Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъци

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъци

Мнение от Еличка »

[quote=Noel post_id=817519 time=1525891288 user_id=3065]
Изображение
Ноел! Това ме.... Разсърцетупка! (има ли такава дума в речника?!? Да я сложат тази снимка за определение, ако няма!!!.)
Преди малко имах семейство гости на вилата на гости. По едно време жената скача с огромна усмивка "Вижте, светулка!" Много ѝ се смя мъжът ѝ, нямало по това време на годината, ракийката ѝ светела .... След малко всички видяхме две....
Сетих се тайно за теб, Ноелче! И много мило ми стана да те натекат Светулче. Винаги има светулки и светлини! Утре ще ги търся за снимка (за определение на думата Осветулчено!).
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъци

Мнение от Noel »

Светулчице :gush:
Оттеглих се от форума когато беше натрупан такъв негатив,че не можех да го понеса.
Дълго време имах колебания дали изобщо има смисъл в едно разпадащо се общество,поело по пътят на осъждането и пошлото, и лошотията.
Ние отдаваме енергията си там,където се фокусираме.
Много елементарен физичен процес,а така труден за ума да го схване.
Ако искате в живота ви красота,търсете красотата във всичко.Ако нещо ви дразни,не импонира на вас-не го осъждайте,подминете го.Започнете ли да го говорите,дебатирате,то ще ви всмукне.Източва ви.Взима от вашата енергия и после сте като изцедени.
Разберем ли това,една крачка израстваме.
Живеем в Квантов преход.Много не го разбират и търсят знаци навън.Не ги търсете навън,там трудно ще видите доказателства.Те са в нас.
Променяме се,търсим смисъла,въртим се в нас като пумпали.
Учудваме се на мисли,които сякаш не са наши.Търсим повече време за нас си в усамотение,премисляне,изравняване.
Тези,които са решили да вървят напред се променят.Другите не го забелязват,техният избор е стария свят.И в това няма нищо лошо.Всеки усеща това в него и прави избора си.
Ускорението започна с Равноденствие.Живеем в непозната досега динамика.Всичко се забързва-събития,синхроничности,природа.
По-сетивните го отчитат.Живеят с натиснат педал.Вижте Природата.Джанките цъфнаха и прецъфтяха за часове буквално,вече имат плодове.Божурите са на пъпки при мен,а розите цъфтят.Лимониум,които прави цветонос август,вече отваря цвят.Гугутките,изчезнали години от София се завърнаха.Славеи населиха София.Светулки преди жътва,Еличка :tzeluvka: Ти си в Потока.
Всичко се видоизменя и наглася за новото време.Време е да ставаме Човеци.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъци

Мнение от МГХ »

Това е прекрасно. Ако мога да опиша красотата и да я нарисувам, би било нещо в този стил :
Изображение

Съгласна съм с теб,Ноел. И по принцип споделям написаното по-горе. Обаче, макар да знам, че не е тук мястото, искам да кажа ,че има изключения от :
Ако искате в живота ви красота,търсете красотата във всичко.Ако нещо ви дразни,не импонира на вас-не го осъждайте,подминете го.Започнете ли да го говорите,дебатирате,то ще ви всмукне.Източва ви.Взима от вашата енергия и после сте като изцедени.
Разберем ли това,една крачка израстваме.
В момента си патя от една особа, която напада и клевети хората около мен и мен, разбира се. В думите й няма грам истина и затова ми е трудно да подмина. Ако касаеше само мен, нямаше да реагирам. Обаче хората, които напада, не са силни и мотивирани. Лесно се обезкуражават и се отказват. Така много месечните ми усилия да събудя у тях желание за добро , отиват на вятъра.
Сега съм пред избор. Не мога да мълча, но и не искам да се мърся.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъци

Мнение от Noel »

Миленка,скоро имах аналогичен случай.Започнах работа при жена,която първият месец беше абсолютната доброта.
После внезапно показа друго лице-наричаше всичките си служители олигофрени и цялата гама обидни думи.Търсеше и най-малкото несвършено и правеше драма от всяко нещо.Когато тръгнах да се защитавам,пораждах двойна агресия.Лавината негатив ме поглъщаше.
Тя ставаше все по-силна,аз все по-отслабваща.Усещането да ти изцеждат жизнените сили,познато е.
Изведнъж проумях,че това е абсолютно неправилен подход.Неината истина е различна от моята.И колкото повече се опитвам да я доказвам,аз се боря със злото.Всяка съпротива поражда съпротива.Процеса е безкраен и само захранваме конфликта.Съвета ми е-остави го,излез от тази ситуация.Не се доказвай.Губиш от това.Остави нещата да се случат по най-добрият начин за теб.Първата реакция на доказване кой е по-прав е губеща.Тя е стар модел.Доказвайки правота ние играем ролята на жертвата.Така е създаден стария свят.Борба за енергии.Твоята истина си е твоя.Махни с ръка и давай напред.И ще запазиш цялостност и жизнена сила.Хората,които търсят конфликти са тези,които всмукват чуждата енергия.Чрез него те пробиват.Това не е твоята битка.Разбереш ли го,печелиш.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъци

Мнение от zeleno »

Слънчева , то с тия детелини се прочух вече , но да знаеш - не съм те забравила
хем ще инспектирам на място ;)
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъци

Мнение от polyabs »

Теди, като вляза тук и все едно съм в приказка, картините, пейзажите, духа, думите ти, всичко е приказно! :liubov:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъци

Мнение от Noel »

Душата си, чедо, като хляба да я чупиш и да я раздаваш! Душата е за даване. От тоя по-арен дар под цялото небе нема! Ни къщя, ни имане. Душа! У другия човек парче сладост да туриш, па и в горчиво време да му е убаво! Кога назаде поглед обърне, усмивка да си спомня и мраз в гърди му да се стапя. Тъй тряба, чедо. Да те запомнят с даване, че който дава, надпреваря Живота. В памет живееш ли, и да те нема, пак нейде блещукаш. Звездица ке си остала някому да светиш.

- Валентина Йоргова, " Гласове в тихото "

Изображение

Мишините кандилки.Когато нещо ти е дадено от душа-пребъдва.Друго,дадено за престиж,от его,инертно-то линее,умира.По дарените ни китки разбираме кой какво ни е дал с нея.

Поли :tzeluvka: виждаме само това,което носим в себе си.Другото не го разпознаваме.Приказката е в теб,прекрасна.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Малката Ида

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъци

Мнение от Малката Ида »

Слънчо,сигурно знаеш...колко си права! :sheart:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъци

Мнение от Noel »

Малката Ида написа: Май 11, '18, 12:25 Слънчо,сигурно знаеш...колко си права! :sheart:
Моята истина е твоята истина.Без думи,отвъд въображението....стъкълца в очите,един ритъм повече,синхроничност.
Малечка,ти си знаеш :gush:
Време е да си спомним кои сме и за какво сме тук.Голямото събуждане.Изборът да се изразяваме,истинските ни таланти.
Да избереш себе си.Без пестене.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Малката Ида

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъци

Мнение от Малката Ида »

И да се раздадеш,без остатък! :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”