Катиния чемшир

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Катиния чемшир

Мнение от ljuboznatelna »

А оградата на чешмата в какъв смисъл ще се ремонтира? За мен една мазилка на оградата и на коритото си е достатъчна :hmmm: Отгоре някоя и друга керемидка. Или пък облицовка с камък. На мен лично произволно начупените плочи тип римска мозайка не ми харесват, по-добре правоъгълни. Може дори да си остане тухла, само да се обработят фугите. А зад крана - някаква розетка.
Онагледяване на разни детайли, които могат да се използват (друго ми се върти из главата, но не мога да го онагледя):
Изображение

Продават разни орнаменти от стиропор, които се лепят (но трябва да са фасадни, за да не изгарят от слънце)
Изображение

Изображение
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Катиния чемшир

Мнение от katia »

Благодаря много за идеите...О последната май ще открадна нещо. Из моята глава се върти коритото да е облепено с речни камъни а на самата ограда да се излее плоча и се направят поставки за сандъци на които да сложа висящи цъфтящи, които да влекат надолу съм чешмата. Но самата стена където е чешмата не бях мислила какво ще се прави и на мен май с тухли ви харесва...но те са стари и се ронят зидчето е много тъничко с тухли еденички..
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Катиния чемшир

Мнение от Skio »

Kate ,ako розата ти(сорт 0039) е на около метър до ъгъла с чешмата ,то като я подведеш отрано ,
тя ще ти обере поне половината разстояние над мивката ,защото е катерач от порядъка на 3мт.

Което е за мен начин да ти изкажа мнението си - настоявай си с твоя план за 6-те рози ,защото
са в всъщност ниски катерачи и може да ги манипулираш сравнително успешно,но се погрижи
много добре за тях още от сега,използувай зимния период за подхранване да ти тръгнат силно и това да
ти помогне ясно да си представиш нещата.
..........
И вземи я в твои ръце за следващия сезон онази бялата ,че като я гледам на снимка 8 ,то такава прилика
с Iceberg sarmentosa(някой от двата съществуващи вида),че като нищо може да е същата и ако
се подреди добре то ще са водопади от рози :o :o :o
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Катиния чемшир

Мнение от katia »

Благодаря ти! Не знам дали ще мога да закарам катерача чак до зидчето на чешмата, но със сигурност ще опитам да покрия мрежата която е до самата площадка с нея. А бялата роза не знам как да я оформя от долу направо тръгват много клони и става огромен храст. Тя и сега се отрупва с цветове, няма никакви претенции цъфти цяло лято някак на вълни. Това са цветове вече много късно есента, Сега в момента пак цъфти. Не знам какъв вид е, бяха 6 общо такива, купих ги от една много възрастна баба от пазара. 5 не оцеляха....тази обаче е по-инат от мен :oops:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Катиния чемшир

Мнение от Skio »

katia написа:Благодаря ти! Не знам дали ще мога да закарам катерача чак до зидчето на чешмата, но със сигурност ще опитам да покрия мрежата която е до самата площадка с нея. А бялата роза не знам как да я оформя от долу направо тръгват много клони и става огромен храст. Тя и сега се отрупва с цветове, няма никакви претенции цъфти цяло лято някак на вълни. Това са цветове вече много късно есента, Сега в момента пак цъфти. Не знам какъв вид е, бяха 6 общо такива, купих ги от една много възрастна баба от пазара. 5 не оцеляха....тази обаче е по-инат от мен :oops:
Те тази способност на бялата роза ,Кате,ти дава шансове да се учиш да режеш рози без излишен стрес.
То да не е някаква мършава прехвалена чаена хибридка с 3-4 клона ,дето като се приближиш с ножицата
и коленете ти се разтреперват от недоумение и квот си чел и чувал ти излита от главата.
На тоя облак като му отстраниш 2 най-стари клона още от земята оставяйки две пъпки ,като обереш
излишната перушина и като скъсиш с 30% онова дето на снимката гордо стърчи и просто се вижда ,че е добро и яко
и си готова. :stiskam:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Катиния чемшир

Мнение от katia »

Благодаряяяяяяяяяя....това на пролет нали? Принтирам ти съвета и с лист в едната и с ножици в другата ще режа :tzeluvka:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Катиния чемшир

Мнение от Skio »

Ти пък ще принтираш съвета ми,направо ме трогваш и казвам ,че си струва тогава
"да ги стигнем американците" и да си орежем заедно айсбергите оnline ,с много снимки и обяснения :lol:
направо виждам новатa тема създадена за панаира "Титаник-или как се подрязва една роза Iceberg" и така сигурно и други корабокрушенци ще надойдат:lol: :lol: :lol: :hihihi:
Аз съм лесна ,защото моята е млада и е в саксия ,ако съм успяла с полягането ,то ще имам вече две
рози и ще остане новата в саксия,а другата ще се наложи да я мисля ,но пък със сигурност един експеримент
ще бъде това ,което ще измисля.
При теб е различно ,защото трябва първо да решиш дали не ти харесва да и позволиш да се покатери малко
нагоре по дървената колона или ще я държиш на храст.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Катиния чемшир

Мнение от katia »

Момичета, майка най-накрая каза "Кате, ела си режи розата" става въпрос за онзи белия катерач, дето не знам какъв е, но цъфти цяло лято, не искам да става огромен храст, а да се катери нагоре и да го хвана за гредите на навеса, но не съм рязала рози. Сико ми дава идея, но бих се развала на още съвети, следващата събота мисля да режа и си умирам от страх :oops:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Катиния чемшир

Мнение от nadin »

Май имаш два варианта или да я държих храстовидна и да я режеш на купа както те съветва calico или да я пробваш като катерач. В такъв случай избери няколко дълги и здрави едно или двугодишни клона които да са ти опората и другото отрежи, страничните клони на опорните до 2-3 пъпки а по - тънките от долу намали драстично за да ти крият основите на храста. Аз поне така правя с мойте катерачи. Мисля в темата за катерачите имаше и видео клипове как се режат катерачи
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Катиния чемшир

Мнение от katia »

Мисля да се вслушам в съвета на Калико. Щом тя казва, че това не е катерач, аз и вярвам напълно. Ще покажа снимки когото нацъфти :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”