Моето предизвикателство!

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Време е и аз да се запиша тук. Започвам с това, което трябва да озеленя.
Мястото където са туите. Зад тях ще е навеса за сбирки с добри приятели на по кафенце, ракиика или кой каквото го тегли душата
Изображение
и всичко от чешмата надясно до къщата. Само да вметна чешмата ще се мести. Къщата ще се доизгражда и входа няма да е от тази страна, т.е. ще бутаме тези стълби и входа за мазето и ще насипваме, че терена е отвратителен
Изображение
Поради ред причини, които не ми се разказват :ufff: се наложи да преместя китките си от село и сега ги боднах където най-няма да пречат/ не че не пречат де :lol: моя хубавец само мрънка, ама ще го преживеем някак/
Изображение
Изображение
Тук ще е къта с розите - така че пак ще местя :D
Изображение
В момента двора е разкопан за канализация и е като в хирошима, но аз ще имам търпението, тъкмо и някой съвет ще получа. Ето и малко китки и за радост цъфнали цветенца в грозния двор
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
:ieeee: Флокса ще цъфти.Купих 6 вида-да видим дали ще изкара 6 цвята
Изображение
Даже магнолиите са наболи листчета-купих ги миналата пролет от метро по 3,90 и бяха засадени на село, миналия месец ги преместих тук без надежда да тръгнат, а те ме изненадаха :stiskam: дано уцелеят, ако не-ще мислим за нови. Имам и грандифлора, но ми е от сега и е още в саксията. За нея ще помисля по сериозно/и цената и беше сериозна :lol: / за място с повече завет и същевременно слънце
Изображение
Изображение

И японската плачеща вишна ми е от сега
Изображение

А тук 8 минита отминалата година, които не знам какви са, но цъфтят в червено, бяло, жълто, розово, оранжево. Цъфналата ми е подарък за 8март, т.е. от сега. След като ги местих три пъти само за месец, ще видим колко и какви ще цъфнат-ако изобщо цъфнат :stiskam: Маниячка съм на всичко щамбово и затова си поръчах 11 и 18 на Димов, но след случая ще чакам и тогава ще садя
Изображение
Ето го и ацера- местен 2 пъти от есента
Изображение
Това е фурмово дърво - подарък от комшийката-оцеляло е зимата
Изображение
А това са 5 вида клематиси, който на майтап преместих от село миналия месец и ги боднах просто ей така, а те взели че тръгнали. Вчера ги разделих- всяко на колче/ не съм снимала/-да видим кое ще оцелее и пак местене наесен :P
Изображение
И съвсем не в темата за китки - това ще е зеленчуковата градина
Изображение
И тъй като всичко е в хаус, да ви покажа кое ме зарадва най-много вчера. Това синичко нещо, което е наследство с двора
Изображение
Изображение
Спирам, защото с бавния интернет вече загубих 2 часа, а навън е прекрасно слънчево и само за работа по двора. Благодаря, че имахте търпението да разгледате. Сега очаквам мнения съвети и критики. Не се притеснявайте да си кажете всичко - няма да се обидя - по скоро ще се радвам - така ще знам, че мислят много глави за да се сбъдне моята градина мечта.
Поздрави на всички :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:

Забравииих. Имам и рустифина за подаряване. Ако някой иска ще му я изпратя. Тъй като е само една и за да не се сърдите-първия, който напише тук я получава/адреса на лични/Ето я:
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от libra »

Ще ти се получи градината-с труд ,търпение,кинти и ровичкане из форума :stiskam:
Моят съвет е :не закривай гледката от къта за веселби към двора с храсталаци ,за които се знае че ще станат високи.Не знам дали туите попадат в тази категория.
След като ти предстоят строителни дейности,може би е по-добре да се запасиш с повече търпение:все някой ще рови точно там ,където си сложила цветята.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Албена »

Пепеляшка, понеже наскоро минах през подобно приключение -основен ремонт на стара къща ,споделям мнението на Либра.Изчакай да завършите поне външното преустройство на къщата.У дома целият двор беше засипан с всякакви строителни материали и отпадъци ,а малкото лаленца и зюмбюли бяха отъпкани ,въпреки постоянното ми мърморене. :twisted:
Много хубави кътчета си оформила с цъфналите цветенца. :daaa: А това синьо наследство са мускари.
Японската плачеща вишна е страхотна.За първи път виждам с такава форма.
Виждам ,че имаш и помощници ,и детенце и кученце.Просто няма как да не се получи страхотна градина. :daaa:
Ако си много ,много нетърпелива ,като мен :lol: ,започни да си чертаеш схеми и да си правиш списъци с растения.Действа успокоително. ;) Не че после си организирах градината по тези схеми... :angelche:
Понеже Либра не е писала нищо по този въпрос,с удоволствие бих приютила рустифината ,ако тя не я иска.И ако се наемаш да я изпратиш до Габрово. :D
dal

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от dal »

:lol: :lol: смея се за местенето по два и три пъти
нищо де , това е нормално
то си става много хубаво , пък ти го мисли и премисляй , но ще ти нанеса една корекция и една забележка под заглавието :не се казва "къта с розите" а се казва "розите и къта с къщата" :mrgreen:
забележката е , че мъжете по принцип си мрънкат , но после е гордост голяма пъчене и т.н. , не му забелязвай
от планиране на хартия само печелиш :daaa:
чакаме снимки :tzvetentze:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

:ufff: Как да устои човек. Цяла зима правих планове и сега като огря слънчо, направо не ме свърта. libra Благодаря за съвета. Тези туи са смарагди и стигали до 2м/поне така ми каза продавача/ и растели по бавно от другите, а че ще ровят в цветята съм предупредена, ама нали съм дебела глава :ufff:
Албенка, писах ти на лични. Ако те устройва - твоя е.
Иначе ще се опитам да стисна зъби още малко и ще престана поне на този етап да давам луди пари за китки, които няма къде да посадя, но не обещавам :lol:
ООО dal-радвам се че и ти се включи - веднага си взимам забележка -Поправям се на "Розите и къта с къщата". Така ще е след няколко години/надявам се/, нищо че моя мъж каза "такива бодли не обичам" - кой го слуша :lol:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от calico »

Пепеляшке, имаш си чудно кътче. Дай Боже да ви се наредят плановете и всичко да върви по вода :daaa:

начертай една скица на целия двор- къде е къщата, къде домата, къде север, дървета, и да се упражняваме всички :angel2: . макар като гледам ти нужда от съвети много много нямаш- знаеш какво правиш и го правиш добре.
там ли ще живеете постоянно? ако не - прави поливна система докато е разкопано, че после е зор.

и наистина не купувай китки за сега. толкова местене не си струва, и цветята страдат знаеш.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от flora »

Страхотно място да се развихриш, но след приключване на строителните работи.Ако идват наети майстори да работят, още в началото ги предупреди за ценните си растения, за да ги пазят.На растенията окачи цени и им кажи, че ако ги унищожат, ще им удържиш от заплащането.Няма да спасиш всичко, но дава добър резултат.
Изображение Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Привет на всички. План на двора ще дам по късно, че той се промени незнам колко пъти вече :angelche: и новия не е на този компютър. За сега ще живеем в апартамента/ от Козлодуй съм/, а след работа - на двора. Като направим къщичката с минимални условия за живот, лятото ще живеем там, а зимата в апартамента, но пак ще ходим всеки ден. Мъж ми има ловно куче, което за сега е на село при майка ми и ще си го доведем. Дворчето ни се намира на територията на града и е на около 5-8 мин. с колата. Поради основния фактор-ЛИПСА НА ФИНАНСИ- всичко си правим сами, затова процеса върви бавно и с много труд. Имам албум със снимки на двора още от купуването му, качен във снимка бг, но ще чакам помощ от половинката за да кача линка тук.Вижте какво намерих в интернет
Изображение
:ieeee: Имам същото гюмче за мляко и това ще е една от красотите в двора - само да видим кога и къде :lol: , че с тези темповеее :ufff:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от johnstalker »

pepelqshka71 написа:...
Това е фурмово дърво - подарък от комшийката-оцеляло е зимата
Изображение
...
На пръв поглед прилича на акация. :D Знаеш ли какво е ботаническото му име?
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Tanet »

johnstalker написа:
pepelqshka71 написа:...
Това е фурмово дърво - подарък от комшийката-оцеляло е зимата
Изображение
...
На пръв поглед прилича на акация. :D Знаеш ли какво е ботаническото му име?
Джони, това сигурно е Хинап, иначе фурма не би оцеляла нашите зими.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”