Градината на aloe2

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
aloe2
Кафе с мляко
Мнения: 242
Регистриран на: Авг 29, '14, 23:00
Местоположение: Варна

Градината на aloe2

Мнение от aloe2 »

Макар, че съм от няколко години във форума,не съм си правила тема за моята градина.
Такааа,сега започвам разказа си , придружен със снимки.
Преди два месеца и половина имах две градинки.Едната в двора на къщата/много малка/ и друга - на вилата.
Вече я няма градинката ми в двора :cry: от 19.06,когато стана наводнението в кв.Аспарухово-Варна.В дъното на двора ни имаше две
подпорни стени, които се срутиха , върху тях естествено и всичката пръст /двете стени бяха с обща височина около 8 метра/ и
затиснаха градинката ми. Изображение-,градинката ми беше в дясно, където се вижда червената роза
Изображение свлачището се спря в края на моята градинка,която завършваше с три рози-
червената,бяла и розова/купувала съм ги от Метро преди сто години и нямат имена/Имах няколко вида божури ,две смоскини,ириси,разни дребни цветя,но най-много съжалявам за червената роза.Тя цъфтеще от май, до късна есен и винаги отрупана с по 15-20 цвята.
Това е историята на дворната ми градинка.
Хайде вече с :dovolen: за вилната ми градинка.
Ще започна с пролетни цветя и т.н.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение -рододендрона ми това лято не заложи нито една цветна пъпка и следващото лято няма да цъфти :snif:
Изображение -
Изображение
Дали пък да не спра за сега,че да не ви доскучае :hmmm
Хайде, още малко. Изображение - Тази е розата-кралица в моята градина /коя от съфорумките беше писала за нейна роза-кралица?/От една страна е като кралица-много си я харесвам-, от друга страна е като майка за всички други цветя-горката, не иска нищо, цъфти без да спира, не се оплаква..Купувала съм я пред сигурно 10 години, пак от Метро,без име.Никога не съм я торила,поливала.А как я режа :oops: , само аз си знам .Ето я от Изображение близо.
Вече наистина спирам , отивам в градината да свърша малко работа.
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Градината на aloe2

Мнение от sofy »

Като гледам вилната ти градинка,си представям колко хубава е била и дворната.Наистина ужасно бедствие :snif: ...

Прекрасно съчетание,много ми хареса:

Изображение

това също:
Изображение

Да сте живи и здрави,вижда се с колко любов са правени градините.И какво значение има,че розите са без имена- цъфтят,не капризничат,радват те,чудни са!/а момичетата може и да ти ги разпознаят ;) /
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градината на aloe2

Мнение от libra »

Съжалявам за драмите покрай наводнението,добре че къщата ви е на мястото си и вие сте живи и здрави!Предполагам,че по-късно ще можете да въстановите подпорите и градинката! :stiskam:
Вземи резници от червената си роза и ще си я захванеш на ново!
На вилата е прекрасно ,розовата роза е много съблазнителна!
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на aloe2

Мнение от Noel »

Ех,алое,защо не сподели :snif:
Гушкам те със закъснение :gush:
Важното е,че къщата не е засегната,нали?Сигурно ще се мобилизирате напролет и пак ще имаш градскка градинка.
За розата не тъгувай,ще ти подарим по-червена и по-цъфтежна,само знак да дадеш!
А дотогава се радвай на другата градина,я виж как е нацъфтяла,за да те зарадва :dovolen:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
aloe2
Кафе с мляко
Мнения: 242
Регистриран на: Авг 29, '14, 23:00
Местоположение: Варна

Re: Градината на aloe2

Мнение от aloe2 »

Sofy, Noel, Libra, благодаря ви за отзивите.Дворната градинка вече почти съм я прежалила.Мъчно ми е за божурите, защото са спомен
от майка ми.Дали като разчистят подпорните стени,ще може нещо да се извади ?
Радвам се, че ви харесват цветята ми.
Сега още малко снимки. Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Градината на aloe2

Мнение от tsvetina »

Ужасно е това, което се случи при наводнението, дано къщата ви е здрава :snif: , но по-важното е вие да сте живи и здрави. Ако искаш божури - ще пратим. :daaa:
Страхотна е вилната ти градинка. Коя е последната роза - има много красив цвят :tzvetentze:
Последно промяна от tsvetina на Сеп 11, '14, 12:44, променено общо 1 път.
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Градината на aloe2

Мнение от d_vitanova »

Божурите не е нужно да се извадят , за да се спасят. Достатъчно е да при разчистването да се стигне предишното ниво и те на пролет ще избият. Ние разривахме така един божур от бабата на ММ , заринат от строителния изкоп. Чак напролет го разрихме и даже успя да цъфне.
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Градината на aloe2

Мнение от katina »

Алое :gush: Градината ти на вилата е разкошотия, толкова цвят, такова разнообразие, много красота :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Градината на aloe2

Мнение от gabi123 »

Алое имаш хубава градинка :tzvetentze: ,жалко че така се е случило при наводнението ,но цветя винаги ще има :daaa:
божури нямам но ако мога с нещо да съм полезна... :gush: :tzvetentze:
aloe2
Кафе с мляко
Мнения: 242
Регистриран на: Авг 29, '14, 23:00
Местоположение: Варна

Re: Градината на aloe2

Мнение от aloe2 »

Благодаря ви момичета, за хубавите думи.Tsvetina,розата е Westerland =
Божури имам на вилата от 4-5 години, но не са цъфнали нито веднъж.Защо ли?
Момичетата ,на които обещах да кача снимки на определени цветя,да гледат.

Изображение- това е с нарязаните листа,което цъфти като метличина , но с по-едър цвят
Изображение - а ето и салвията/тя е с по-груби на пипане листа/ и лилавата маргаритка
Изображение - обикновена бяла маргарита
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”