Джули - една работеща мечта!

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Джули - една работеща мечта!

Мнение от JuliS »

Здравейте,
Ето че реших да представя моята все още неосъществена мечта. Но затова пък работеща :dovolen:
Вече 6 години сами творим домът си, делника си и отскоро и градината. Дълго мога да пиша за етапите на чертежи, строежи и завършени етапи.... Но тук е тема за градината и аз ще се опитам да се впиша в нея.
Няма да излъжа че допреди няколко години изобщо не съм се замисляла за градина , двор и грижа за растения... Дори в някакъв луд ентусиазъм да помагам на татко в неговата градина посях чесънът с брадичките на горе... е поникнаха...брадички :D както се изрази татко.
Опитите ми да гледам цветя в домът ми не бяха най сполучливите... като тръгнеше някое растение да си отива..просто го връчвах на мама да го "поправи" и така..
това беше малка прелюдия към градинарските ми "умения" и сблъсъкът ми с тях.
Съжалявам че нямам снимка "преди" , за да покажа боклучникът който купихме... Парцелът е тесен и дълъг и се е използвал дълго време от комшиите за изхвърляне не само на растителни отпадъци а и на стъкла, шишета, парцали и всичко ненужно което са имали. Дни наред чистихме и изнасяхме...В дъното на парцела растеше "вековна гора" от 3метроби бъзаци, дебели колкото китката на ръката ми. Сяхоме, горихме, изнасяхме... то ден ли бе да го опишеш...месеци наред облагородявахме. Единствената ми снимка от този период обаче е когато разчистихме бъзито и намерихме в него едно старо бунгало. Никой идея си нямаше че там има и такова нещо... :potekoha: :shock:
Изображение
представете си за какво нещо иде реч... и така...това е преди...
първи планове.... ужас... :nod:
Изображение
първи постижения...нов живот за старото бунгало...
Изображение
първи китки...нещо взето от градината на свекърва ми
Изображение
втори планове...
Изображение
последващи планове...
Изображение
Приложението на градината е главно за строителна площадка..
Изображение
но пък си построихме чешма..
Изображение
Изображение
зимата е прекрасна...
Изображение
Изображение
започваме с облагородяването на терена.. не че сме свършили със строителството- просто сме приключили пореден етап :D
Изображение
Изображение
все още обаче градина няма... Но пък се вижда глинестата бедна и суха почва
Изображение
Изображение
естествено... после решихме и построихме още една стая...
но вече категорично беше време за градина. И от тази пролет решихме да се захванем по отговорно с нея. Миналата пролет хаотично бях сяла рози, храсти и други цветя... Но тази пролет присъединихме и съседният парцел към нашият двор и вече
и дупката където беше басейна през лятото решихме да я преустроим, защото сменяме положението на басейна , а изкопахме бая кубици пръст мин. лято за за нивелираме терена.
И така започна преустройството...
Изображение
Изображение
Изображение
продължавам след малко...
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Джули - една работеща мечта!

Мнение от JuliS »

и продължавам...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Джули - една работеща мечта!

Мнение от JuliS »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Джули - една работеща мечта!

Мнение от JuliS »

гинкобилобата от миналата година.. Незнам кога ще стане на дръвче :hmmmmmm:
Изображение
дивият рожков от преди месец...
Изображение
клематиса от мин. година ще цъфти..
Изображение
брезичката от тази пролет. Донесохме я чак от Ловешки разсадник
Изображение
Изображение
божурът... появи се на 3тата година...
Изображение
преди това ...ей тия хубавици го бяха отмъкнали и яли. Идея си нямах къде са го завлекли.. но ето изненада :D
Изображение
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Джули - една работеща мечта!

Мнение от JuliS »

първата цъфнала роза на арката. Тази роза я крепим от самото начало.
Изображение
в последствия посадих и други рози на арката, но тази много си я обичам!
увивната лоницела. На нашият баир и казват жасмин...но не е :D
Изображение
Изображение
4 годишна ябълка...още не е раждала... :twisted: ама я чакам упорито!!!Ако не е друго... поне сянка ще пази
Изображение
нещастните ни опити да завъдим лоза... може би най накрая ще се увенчаят с успех, след като я преместихме от южната страна на перголата.
Изображение
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Джули - една работеща мечта!

Мнение от calico »

ауууу, Джулия. Колко работа сте свършили за малко време :tzvetoman: . И колко стил има в това което правите. Очаквам с нетърпение развитието на тази градина, от сега предчуствам че ще стане райско място.
Всичко ми харесва, ама много. А бунгалото е станало приказно.
Постоянно ли ще живеете там, или само за почивните дни? Къде е това кътче, в планина ли? Напоителна система предвиждате ли? Питам, щото по ред причини при мен не можахме отначало да направим и сега с поливането е ужасно трудоемко, а е трудно вече да се копае.
Колко е голямо цялото място и зеленчуков двор ще има ли?

розата Симпатия ли е? прилича на нея
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Джули - една работеща мечта!

Мнение от JuliS »

едно кипарисче, подарено ми за рожден ден.. и 3 малки храстчета - замислила съм група. ще видим какво ще стане, ей това дето ще цъфти в розово...незнам какво е :oops:
Изображение
иначе кър голям.... доде ти поглед стига... :D е по точно 120м. дължина на парцела. Но е склон. Денивелацията е голяма.
Изображение
тук на изораното ще е новото място на басейна
Изображение
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Джули - една работеща мечта!

Мнение от JuliS »

calico написа:ауууу, Джулия. Колко работа сте свършили за малко време :tzvetoman: . И колко стил има в това което правите. Очаквам с нетърпение развитието на тази градина, от сега предчуствам че ще стане райско място.
Всичко ми харесва, ама много. А бунгалото е станало приказно.
Постоянно ли ще живеете там, или само за почивните дни? Къде е това кътче, в планина ли? Напоителна система предвиждате ли? Питам, щото по ред причини при мен не можахме отначало да направим и сега с поливането е ужасно трудоемко, а е трудно вече да се копае.
Колко е голямо цялото място и зеленчуков двор ще има ли?

розата Симпатия ли е? прилича на нея
ето розата в по едър план. Не знам каква е... :oops: Тепърва ще се уча на цветя :D
Изображение
колкото до бунгалото.... ми него го съборихме миналото лято. На негово място се мъдри любимата ми дневна :D
Колкото до напоителна система... направо незнам какво да кажа. Вероятно догодина. След като съборим новопридобитата постройка с новият парцел и изградим спалня там. Странично има голяма щерна в която ще вкараме улуците. Водата е голям проблем. Всяка година сме на жесток режим от по 3 месеца. миналото лято ни оставиха 17 дни без капчица вода. Тази година ще напълним щерната от чешмата за да имам с какво да поливам.
Истината е че само привим всичко. И малко сме в неведение за нещата. Те се променят в движение
Ако искаш да видиш че "луд умора няма" може да хвърлиш едно око тук!!!
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... =21&t=1678
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
joannka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1873
Регистриран на: Сеп 30, '10, 17:24
Местоположение: Плевен

Re: Джули - една работеща мечта!

Мнение от joannka »

:sclap: Браво!Много хубаво местенце - и сега,до където сте го докарали ,и обещания за после!Много! :daaa:
Това "розово -цъфтящото" ми прилича на някакъв вид вейгела,ама каква... :hmmm:

А относно голямата денивелация на двора ми се върти един въпрос: За ОТводняване помислихте ли?Не схващам много от снимките ,ама май има опасност към къщата да се събере вода при дъжд ...с тази площадка тип "англииско дворче"...,която иначе много ми допада както е с бордюрчето-пейка за сядане ! :nod: А напояването пък е друг въпрос,естествено...
Ама много добре се получава! :daaa:
Успех! :stiskam: :stiskam: :stiskam:
:ssun: :sflower: :ssun:
Изображение Изображение Изображение

ИзображениеFlowers feed the soul...
Happiness is a decision.You are as happy as you decide to be!
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Джули - една работеща мечта!

Мнение от milena02 »

Ех че хубаво става, Джули! Ще бъдете много щастливи там.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”