Малката градина на daneda

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1722 пъти

Re: Малката градина на daneda

Мнение от Гео, граф »

Тази цимицифуга е страшна сърцеразбивачка (ама пък именце са измислили Изображение)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4957
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 786 пъти
Получил благодарност: 1297 пъти

Re: Малката градина на daneda

Мнение от мечтица »

daneda написа: Апр 4, '19, 16:44 Мечтице, роджерсията и цимицифугата са наистина прекрасни, до какви минуси издържат и къде могат да се намерят?
Не се притеснявай и не я разбутвай повече твоята лигулария, нека си нарастне няколко години на спокойствие! :gush:
Роджерсия и ЦИМИЦИФУГА( :lol: )вече няколко години много добре виреят при сестра ми в Сибир.
Тази зима там е имало няколко дни -35 гр. :hihihi:
Моите бях купила от ''Зелена пролет"',но ги уморих защото нямам сенчести места в градината.
Според мен и лигулария при нашия климат по добре ще се чувства на сянка.
Моята лигулария засадена на пъстра сянка,винаги на обяд с омекнали листа,които се възстановят вечер.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Малката градина на daneda

Мнение от clock »

Дани, отвя ме с цвят, момиче! :liubov: Пъстри иглики, слънчеви нарциси, великолепни кукуряци, цяло море мускари :liubov: Градинката ти прелива от цвят! И всичко това, след дългата сивота на зимата, е супер, супер зареждащо! :liubov:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 737 пъти
Получил благодарност: 1307 пъти

Re: Малката градина на daneda

Мнение от ljuboznatelna »

Лигуларията не обича горещо слънце, аз я гледах няколко години, но умря. Тя обича хлад и влага. Пекнеше ли, листата й веднага клюмваха.
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Малката градина на daneda

Мнение от tanini77 »

Красива пролет :tzvetoman: за сянката предлагам астилбе :liubov2:
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7665
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2214 пъти
Получил благодарност: 1232 пъти

Re: Малката градина на daneda

Мнение от pepelqshka71 »

Аз ти предлагам лигулария. Имам я от мечтица. Прекрасни листа и дълго държи цвят. При мен е на сянка.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2218
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1388 пъти
Получил благодарност: 576 пъти

Re: Малката градина на daneda

Мнение от daneda »

Новите придобивки от разсадник "Нановски". Прекарахме си страхотно!

Изображение

Изображение
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2218
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1388 пъти
Получил благодарност: 576 пъти

Re: Малката градина на daneda

Мнение от daneda »

Та така, до сега там съм набола - астилбе, кукуряци, хеухери, хости, папрати, дицентра, мини рододендрон /дано оцелее!/, лириопе, бергения и съм поръчала Rodgersia X pinnata и ARuncus sinensis и мисля с това да приключа, щото мястото не е много голямо и да не стане пак някаква джунгла!
А и това иглолистно храстче, понеже не съм силна в тази област, така и не му запомних името.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Малката градина на daneda

Мнение от iv.tarlen »

Ще стане, ще стане джунгла! :tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1722 пъти

Re: Малката градина на daneda

Мнение от Гео, граф »

Дани, вчера се позагледах в ореховата сянка пред блока - добре се справят няколко китки. Най-агресивен е ламиума, а от него има няколко много приятни вариегатни сорта. Медуницата (пулмонария) постоянно я разсаждам, защото много ме радва с петнистите си листа. Здравеца може да е бял или син, а не тривиалния розов. :swink: ! Намигам, защото имам доста, а не го харесвам :ssmiah: , от гората обаче съм си донесла няколко коренчета дребен тъмновиолетов, който има по-различни листа. Аюгата също вървяла на сянка, бих поспорила по въпроса :swonder: . Стеларията не съм я пробвала, тя пък цъфти преди да се разлистят хубаво дърветата, може би ще ѝ е добре. Копитника (все му забравям латинското име) също се справя отлично. Арума и в момента е изкарал сочни яркозелени листа със светли жилки (снимката е от нета):

Изображение

Така че имаш тема за размисъл :nod: :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”