Градината-моята мълчалива приятелка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от lenuza73 »

Да Ани доста е голяма..от страната на Джиардина има вече един Варшавска Найк,а при Розариума ще слажа някоя витицела най-вероятно..Жал ми е направо да ги разбутвам ,че са 5 годишни розите.Изобщо не подходих правилно при избора на рози за тази арка :ufff:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от calico »

Ленуз, витицелите обичайно правят повече шума отколкото цвят- хе, има и по-едроцветни де.
но има клематиси трета група без да са витицели, едроцветни, и нарастнащи до три метра, огледай ги на сайта на Тайлърс, там имат доста характеристики. Проблема е, че ако са нови ще ги чакаш 2-3-4 години да направят по десетина стебла оттолу. Розите няма да ти пречат, все ще има място там отстрани да изкопаеш дупка за два клематиса.
първа и втора група не ти вършат работа, щото първата ще удуши родите, а втората няма рязане там като се оплете с розите, но едрцветни трета група са най-подходящи
Синият ангел е един такъв едроцветен и мощен клематис. Виктория е друг.
от виитицелите - Етоал Виолет ти препоръчвам, по-едроцветен е от Полиш Спирит.
Мисля ч Варшавската Нике е слаб за там, но нека кажат и експертите

скоро имахме поръчка, ама от поляците ли беше, не помня
взех си едни такива трета група, едроцветни и до 3 метра, и на мен за арка ми трябват.

не пипай розите, ще стане чудо там с клематисите
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от lenuza73 »

Ще го дообмислям това с клематисите..имам към 12 клематиса все новаци,по на две години,тази ще е трета за тях,но още не са отчели пищно както ми се иска..със сигурност ще е трета група (имам два които обмислям да местя- Venosa violancea и viticella Dark Eyes ) но са с по дребни цветове,за това ще отпаднат и няма да са на арката. Варшавската го дават до 3 метра ,така,че има какво да очаквам още от него,младичък ми е..давам му шанс на него и ще си остане там за сега ,а и добре се вписва цветово с Джиардинката :nod:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от vanina_g »

Страхотна градина! :potekoha:
И да си питам - коя е розата на тази снимка - имам едни подозрения, но сега ще разбера дали съм познала ;)
lenuza73 написа: Яну 28, '19, 14:48 ...
Изображение

...
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от lenuza73 »

Ванина розата е Peter-Paul Rubens :daaa:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от dar »

lenuza73 написа: Яну 28, '19, 19:38 Мдаа доста дълго липсвах ..сега да се надяваме,че няма скоро пак да зачезна

Дар арката е правена от ММ.. висока е 2,60 ,а това за което питаш е 1,10 на 1,60 :nod: по спомен.. яд ме е ,че съм сложила на нея Розариума,който така и не успя да направи по голям обем от това което е на снимката..от две години се каня да я махам от там защото половината ми остава празна,но все не намирам време .Дразни ме и розата от другата и страна..Джиардина,но не оригиналната.Това лято обмислям да сложа някаква мрежа там където е Розариума и да настаня един клематис поне той да може да запълни празнината по арката'.
Лаленцата от годни спрях да ги вадя.Някои вече ги няма,но останах и такива които не се губят и се размножават. Спрях и да купувам защото всички празни петна са вече пълни. :tzeluvka: :tzvetentze:
Ленуз, искаш да кажеш, че където моя размер на арката е 0,60 м, твоя е 1,10 м? По закона на Мърфи, ако имаш голяма арка, розите малки, ако розите са големи, арката малка :ufff: Успя ли от телефона да работиш със зеленото човече?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1667 пъти
Получил благодарност: 1832 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от Тутти »

Ленузка, залепих се пак тук, не мога да си тръгна. Твоята градина е невероятна, толкова е красива, а ти си майстор на снимките, че можеш да пристрастиш всеки, който погледне тази райска гледка.
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от lenuza73 »

Привет Тути :tzeluvka: радвам се да те видя тук... незнам аз какъв съм майстор,но ти пределено си многооо напред в майсторлъка .. имаш прекрасна градина :tzeluvka: :tzvetentze:

Дар ,май с законите съм скарана/да моята е 1,10където твоята е 0,60/... определено ще поправя тази грешка и ще я облека в клематиси :nod: .. иначе зеленото човече работи тук ,с телефона не съм пробвала още
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 941
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от hrissi2009 »

Привет Ленузка, невероятни красоти си сътворила.
Поздравления.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 751 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от мечтица »

Ленуцке,откога те чакам със замайващи ти красоти! :liubov:
Наслада за очи в тези сиви зимни дни и събуждане за пролет,това са снимките ти.
Поне така ми действат,искам,искам ПРОЛЕТ!
Не пиша често,ами тайничко винаги съм в градината ти,и тук и у фейса.
Пия кафето,наслаждавам се на градината ти,помечтавам и хоп.., в реалността,ама заредена с мечти и планове.
Благодаря ти за красотата! :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”