Градината-моята мълчалива приятелка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от lenuza73 »

Здравейте приятели :tzvetentze:
След дълго лутане и бутане реших най -накрая и аз да покажа част от моята градина...част защото имам и такава която е недооправена,заради вечно-предстоящите ремонтни дейности,които поради липса на време нямат край :D
Всичко при мен започна на шега.Някога в младежките си години гледах саксийни цветя и интересът ми спираше до тук. След като се омъжих се радвах на зеленчуци,доматки ,зеле,краставици ,марули и др.които моята свекърва гледаше.Разбира се имаше и цветя,но те си бяха нейни . Осем години след общото ни съжителство ,моите свекъри се затвориха в апартамент и градината си остана само моя :hmmm: ами сега? Ходех на работа която ми отнемаше много време и градината буренясваше.Опитвах да гледам зеленчуци и едновременно да работя,но не се получаваше много,за това ми хрумна идеята вместо да блъскам с белове и мотики,да хвърля един райграс.Речено сторено,поне си имах зелен килим и нищо друго :D обаче ,нещо ми беше голо ...докато търсех някакво зелено-храст,дръвче попаднах тук :liubov2: и познайте какво стана ......Освен приятелите и сходните души тук научих много неща,за което благодаря на всички :tzeluvka: :gush: Макар че имах малко неприятно встъпление :lol: обичам това място.
Знам ,че всеки от вас обича и уважава трудът си,така както и аз.Обичам градината си,не само защото сутрин когато отворя очи виждам цвят и светлина,а и защото тя е моят мълчалив приятел,отдушник.Градината която в най тежките ми моменти ме приемаше и ми вдъхваше кураж и ме зареждаше с положителна енергия. От как намерих утеха в цветята не съм спряла да местя и размествам вече 4 години :nod: незнам защо все намирам някакви кусури :hmmm: може би и заради поръчките,все искам нещо ново без всякаква идея къде ще го сложа и когато пристигне се почва великото мислене.Уж се подготвям предварително с разни схеми,а нещата не се получват....но,нека покажа моята малка градинка.Да знате,че приемам всякакви критики и съвети :tzvetentze: Ето така започнахме:

2009 год.
Мястото не е голямо ..близо 900-1000 кв.но разделени с пътеки ,се получиха три стаи ,всичко е така заварено и нямаше как да разбутвам,защото по пътеките са и лозите на свекър ми които няма как да изкореня :daaa:
Ето тук ,първи опити да правя нещо.... :hmmm: незнам обаче и мъжът ми се вдъхнови покрай мен ,та го завлякох по горите за камъни :lol:
Изображение

Това беше първото нещо си.... сега някои може и да ме упрекнат за джуджетата и фигурките,но тогава и на мен ми харесваха някак си,създаваха ми настроение,макар,че сега съм на друго мнение

Изображение

Върбичката- тя е първата ми придобивка ,макар,че боледува от две години,успях да я спася от сигурна гибел
Изображение


Май това беше от тогава.Не съм правила много снимки,защото не съм мислила ,че някой ден ще ги показвам на някого
Ще продължа да показвам какво съм правила през тези четири ,вече почти пет години.Искам да ви кажа,че не е нещо кой знае какво,но пък това е моята мълчалива и красива приятелка,която искам да ви представя :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от Мария Николова »

Ей, слънчева Ленуцко, :sbear: :skiss: най-сетне и твоята градина да видим, бе момиче! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Ха така! :daaa: :mrgreen: Жалко, че нямаш снимки от началото, но по-важно е, че имаш много снимки от...порасналата си градина! :daaa: :mrgreen: Точно споделях с Краси, че изрязах със зор толкова много резници дървовиден хибискус чисто бял и кичест, а не се сещам кой още ще се зарадва да получи клечка... Ти си! Ти ще се зарадваш на клечка! :sdance: :sdance: :sdance: :gush:
Чакаме следващи серии снимки от твоята мълчалива приятелка. :D :liubov: След време ще покажеш и цъфнал бял кичест храсталак от старата си бъбрива приятелка! :gush: :tzeluvka:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от lenuza73 »

:tzeluvka: Мимка сигурна бях ,че ти първа ще се включиш тук....ти беше човекът който ме посрещна тук и който ми изпрати първите цветенца :tzeluvka:
Хибискус дървовиден си имам и бял и лилав май се води,даже два бели си имам,защото единият беше купуван за син..но кичест нямам :nod: за което ти благодаря :tzvetentze: ... :hmmm: колкото до старата приятелка ,имаш в предвид "стара" на опит нали :sbear:
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от mileni »

Чакам пордължението,защото съм виждала отделни части ,от сегашната ти градинка.Знам ,че има много красота скрита там :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от lenuza73 »

mileni написа:Чакам пордължението,защото съм виждала отделни части ,от сегашната ти градинка.Знам ,че има много красота скрита там :tzvetentze:

:angelche: Миленка реших,че е време да споделя нещо и с моите приятели тук,не само във Фейсбук.... тук ще опитам да показвам снимки през годините,а там са само от тази година :tzvetentze:
:hmmm: Аз пък искам да видя и твоята градина тук,не само там...да не би да имаш вече тема,пък аз да не я намирам ?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от Мария Николова »

lenuza73 написа::tzeluvka: Мимка сигурна бях ,че ти първа ще се включиш тук....ти беше човекът който ме посрещна тук и който ми изпрати първите цветенца :tzeluvka:
Хибискус дървовиден си имам и бял и лилав май се води,даже два бели си имам,защото единият беше купуван за син..но кичест нямам :nod: за което ти благодаря :tzvetentze: ... :hmmm: колкото до старата приятелка ,имаш в предвид "стара" на опит нали :sbear:
Ама естествено, че само по опит! :o
И да вземеш да ходиш на варненските срещи, момиче! Чакам аз да видя Ленуцка на тая снимка, на оная - няма я Ленуцка! :cry: Липсваше ми даже на мен, а какво ли е било на варненските девойки + двама кавалери, като не са те дочакали да се появиш. Не е хубаво да се делиш тъй от групата на Шаро!!! :svekurva: :svekurva: :svekurva: Плътно с групата, защото това са твоите живи приятели, :sheart: :sheart: :sheart: не като в скапания фейс. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от mileni »

Ленузке,много добре си направила,че си решила да споделиш :gush:
Аз там показвам,каквото и тук.Все още няма оформена градина при мен,само колекции,затова и нямам тема.
Мария и във фейсбук има от живите и приятели :gush:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от lenuza73 »

:hmmmmmm: Мимка виноват...не е заради мързел или нещо,но някои вече знаят причините заради които не присъствах...това лято тегне някаква черна сянка над мен ,не излизах от болниците и все още се мъкна :nod: ..сега обаче си казах ,майната му на всичко,слагам розовите очила и квото има да става ще стане :daaa:
Срещи пак ще има ,особенно сега ,иде зима ,ще наваксам :ieeee: Те добре,че слагат по някоя снимка да им виждам усмивките поне :liubov2:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от краси кубарелова »

Много е красива приятелката ти, но не е мълчалива- на мен ми говори, говори! :liubov: :tzvetentze:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината-моята мълчалива приятелка

Мнение от lenuza73 »

краси кубарелова написа:Много е красива приятелката ти, но не е мълчалива- на мен ми говори, говори! :liubov: :tzvetentze:
:hihihi: на ушенце предполагам...не се накани да си вдигнеш дупето цяло лято за да се запознаеш лично с нея....
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”