Градината на Nadin

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от vanina_g »

:slove: Любима градина! Направо ми е еталон, опитвам се да копирам заради сенките! Приказно!
И да питам - тези червените божури, изцяло на сянка ли са? Божеее и аз със сетни сили се въздържам да купувам божури, щото слънчицето ми е кът :hmmm:
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Градината на Nadin

Мнение от tanini77 »

Всичко е толкова хубаво, подредено. Но как се справяш когато се разрастнат растенията? Кораловото божурче е :slove: :slove: :sheart:
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от nadin »

vanina_g написа: Май 21, '19, 09:40 :slove: Любима градина! Направо ми е еталон, опитвам се да копирам заради сенките! Приказно!
И да питам - тези червените божури, изцяло на сянка ли са? Божеее и аз със сетни сили се въздържам да купувам божури, щото слънчицето ми е кът :hmmm:
ми червения божур е саден под два смърча с южно изложение. Колкото слънце виждате на снимката толкова го огрява. Тоест по принцип е на сянка, но от време на време прогрява по малко слънце. Тези божури са стари и затова сянката не им пречи толкова на цъфтежа. Ако бяха на хубаво слънце цветовете и туфите щяха да са тройно на това което виждате на снимката. Демек повечето божури които не са хибриди на лактифолиата могат да цъфтят и на сянка, но цъфтежа е по-рехав и нарастват доста по-бавно. За съжаление повечето божури които се продават си искат повече слънце. Много време ще трябва да ги чакаш да зацъфтят на сянка. Ако те интересува мога да ти кажа няколко които ще ти цъфтят но дали ще ти харесат е друг въпрос :)
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от nadin »

tanini77 написа: Май 21, '19, 15:01 Всичко е толкова хубаво, подредено. Но как се справяш когато се разрастнат растенията? Кораловото божурче е :slove: :slove: :sheart:
Ми повечето от малките не растат много. Хойхерите периодично мръзнат и се рестартират, както стана тази година. Ако пък станат много големи просто режа върховете. Иглолистните са миниатюри с много бавен растеж, но аз периодично кастря ако нещо пречи. Хостите ги места почти всяка година защото все не мога да им намеря мястото, така че още не са се разраснали, но идеята е това място да е само за тях и да са подредени така по размер че да не си пречат като пораснат. Ще видим доколко съм успяла след като престана да ги места :)
На дървовидните божури режа долните клони с цел да станат високи храсти и да не пречат на ниските под тях. А тревите ги режа.
А да и да не забравяме камъните. При мен са много и те физически ограничават растежа на растенията, особено там където играят ролята на саксии.
На мен крайната ми цел е пръст да не се вижда :), Така не се налага да чистя трева и да се занимавам с плевели. Просто много внимавам кое къде садя за да не си пречат растенията.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от vanina_g »

nadin написа: Май 22, '19, 08:19 ... Ако те интересува мога да ти кажа няколко които ще ти цъфтят но дали ще ти харесат е друг въпрос :)
Казвай, разбира се, че ме интересува! :liubov:
Много харесвам божури, имам един единствен, заварен в градинката, обаче си е на слънце. А искам ощеее :ieeee:
И мястото, което мога да им отредя е наистина шарена сянка, ама по-плътна :hmmm: не знам как да по-добре да обясня.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от nadin »

Този червения от снимката става - Paeonia officinalis 'RUBRA PLENA' - от този мога да ти дам на есен.
Paeonia officinalis 'Anemoniflora Rosea' - този за съжаление го нямам а много ми харесва, та ако го мерна някъде ще ти свирна.
nose gay - много ранен хибрид на (P. mlokosewitschii x P. tenuifolia) - този доста хора го имат от поръчките от холандия, но моят е на кофти място саден между камъни и не мога да го копая. Ако някой друг ти даде.
'Mandarin's Coat' - този е хибрид на лактифолиата, но при мен цъфти на шарена сянка под високите роки божури. Този е за място с шарена сянка или 2,3 часа слънце.
Paeonia Krinkled White и peony buckeye belle тези и двата са лактифои но ако имаш 2,3 часа слънце ще ти цъфтят добре. При мен първия цъфти на доста плътна сянка с може би час и половина слънце.
Разни диви:
peonia odovata ( japonica)
P. mlokosewitschii
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от nadin »

Тука се пролет пускам снимки после като ме завърти работата по градината с доматите и няма време за снимки. Та и тази годиан пак така :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от nadin »

И още малко:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от маргото »

Прекрасно пролетно начало, Надин! :daaa: :tzvetentze:

Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градината на Nadin

Мнение от dar »

Надин, обожавам ти градината :gush: А Тая циклама от кога ми е на сърце. Браво! Бъди здрава и създавай красоти!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”