Аз, "къщичка"

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Аз, "къщичка"

Мнение от Тутти »

Голяма красота,а растенията покрай оградата са ефирни и сякаш част от природата,не нарочно засадени,толкова естествено изглеждат.Чудно е.И колко много майсторлък и умения имаш,леле! За рисунките по фасадата вече знаеш какво ми причини-още съм зяпнала от възхищение.Браво на теб!
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Аз, "къщичка"

Мнение от къщичка »

Благодаря ви! :tzvetentze:

Днес постудувах малко. През деня напичаше, ама привечер лъхна зимен мирис.

Свърших една работа, ама.... Не мога да преценя дали стои много смешно брезовият клон, идеята му е да си окачам там декорации-есенна, коледна, пролетна, великденска и т.н. Сега е малко гол, но все пак, вижда ли се се смешно? Също и не мога да преценя излишни ли са малките клончета, да ги орежа ли? Снимала съм отвън и отвътре както се вижда.
Клона е на корди, които са окачени на куки в бетона.

Изображение

Изображение

Бялата стена е на гаража, вратата, която малко се вижда също е на гаража, а до нея на 90 градуса е прозореца, през който най-много гледам, затова искам да ми е хубаво там. Т.е. прозореца ми идва срещу оградата.

Също искам и съвет (ама за друга декорация, като дойде времето ще я покажа) кои растения издържат по-дълго сухи (клонки с листенца?), пираканти ли... Както хелихризума ми трябват. Сещам се за едно лилаво цветенце, което расте по поляните лятото, но не си набрах тази година от него и много ме е яд, то трае поне година откъснато.

Другото нещо е ей този гардероб, който от 2 години ще му слагам рафтчета и най-накрая я свърших тази работа, и то щото ми дотрябва гардероба :lol: Малко са накривичко, ама карай. Женска и бърза работа.

Изображение

Сега ще видим, кога ще му "остъкля" прозорчето. Трябва да намеря някакъв плексиглас, за който пък съм взела фолио с винтидж цветя и елементи.

За този гардероб съм писала преди време в блога ми, но може и тук да съм го показвала. Той беше заварено положение в старата ни къща и като я продадохме си го взехме от там. Сигурно е поне на 40 години. Изглеждаше ето така:

Изображение

Бил е на старите собственици, които може би отдавна са починали, аз не ги познавам, но обичам да пазя стари неща. вътре, на едната вратичка имаше залепен плакат, окъсан вече, явно от някое старо модно списание, вероятно Лада, ако не и по-старо ако има такова. Оставила съм го, само един лак отгоре му мацнах.

Изображение

Много ми е мило това гардеробче, защото е от къщата, която много обичах!

Изображение

Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Аз, "къщичка"

Мнение от kim »

Светле, това с клончето си го замислила пак много оригинално. :tzeluvka: Според мен не махай другите клонки
да не заприлича на кол за суджуци. :D
А гардероба е страхотен с тези орнаменти, пък и като знам как ще го издокараш с тези твои ръце.И декупаж си има. :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Аз, "къщичка"

Мнение от къщичка »

kim написа: Според мен не махай другите клонки
да не заприлича на кол за суджуци. :D
:daaa:
Ох, заболя ме стомаха от хил :lol:
Ами тъкмо ми даде идея за още една коледна украса, ама трябва да са изкуствени суджуците, че ще събера тайфата котки :lol:
Или ще наредя-суджук-котка-суджук-котка и отдолу едно куче :lol:
И зимата ще имам забавление, аз ще съм само зрител.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Аз, "къщичка"

Мнение от elmaz »

Сладурки :gush:
Не махай нищо, клонът си е супер. :D
Гардеробът също.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Аз, "къщичка"

Мнение от venetka70 »

Светле, не махай клона в никакъв случай.
Пазя си снимка на един такъв клон и много исках и аз да си направя подобна украса като от снимката, ама като се знам как не ми иде отръки та по-добре да не се захващам.
Виж какво си бях харесала
Изображение
Сигурна съм, че ти ще измислиш и сътвориш нещо по-хубаво и от това.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Аз, "къщичка"

Мнение от Emilly1212 »

Светле :gush: , клонът е страхотен, погледното отвън, когато го украсиш, ще е невероятно. Не махай клончетата, много е хубаво с тях, по-естествено е. И отвън, и отвътре ще е много красиво! Отлична идея!

Гардеробът е уникален. Тези орнаменти по него са страхотни, обожавам стари вещи, на които е даден нов живот. Браво на теб!!!! :liubov:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Аз, "къщичка"

Мнение от Tanet »

Да споделя, че много успешно и с голяма трайност се хербаризират цветя в пясък. Отсяваш си фин пясък, вземаш една широка тава и го разстилаш, заравняваш и поставяш откъснатото цвете като му оправяш венчелистчетата и после посипваш пак с пясък и оставяш на силно слънце. Цвета и формата се запазват, в дръжката можеш да забиеш клечка за барбекю или да я привържеш да не изсъхва накриво. Може във фурната да ги сушиш.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Аз, "къщичка"

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Ако къщата, в която си го заварила, е била строена преди 40 години, това означава, че той е бил заварен в друга по-стара къща и от нея е бил преместен в "новата къща" към 1975-6 г. А тогава серийното производство изключва каквито и да е украсителни елементи. Соц-стилистиката позволява само плоски повърхности и... права линия, успоредна на партийната линия. :sgiggle:
Старите частни занаятчии са си отишли, нови още 12-13 години няма да има.
Гардеробът е правен със сигурност преди 1940 г. истинско бижу! :potekoha: :liubov2:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Аз, "къщичка"

Мнение от Гео, граф »

Къщурче, от сега нататък само ще ходя след теб из темите, за да не пропусна някое от изумителните ти творения :sooo: ! Пак успя да ме изненадаш. Идеята за клон не е нова, но при теб ще има нов прочит. Обаче гардероба е... :shock: :slips: !!!

А това е поне за Снимка на седмицата Изображение..............

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”