Градината на Nadin

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градината на Nadin

Мнение от dar »

Наде, започва се. Нежни и много красиви.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от nadin »

Murof написа:Мисля, че се казва Saxifraga stolonifera Tricolor, провери все пак... . Този хималайски венерин косъм по-различен ли е? Как му е латинското име?
Да и тези от ботаническата казаха че ако столониферата вирее при мен и това ще вирее ама не си направиха труда да ми кажат латинско име.
Тази папрат е adiantum venustum от шедиплантс.
Нашата тука е adiantum capillus-veneris и не вирее на всякъде а само в южните Родопи. Предполагам че при мен няма да оцелее зимата. И за тази не съм сигурна как ще се държи в много студена зима, но я дават по-устойчива от нашата.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 340 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от Di_Va »

Наде, удивителни ( за мен, де :lol: ) са успехите и търпението ти с малки и едва-едва растящи растения! А за кукуряците :liubov: ...ми на всички, дето ги имате, леко ви завиждам, аз хич не се справям с тях.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на Nadin

Мнение от renimoss »

nadin написа:Да и тези от ботаническата казаха че ако столониферата вирее при мен и това ще вирее ама не си направиха труда да ми кажат латинско име.
Тази папрат е adiantum venustum от шедиплантс.
Нашата тука е adiantum capillus-veneris и не вирее на всякъде а само в южните Родопи. Предполагам че при мен няма да оцелее зимата. И за тази не съм сигурна как ще се държи в много студена зима, но я дават по-устойчива от нашата.
Наде, у нас венериният косъм расте и край Нареченски бани, та не е чак толкова топлолюбив, поне ако е на завет ...
лалесъм

Re: Градината на Nadin

Мнение от лалесъм »

А пък моят-твой кукуряк вчера отвори и му се радвах няколко часа :ieeee: Ще го разпознаеш ли кой от твоите е? Снимки от миналата година, но вече на прецъфтяване, иначе е тъмно червен
https://forum.hobbykafe.com/viewtopic.p ... 5&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градината на Nadin

Мнение от hosta127 »

А пък моя кукуряк от два месеца е напъпил и не иска да цъфне, червения както съм го засяла миналата есен не е мръднал и няма нови листенца , какво им става ?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от Миша »

hosta127 написа:А пък моя кукуряк от два месеца е напъпил и не иска да цъфне, червения както съм го засяла миналата есен не е мръднал и няма нови листенца , какво им става ?
Рано е, като се стопли времето ще тръгнат
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градината на Nadin

Мнение от hosta127 »

Миша написа:
hosta127 написа:А пък моя кукуряк от два месеца е напъпил и не иска да цъфне, червения както съм го засяла миналата есен не е мръднал и няма нови листенца , какво им става ?
Рано е, като се стопли времето ще тръгнат
ох, благодаря ти :gush: вече се бях за притеснила , то и гълъбовите очички хич ги няма старите листа си седят но нови няма ,а да цъфне хич не се е забързало въпреки че миналата година си цъфтяха но нааистина беше по-късно .
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от nadin »

лалесъм написа:А пък моят-твой кукуряк вчера отвори и му се радвах няколко часа :ieeee: Ще го разпознаеш ли кой от твоите е? Снимки от миналата година, но вече на прецъфтяване, иначе е тъмно червен
https://forum.hobbykafe.com/viewtopic.p ... 5&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Твоят кукуряк е Helleborus purpurascens. Това си е див Европейски вид и затова си запазва горе долу цвета в семенаците и няма разпад. Аз всъщност не бях сигурна за семенаците, защото може да се е опрашил със съседните но те май цъфтят по-късно от него. Преди години съм го вземала от Англия. Не е толкова впечатляващ като хибридите, но пък си е дуракоустойчив като нашия див кукуряк.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от nadin »

hosta127 написа:
Миша написа:
hosta127 написа:А пък моя кукуряк от два месеца е напъпил и не иска да цъфне, червения както съм го засяла миналата есен не е мръднал и няма нови листенца , какво им става ?
Рано е, като се стопли времето ще тръгнат
ох, благодаря ти :gush: вече се бях за притеснила , то и гълъбовите очички хич ги няма старите листа си седят но нови няма ,а да цъфне хич не се е забързало въпреки че миналата година си цъфтяха но нааистина беше по-късно .
Тези гълъбови очички дето съм ги снимала са друг вид и определено цъфтят седмица две преди нашите дивите. Така че не се притеснявай и мойте още нямат пъпки. А листата ще излезнат след като цъфнат цветовете.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”