Получил благодарност: 1958 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Тутти »

Брой и мен,ще помагам.Ама да знаеш,че гледките към двете планини на твоето място ще ме разсейват сериозно.Много е хубаво там,целия град е пред погледа и планина пред теб и зад теб. :sdovolen:
Deleted User 5091

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Deleted User 5091 »

Точно така се прави, Браво! И аз така бях миналата година, но стана случайно. Не знаех, че всичко по къщата ще се прави по два пъти :snif:
Купувах и трупах растения на терасата. През лятото се изпържиха малко ацера и рододендроните, но явно така ги стресирах, че като попаднаха на сянка в градината сега са ми най-хубавите растения.
Друго предимство е, че имаш всякакви форми под ръка като почнеш да садиш. На мен това много ми помогна.
Можеш да почнеш със саденето на иглолистните. Няма да се прецакат от по-рядкото поливане.
Потърси си хубави камъни за градината и ползвай някой от майсторите да ги пренесе.
Успех :daaa:
GIOIA(Джоя)

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Рени,много хубава къща и гледка!Всичко ще случи с повече търпение :daaa:
И наистина ще имаш нужда от помощници градинари,като ти гледам "разсадника" на балкона :o Само свиркай "сбор" и ще те налазим с лопатите :ieeemyzh:
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от liubami »

Брой и мен!!!! :ieeemyzh: Ще помагам с най-голямо удоволствие!Само кажи кога,ние сме си почти съседи !
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”