Градината на Nadin

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4435
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2063 пъти
Получил благодарност: 959 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от Polin »

Усеща се вече пролетното настроение в твоята градина, Наде :ieeee: :ieeee: :ieeee:
И това е едва в началото. Нямам търпение да й се любувам като се напълни с невероятните си красоти :sheart: :sflower: :sflower:
Удоволствие на макс :potekoha: :liubov: :tzeluvka:
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 1366 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от gevkati »

полянка от хепатика ?! Невероятна е! Браво! Просто приказна!!!!!
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1693
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от darina1960 »

И тук вече е дошла пролетта!!! :daaa:
mama_li

Re: Градината на Nadin

Мнение от mama_li »

gevkati написа: Мар 19, '18, 10:21 полянка от хепатика ?! Невероятна е! Браво! Просто приказна!!!!!
Синьото на хепатиките ме омагьосва! А в такова количество направо ме хипнотизират! :liubov:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от МГХ »

Прекрасни са и хепатиките и цялата полянка :daaa: :tzvetentze:
sasha

Re: Градината на Nadin

Мнение от sasha »

Наде, днес цял ден разглеждам твоята градина и останах без дъх...толкова редки и красиви цветлета, невероятна колекция! Поклон и....хммм, бяла завист!
Имам и въпрос: какви са тайните за успешно отглеждане на Левисия? От 2002г, съм купила 14 левисии/последователно/, от тях оживя само 12-тата и тя едва крета. Какво не опитвах - слънце, сянка, полусянка, много поливане, малко поливане, средно поливане. И котките /Сашо и Петя/ им бяха врагове - по някаква необяснима причина се облекчаваха върху тях, та ги защитавах с едни клечки.Та помагай, моля те! :ufff:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7651
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2125 пъти
Получил благодарност: 1202 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от pepelqshka71 »

Наде :sbow: :sbow: :sbow: страхотни екземпляри имаш :daaa:. Удоволствие е да се разхождам в твоята градина.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от МГХ »

sasha написа: Мар 20, '18, 17:56 Наде, днес цял ден разглеждам твоята градина и останах без дъх...толкова редки и красиви цветлета, невероятна колекция! Поклон и....хммм, бяла завист!
Имам и въпрос: какви са тайните за успешно отглеждане на Левисия? От 2002г, съм купила 14 левисии/последователно/, от тях оживя само 12-тата и тя едва крета. Какво не опитвах - слънце, сянка, полусянка, много поливане, малко поливане, средно поливане. И котките /Сашо и Петя/ им бяха врагове - по някаква необяснима причина се облекчаваха върху тях, та ги защитавах с едни клечки.Та помагай, моля те! :ufff:
И аз много ги харесвам и уморих две без да разбера какво не им хареса. Последната засадих между камъни, върху дренаж, от северната им страна, но... зимата замина. Та, ако има тайна и аз ще се радвам да я открием :daaa:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от nadin »

Аз също нямам успех с купешките, те са много форсирани и за един сезон просто не могат да се адаптират достатъчно добре за да изкарат зимата. Имах една от Миша, която преживя две зими на слънчев алпинеум засадена странично в каменисто торфен субтрат който не задържа вода зимата. Оцеля две зими и то по-студени от сегашната, но миналото лято я изпуснах да не я поливам две седмици в едни големи жеги и умря от суша. Беше засадена на много слънчево място. Така че и аз нямам кой знае какъв успех с люисиите. Следващата ще ми е пак от Миша ( като ги развъди) :), но този път ще я засадя на сянка.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от Миша »

Абе хора, как така не можете да се справите с левизиите, единственото, което ги мори , е прегряването, садите на сенчесто и полусенчесто място, на ръбче или с добър дренаж и това е, моите ги полива Дедо Господ, и чат-пат аз , през лятото са под сянката на други растения, Надето ги знае, почти удушени , нямам време да ги оплевя, но са си живи и си цъфтят. Сложете ги на сянка с дренаж и ги оставете сами да се гледат , ще се изненадате от резултатите
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”