Катиния чемшир

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Катиния чемшир

Мнение от katia »

Днес ходих на село да си посадя подаръците от вчера и най после снимах чемшира от всякъде. Ето каква съм я свършила... Изображение Постройката която се вижда зад чемшира /в дясно/ е на съседите, точно нея не искам да виждам. Това, което е в края на снимката ляво е нещо м/у беседка и навес това не измазаното все още е барбекю /това е творение на съпруга и не съм се намесвала/ В предната част на снимката м/у двете асми растението е клеродендрон- с розови топки цъфти. Покрой оградата посадих 5 бр. розови катерачи, но не знам дали цъфтят целогодишно Изображение Изображение Изображение Тук е от другата страна от беседката към пътеката за навън Изображение Изображение Тази стена с чешмата до вратата ще бъде ремонтирана това лято...бих се радвала на идеи и за нея Изображение Това е роза, която е купувана преди 6 години от една баба на пазара, би трябвало да е катерач, но майка я реже и това е резултата. Тази година не я ряза. Бяха общо 6 бр. само тази оцеля. От дясната страна на снимката се вижда чемшира Изображение Изображение Изображение В тази градинка, където е розата, тази есен посадих много лалета. В другия и край има един лилиум и цяло лято в нея стоят точно 3 бр. петльови гребена, защото на растенията им трябвало пространство. Тази година мисля да сложа нещо ниско и гъсто там, но още не знам какво. Ще се радвам на всякакви съвети и идеи и мислите ли, че трябва да махна розите катерачи дето ги посадих зад чемшира
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Катиния чемшир

Мнение от libra »

Катерачи +асми не ми се вижда добра идея.Искат слънце и стават/евентуално/ големи.
Чемширът е много готин :daaa:
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Катиния чемшир

Мнение от katia »

Ами знам ли това ми хрумна само...може и да ги махна. Те асмите са доста високо и много рехави и отиват към пътеката, самота грозна и ръждясала телена ограда не е под сянката. Идеята беше да се махне и да се сложи довар, но това няма да стане май..
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Катиния чемшир

Мнение от libra »

Съседът в каква посока е -южна?
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Катиния чемшир

Мнение от nadin »

Зависи от къде грее слънцето. Аз имам катерачи под асма с южно изложение и нямам проблем защото сянката от асмите отива чак в съседния двор и розите са си на слънце.
Аз мисля че най-големия проблем на катерачите ще е майката с ножиците :D. При мен едно време това беше дядо ми с мотиката. Малко неща дето не даваха плод оцеляваха в двора. :D ;)
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Катиния чемшир

Мнение от katia »

Съседа е от запад. Асмата отива на изток но наистина няма сянка за сега поне де, може би асмата е млада още. На мен ми се иска тази ограда да цъфти цяло лято :eeeh: . С майка с ножиците....ако я озъптя едно-две лета и и вземе, че и хареса може и да не ги закача розичките. Тя защото е сигурна че всички рози се режат почти до земята...а чуждо мнение трудно приема :nod:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Катиния чемшир

Мнение от libra »

Тук положението е на кантар ,за това решението е твое.Ако не получиш задоволителен ефект ,можеш да местиш.Малко е трудно ,защото коренището става голямо, а и клоните ще трябва да се орежат до към 50-60 см.
С рязане до корен катерливи рози няма да станат,няма как просто.Знаеш,че на 20-40 см. се режат само чаените хибриди.Мисля,че не е трудно майка ти да го разбере. :stiskam:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Катиния чемшир

Мнение от calico »

А, хубавия чимшир!!

мисля че ще се получи добре с розите, асмата наистина е високо. Обаче едва ли розите ще закрият гледката, освен на някой под 150 см.
щото тая мрежа е толкова, нали?
какви катерачи си сложила там?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Катиния чемшир

Мнение от katia »

Ей това сложих http://irisday.eu/katerlivi-vlacheshti-rozi-sort-039/" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Катиния чемшир

Мнение от Мария Николова »

Достолепен чемшир!!! :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”