ГРАДИНА ДАРИНА

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1694
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 272 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от darina1960 »

Здравейте!
Отговарям по ред на номерата.
Марго, и в предни постове съм писала за cappucino. Красива е, от пъпка до прецъфтяване. Почти през целия сезон има цвят по нея. Не става висока, около 70 см. А chippendale задължително трябва да имаш. Това лято ще е трети сезон при мен. Все по хубав храст оформя. Няма ни едно петно по нея. Не съм ходила скоро, но сигурно листата са си още на нея. Стоят зелени и лъскави. Не й се чуди. Вземай я.
Тутти, когато dar се появи с нейната прекрасна градина във форума, първоначално и аз се стъписах. Реших, че някой се е объркал и слага снимки в моята тема :lol: , но моята тема е с главни букви, а на адашчето с малки. За пицеята - picea Bialiboc. Когато изкара новия прираст е красота. Аз имам и на присадка, щамб. Тази година - живот и здраве ще я снимам. В твоята красива градина, задължително трябва да я имаш :daaa:
Dar, адашче, тази есен изкарах бутилките. Във всичките имаше по 5-6, а някъде и по повече дребни луковички. Сложих ги в ливадата, в един кръг. Ще чакам да видя какво ще цъфне. Само първата година бяха едри. После пак си цъфтяха със същите цветове, но по-дребни. Луковиците братят.
Не сменяй името на темата си!!! Виж като гледат твоята градина, какви хубави думи казват за моята!!! :lol: :hihihi: :tzeluvka:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от iv.tarlen »

Абе и аз се усъмних, че има грешка, ама смея ли да се обадя :hihihi: :hihihi: :hihihi: !Всичко що Дарина се казва е готин човек!
Страхотна внучка хилната като теб!Искам снимка и на Калоян!Дано да не бъркам името. :sheart: :sheart: :sheart:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от dar »

Адаш :liubov: , няма лошо в имената на темите, забавно става и чувство за хумор имаме слава Богу :dovolen:. То аз самата не знам коя е твоята, коя моята тема :lol: , влизам да видя какво си показала, а то била моята тема и обратно :lol: . А за зюмбюлите явно е така, след първата година се разпадат. Успокоих се.Не, че ще спра да ги харесвам. Ще чакам да покажеш новото място на тия пролетни красавци!
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1694
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 272 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от darina1960 »

iv.tarlen написа: Яну 23, '19, 09:45 Абе и аз се усъмних, че има грешка, ама смея ли да се обадя :hihihi: :hihihi: :hihihi: !Всичко що Дарина се казва е готин човек!
Страхотна внучка хилната като теб!Искам снимка и на Калоян!Дано да не бъркам името. :sheart: :sheart: :sheart:
Е те т,ва е той. Не бъркаш името. Калоян е. С шапката на баща си. Малък полицай.

Изображение
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1694
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 272 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от darina1960 »

Днес при нас беше пролет. Обръщах земята с правата лопата.
Изображение
Но първо чистя жебината /голяма напаст тази трева/

Изображение
А малката ми помощница си изпроси терен за нова градинка. Вкара ми камъчета и си нася фестуки и стипи. Важното е, че й се бачка. И на мен ми е хубаво да я гледам като твори с растенията.
Изображение
Утре май ще продължа с рязането...на рози.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 587 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от greeneyed »

Ей така ви харесвам :tzeluvka: - снимки на актуалното състояние на градината и съответните действия по нея.
Дарко, днешният ти фитнес е бил много ефективен, аз листаци обирах с греблото и тревички скубах и пак се уморих, ти не знам как се чувстваш сега. ;) Само помощничката те е вдъхновявала, досещам се аз откъде ти е била силата! ;) Сладурана!
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от dar »

Адаш, голяма си фурия! Браво! Много работа сте свършили с внучката! Поздрави я за новата леха! Тя сега и тема ще си иска, и с основание! Да те радва и да ти е опора. На тия колове с опънатата тел, домати и краставици ли връзваш? Нещо подобно ми е направил ММ, но още им се чудя удачни ли са или не . Кажи си мнението, моля те. Или да ги заменя с оранжерия.
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1694
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 272 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от darina1960 »

Да, адашче. Това е постоянна конструкция. Много труд спестява. Засявам домат и краставици и само привързвам към напречните телове А за краставиците остановката е по-различна. Като изплетем новата мрежа, ще ти я снимам. :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от calico »

Даре, много работа си отметнала. :daaa: Не е ли кално при теб за обръщане?

постоянните конструкции верно че спестяват време за набиване на коловете, обаче не можеш да вкараш тракторче да обработи, а трябва ръчно да се обръща. Тъй че горе долу все тая като спестяване на някаква работа и време.
макар че според мен е по-лесно да се набиват колове, отколкото да се обръща на ръка :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1694
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 272 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: ГРАДИНА ДАРИНА

Мнение от darina1960 »

Ние днес си изкарахме чудесно. Iv.tarlen и НМ, ММ, моята внучка и моя милост. Ходихме на изложение на пчеларите в Плевен. Не че им разбирам на пчелите, но си купих лози - Афродита-без семки, каберне и още една без семки - забравих името. Благодаря на Ивчето за приятно прекараната събота. Забравих да спомена и запознанството си с Тихомир. Нашият кленов спец. До скоро.

Изображение



Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”