ГРАДИНА ДАРИНА

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от darina1960 »

По препоръка на Калико ще Ви покажа част от моята дейност в почивните ми дни. Дано да Ви хареса! Ще давате идеи за някои заварени от мен направии, които ме дразнят но не мога да се справя сама.
Изображение
Изображение
Изображение
първата ми закупена хоста - даже не съм и питала за името й
Изображение
Изображение
не мислете, че копам само китки...
Изображение
Тази вайгела или вейгела не знам как е правилно - си я взех от една изложба по Цветница. И нейното име не знам. Просто ми хареса.
Изображение
Хойхерата ми я даде една баба от село - да не си тръгвам празна. Много си я обичам. И на нея впоследствие й научих името. Беше просто цвете, което като вариант прилича на момина сълза. Абе не точно :lol:
Изображение
В центъра на тази снимка ще ме видите с любимата мотика...
Изображение
Ето - заради тази снимка съм в този форум. Като я видя в един друг такъв, Саша ме смъмри, че съм обрала ирисите и ми предложи HOBBYKAFE
Изображение
ето тук има 250 броя рози - павликенки, част от които реализирахме по пазарите...
Изображение
в ляво от пътеката има жив плет, който ме дели от пътя, но самата пътека ми е голям трън в очите. Представям си я с леки завойчета, от малки плочки - но наклона ни е голям и всичко тръгва надолу. Свлича се. Ще ви покажа на друга снимка.
Изображение
Изображение
пистите с лук са заредени
Изображение
тези пътечки - затревените са мое дело. Преди години това беше ред на лозе???????
Изображение
тук още нищо не е цъфнало
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
а тук същата пътека - от долу нагоре. Понеже в дясно до плета е път - хвъркат камъчета до средата на мястото. Никне бурен. Въобще - дразнещ елемент, но по нея вървя.
Изображение
една от любимите ми снимки
Изображение
Изображение
Тук небесносините ириси са малко попрецъфтели, но Калико иска да гледа "в едър план..." :lol:
Изображение
Китки, салати - мешана работа.
Изображение
Изображение
Изображение
Тези пъстролистни дрянове нещо не издържаха тази зима. А очаквах да станат дървета по 2 метра
Изображение
Изображение
Изображение
този флокс е посят в един пън
Изображение
Изображение
Тук вече имам нова решетка за белия клематис. В дъното на снимката се вижда част от цистерната за вода, която ми е втория дразнител...
Изображение
това ми е нова придобивка - дървовиден божур. Ще го видим през пролетта на 2014 година...
Изображение
това е част от моите павликенски рози, които се канят да цъфтят...
Изображение
ето тук Саша ще ме мъмри отново, поради това че съм набрала букет...
Изображение
Ето това е лилавия клематис - подарен ми преди повече от 5 години от приятелка. За разкош към него е и внучката ми...
Изображение
това е едно "мини". Точно до дома ми има магазин за цветя. Рядко се случва да не мина след работа. Това "мини" ме "повика" и ето го - засято...
Изображение
Изображение
Изображение
От тук се виждат и двата клематиса
Изображение
Тук вече салатите са изскласили...
Изображение
Това е бордюрчето с "минитата", но асмата започва да ги засенчва и ще им търся ново място.
Изображение
Тук вече малката госпожица се е накопала и си чисти обувките...
Изображение
Освен всичко ходих в гората за папрати...
Изображение
Засега - толкова.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от Мария Николова »

Виждам една градина, изпълнена с бъдеще! :angelche: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от darina1960 »

s_t_m написа:Виждам една градина, изпълнена с бъдеще! :angelche: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Може и да не му е тук мястото, но
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, Мария! Пожелавам ти ЗДРАВЕ! За всичко останало - време се намира!!!
Не сме се виждали - но имам чувството, че се познаваме от 100 години!!!
Не ти изпращам картичка с букет, но пожеланията ми са истински.
Хубав празник!
dal

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от dal »

Виждам въздух простор и талант да садиш от нещо по повечко корени , което винаги ще ти гарантира че каквото и да направиш - ще изглежда добре
Всичко ми харесва и нищо съществено не бих променила , просто в годините ще гледам към съществуващите петна да добавям подходящи от други цветя и растения , и да им се радвам
Имаш много място и достатъчно конструкции и за рози и за клематиси и за всичко. Хич не бързай .
Имам една препоръка : ако нямаш , направи си два къта - отворен и покрит на завет и против дъжд в полусезоните , нещо като летен хол ли кухня ли -хем за почивка поне един миндер да има там , хем да приседнеш на кафенце , удобно е -може би имаш но аз не съм го видяла по снимките
И второто , което аз бих направила - направи си някъде място на открито , такова място дето да има максимум два удобни стола от които да се вижда цялото място? Да се изтегнеш и да си почиваш , тя работата не е заек да избяга.
Около него си насади неща дето ти ухаят приятно , каквото се сетиш
Изображение
Изображение
Изображениета и такова , с възглавници ако щеш за изтягане и звездобройство ,но става и чушки да се пекат обаче :nod:

добре дошла , остани , чети си , ти ще си го измислиш всичкото самичка :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от Мария Николова »

darina1960 написа:
s_t_m написа:Виждам една градина, изпълнена с бъдеще! :angelche: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Може и да не му е тук мястото, но

Не сме се виждали - но имам чувството, че се познаваме от 100 години!!!
Не ти изпращам картичка с букет, но пожеланията ми са истински.
Хубав празник!
Да те светна тогава, че може и без картичка с букет да сложиш ето тук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 17#p348717" onclick="window.open(this.href);return false; това: ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, Мария! Пожелавам ти ЗДРАВЕ! За всичко останало - време се намира!!!. И всеки ден първо поглеждай най-долу кой има РД днес. :mrgreen: Мен ако питаш, хората са по-важни от китките. :daaa: :ieeee:
Благодаря ти за милите думи! :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от darina1960 »

s_t_m написа:
darina1960 написа:
s_t_m написа:Виждам една градина, изпълнена с бъдеще! :angelche: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Може и да не му е тук мястото, но

Не сме се виждали - но имам чувството, че се познаваме от 100 години!!!
Не ти изпращам картичка с букет, но пожеланията ми са истински.
Хубав празник!
Да те светна тогава, че може и без картичка с букет да сложиш ето тук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 17#p348717" onclick="window.open(this.href);return false; това: ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, Мария! Пожелавам ти ЗДРАВЕ! За всичко останало - време се намира!!!. И всеки ден първо поглеждай най-долу кой има РД днес. :mrgreen: Мен ако питаш, хората са по-важни от китките. :daaa: :ieeee:
Благодаря ти за милите думи! :gush:
Аз усетих, че се повтарям, но не си намерих първото пожелание и реших, че не съм го изпратила правилно. :gush: :gush: :gush:
Поздравена си два пъти. Два пъти повече да си здрава!!!
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от Di_Va »

Дари, много ти е хубава градината, има някакво спокойствие, което не мога да обясня, но усещам. А за внучката - слънчево дете, да е жива и здрава!
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от greeneyed »

Леле, каква сладкодумна разказвачка си имаме вече! :dovolen: Добре дошла ,Дарина! Супер разходка направи , много акуратна градина, че и огромна , малката сладурана е прекрасна есенция на целия видеоразказ! :D
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от darina1960 »

dal написа:Виждам въздух простор и талант да садиш от нещо по повечко корени , което винаги ще ти гарантира че каквото и да направиш - ще изглежда добре
Всичко ми харесва и нищо съществено не бих променила , просто в годините ще гледам към съществуващите петна да добавям подходящи от други цветя и растения , и да им се радвам
Имаш много място и достатъчно конструкции и за рози и за клематиси и за всичко. Хич не бързай .
Имам една препоръка : ако нямаш , направи си два къта - отворен и покрит на завет и против дъжд в полусезоните , нещо като летен хол ли кухня ли -хем за почивка поне един миндер да има там , хем да приседнеш на кафенце , удобно е -може би имаш но аз не съм го видяла по снимките
И второто , което аз бих направила - направи си някъде място на открито , такова място дето да има максимум два удобни стола от които да се вижда цялото място? Да се изтегнеш и да си почиваш , тя работата не е заек да избяга.
Около него си насади неща дето ти ухаят приятно , каквото се сетиш
Изображение
Изображение
Изображениета и такова , с възглавници ако щеш за изтягане и звездобройство ,но става и чушки да се пекат обаче :nod:

добре дошла , остани , чети си , ти ще си го измислиш всичкото самичка :tzvetentze:
Ох, Дал, нали от такава барака в която са си оставяли инструментите бабата и дядото на моята половинка сега съм на тоз хал. Всичко тръгва от там - преди 50 или повече години!
То трудно да се каже вила, но постройката, която обитаваме (само в почивни дни, а през лятото и всяка вечер) е обща, но с два отделни входа от двете страни. На моя свекър и на брат му. Мястото е било мараж - така му казват, каквото и да е това - нещо като неподдържана поляна и дадено по някакво постановление, за да се обработва. Някой ден ще Ви го нарисувам.
Иначе вътре си имам вода, бойлерче, мивка, печка, въобще всичко необходимо за живота...
Изображение
това са моите деца
Изображение
тук си правим зимнината
Изображение
от ляво надясно - зет ми, дъщеря ми, внучката, моята половинка, и синът ми...а това, което се вижда отзад зеленото е на родата...
Изображение
това е поглед от мивката към първата тераса на градината...жегата е страхотна и това си личи по тревата
Изображение
Това е вътре.В голямата тенджера варя сладко от прасковите...
Изображение
а тази година имаше праскови
Изображение
всички са на клончето
Изображение
и тук вече съм на кафе. Почивка...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от calico »

и на мен много ми харесва, има много простор, има и дървета, и тревичка, и цветя.
Дал е права- към всичкото това трябва да добавиш малко архитектура във вид на кътчета за присядане, те придават много чар.

Пътеката- щом имаш наклон, можеш да я преработиш със стъпала, тук там по два по три. ама си е доста работа
освен това тя няма да ти изглежда скучна, ако имаш цветни смесени бордюри от едната или и от двете й страни

виж и тая "скучна" пътечка
Изображение

и тук
Изображение

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”