Градината на Иванина ...."една българска роза от мен"

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Градината на Иванина ...."една българска роза от мен"

Мнение от ivanina »

Здравейте! И аз искам да ви представя своята цветна гранинка ,която отглеждам с много любов и истинско удоволствие!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Градината на Иванина ...."една българска роза от мен"

Мнение от Роза1924 »

Чудесна градина :daaa: Явно доста се занимаваш с нея - много подредена и премислена. Калико като види снимките ще ти каже, че имаш много място за рози :D Наистина имаш!
Красавицата сред градинката със сигурност ще стане цветарка щом е заобиколена от малка от цветя.
Иванина, а какво е това малиновочервено растение, което имаш в големи количества? Много красив цвят и определено ще си партнира с розАви рози :D
troll

Re: Градината на Иванина ...."една българска роза от мен"

Мнение от troll »

Градината е супер, но мен ме кефят пътеките, алеите от павета, сред които има пораснала трева.
Обаче тук е сложно да намериш паве! :ufff:
Има от цимент! Червени и сиви и жълти! :svekurva:
Твоите много ми харесват, ще се опитам и аз .
Харесах и белия заек и кучето!
А Красавицата е приказна!
Да е жива, здрава и с късмет!
Харесах и къщата! Явно обичате навън.
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Градината на Иванина ...."една българска роза от мен"

Мнение от tsvetina »

Радвам се, че показа градината си, Иве :tzeluvka: Прекрасна е, а русичкото цветенце е още по-прекрасно, малко ангелче :liubov: Имаш много хубави пътеки с тези павета, очите ми останаха в сребристото иглолистно и чимширите. А това, че имаш място за рози е просто супер :daaa: :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Иванина ...."една българска роза от мен"

Мнение от calico »

и на мен всичко ми хареса! :tzvetoman:
явно съм кат латерна, щом знаят какво ще кажа, ама то как да си изкриви душата човек- според мен ти липсват голеееми розови храсти, не катерачи, храсти.

имаш много простор. а на първата снимка тревата на преден план към твоя парцел ли е, не мога да разбера. щото ако е...... :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Градината на Иванина ...."една българска роза от мен"

Мнение от ivanina »

Благодаря ви мили другарчета за отзивите! Градинката ми е плод на моментен импулс,в вея няма нищо предварително премерено ,планувано-дори е доста хаотична,но и в това си има известен чар. Няма никакви шикозни нюанси и изисканост , просто си създавам радост на окото. Грейналото червено цвете е Цилозия, дори да нямаш други цветя,тя върши добра работа защото е просто впечатляваща.Новозасадените си рози ще покажа следващото лято,защото тази година бяха прощапулници-бебета. А живото ми цъфнало цветенце е три годишната ми внучка Виктория,която надявам се да продължи моята цветна мания. :tzvetentze:
Тревата отпред която виждаш Калико ,са "зелените полета на моят роден край",пролетно време е красиво но в средата на лятото всичко избуява и направо ми се плаче ,че във тази наша държава постригването на тревните площи е Табу. Пред оградата редовно постригваме тревата ,правим каквото можем но тя площа е голяма и общинска и необгрижена. Изображение Тук дори и кучето ми се радва на тревичката.
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Градината на Иванина ...."една българска роза от мен"

Мнение от ivanina »

Пропуснах да ви кажа ,че през пролетта си имаме дори и щъркели.Големи чаровници са,всички им се радват!
Изображение
Изображение
Изображение
Малко са некачествени снимките ,но докато ги снимах много ме беше страх да не изплаша този "природен феномен" и да вземе да отлети!
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Градината на Иванина ...."една българска роза от мен"

Мнение от d_vitanova »

Иве, много хубаво!
Чудесна идея да покажеш в този ред градината си - каквито сме любопитни , все едно сме ти на гости! Малкото Мишле е точно на мястото си !
Аз пък елхата загледах - моята щерка ме врънка за елха в градината да си я украсява за Коледа. Колко е годишна елхата / и колко ще порастне най-много/?
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Градината на Иванина ...."една българска роза от мен"

Мнение от ivanina »

d_vitanova написа:Иве, много хубаво!
Чудесна идея да покажеш в този ред градината си - каквито сме любопитни , все едно сме ти на гости! Малкото Мишле е точно на мястото си !
Аз пък елхата загледах - моята щерка ме врънка за елха в градината да си я украсява за Коледа. Колко е годишна елхата / и колко ще порастне най-много/?
Да мила,това ми беше и идеята- да изляза зад маската на "инконгнито" и всеки да знае зад никът Иванина какъв човек стои.Не че това е много важно,но може пък някой в някакъм момент да го интересува.Може и да нямам някога възможност да участвам на разни форумни срещи във които на живо да се срещнем,но така малко или много ви запознах и въведох в моят свят.
А с елхата , аз също така започнах- насадих я за жива коледна украса.В началото беше супер,светещи коледни лампички и много еуфория край нея.Но след като мина двата метра много и се разсърдих че е станала висока и не мога да я стигам и спрях с украсата.Обикновеният ми смърч е на 13 години, а сребристият -по-светлият на 8 години.Струва ми се че сребристият смърч има по-бавен растеж, но и при двата случая сигурно ще гонят 8-10 метра височина. :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Tani4ka
Виенско кафе
Мнения: 363
Регистриран на: Сеп 24, '13, 15:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Иванина ...."една българска роза от мен"

Мнение от Tani4ka »

И на мен много ми хареса градината ти. Хареса ми и това, че всичко е открито,просторно. Имаш много място за нови цветя и съм убедена, че скоро с твоята малка помошничка ще показвате все по-хубави снимки! Да ти е жива и здрава сладураната! Събирай семенца от целозията.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”