Градината, която "ме е намерила" (както рече един приятел)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от calico »

Анжи, току изчезнеш за дълго време и после се появиш с някакви омайващи картини. :ieeee:
ама да ти кажа, правиш го май само по един път на сезон. Ми недей така бе човек. Гледа сега виждам ново разкопано, до онова прекрасно петно дето лятоска беше огнено, джазово и весело, сега си го сляла с друго.
Да не вземеш сега да изчезнеш докато пораснат нещата ам. И разкажи де, ние пак ще искаме да го видим, ама поне да ни подготвиш, че то само шокове от твоята градина
Пък и рододендроните скоро ще цъфнат, да показваш.
И знаеш, че аз искам мащабни панорамни големи снимки :angelche:
:liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lois

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Lois »

Леле, приказно :liubov2:
Даваш ми страхотна идея за минзухари, ще я крадна!
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Angelina_S »

Прекрасни сте и..., не че съм несериозна, но наистина съм се разпиляла на сто страни и просто не ми остава време "да рапортувам" до последната запетайка какви се мътят из главата ми. Не само градински погледнато, а тотално и всепосочно (абе, шизофренно малко, ама изцяло в мой стил). :D
Калико, рододендроните нещо много рехаво са напъпили и изобщо не обещават да са пищна гледка този сезон. Иначе добре си изглеждат, но може би трябва да им уредя среща на високо равнище с Васко. Или пак да взема проби от почвата... :hmmm:

А ето и още малко снимки в рубриката "И други...", щото минзухарите вече прецъфтяха:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Daniela Pargu »

Голяма красота, и някаква мистичност.Много ми харесват и цветенца ,и снимки... :daaa:
Някак различно е тук!Прекрасно :gush:
wenche

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от wenche »

Анджи, понякога се опитвам да преброя колко вида растат на кв.м при теб. Такова изобилие и разнообразие, а е толкова хармонично и никога не е нагъчкано. Наистина рисуваш с растенията.
А кое е това зелено нещо :shock: , сякаш ягода е правила секс с кукуряк :tzvetoman:
Angelina_S написа:
Изображение
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Angelina_S »

Ох, Венче, този твой въпрос е такъв удар в десятката, толкова е кристално о́бразен и смешен, че седя с кафето и се треса от десет минути, като след гениален скеч на Чаплин! :lol: :lol: :lol:
Hacquetia epipactis се казва цветенцето. Крайгорско, сенко- и влаголюбиво, обича и кисела почва. Държи цъфтеж поне месец, туфата непрекъснато рои нови цветчета, а по-старите изкласяват на височина.От някаква поръчка на Надин имам спомен, че го нацелих. Мисля си как ли би се произнесло името на български и единственото ми хрумване е "хакветия".
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от calico »

Ама то сега на снимката в цъфтеж ли е, това цъфтеж ли му се брои?

съжалявам, че родитата тази година няма да се отчетат както трябва :cry: може зимата нещо да им се е отразила
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Tanet »

На мен пък ми стана интересна каква е тази трева пред Хакветията? И също кога ще има продължение в литературната тема :nod: ? :tzeluvka:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Angelina_S »

Калико, в цъфтеж е хакветията. :daaa:
Танет, тревата пред нея е Luzula sylvatica marginata. От "Зелена пролет" съм я взимала, оказа се страхотно попадение. Прави много интересна туфа от отделни розетки. А тази чертица вариегатност по ръбчето на листата ѝ придава някакъв маниашки интензитет на присъствие и розетките, погледнати отгоре, стоят малко като шприцовани. Цъфтежът не е нещо особено, но листната маса е вечнозелена и въобще това петно е непрекъснато живо и във всеки сезон е "събитие".
Много я обичам, купих си и Luzula sylvatica Aurea - златистожълта е тя, но още не е толкова внушителна.

Ох, с литературната тема явно трябва да си дам срок, защото първите разкази така ги написах. Бях си казала: до всяко N-то число на месеца - разказ. Дори и да не го довърша, поне ще съм го почнала и нахвърляла и ще знам каква работа имам още по него. Явно се налага пак "да обърна дебелия край". И току-що го направих - задрасках си дата в календара, да ме гложди тия дни, като си го гледкам. :mrgreen: :tzeluvka:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Tanet »

Значи обявявам срок за публикуване на първото продължение 24-ти май ! :lol: :tzeluvka:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”