Градината на Боги :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от маргото »

Лятото е топло, но и работата е много, зимата е студено, но пък много спокойно, и за децата весела и любима.
Домът ти е станал много интересен и хубав, градината също чудесно се заформя! /това е предимството на празния двор,
да започнеш по свой вкус, без да се съобразяваш със съществуващи дадености - постройки, растения/ Поздравления, Боги! :sclap:
За японския кът мисля, че има нужда да е по-закътан, за да може ползващият го да не бъде обезпокояван. Виж писах в
темата на Алина по този въпрос,/ако желаеш/ да не се повтарям. Но със сигурност "Чичко Гугъл" може да задоволи всеки вкус.
Ето зимата предлага време и за това - да помечтаем, да почетем, да правим планове... :daaa:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от ljuboznatelna »

Честита Нова година! :)
Боги, там не ти ли идва малко отдалечено? Японските градини по принцип са за съзерцание и се гледат отблизо :) От втория етаж обаче гледката е много красива, разбирам идеята ти за суха рекичка. Въпреки това си мисля, че ще ти е трудно да я обслужваш с това едноседмично ходене. Между камъните с времето се трупа пръст и се насяват треви.
Джанките отзад сигурно ти създават много грижи, но пък така имаш един много хубав висок зелен фон. Ако ги махнеш, мястото ще оголее и ще е по-слънчево, там като че ли на берберисите най ще им хареса. Ако са от големите, като пораснат ще са впечатляваща гледка.
Тръгнах да търся големи и все на мои снимки попадам :) Нини имаше един огромен берберис в градината си.
Това е един от моите, не пропускам година да го отрежа малко, понякога и повече. По-висок е от мен.
Изображение
Синьото е Picea pungens "Glauka Globosa" , но е купувана големичка и беше скъпа.
Можеш да комбинираш с жълт берберис. За него нямам впечатления как точно расте, защото моя се мъчи на сянка през по-голямата част от сезона, и това му забавя и растежа. Листата, които са на слънце, са най-прекрасното жълто , което имам като листо в градината.

Японската ти градинка, гледайки снимките ти, я виждам по-скоро до онази шахта, която сте покрили с дърво.
Изображение
Но не знам на живо дали там е подходящо, ти имаш цялостен поглед. Между шахтата и тоалетната има ли нещо насадено? Там може да има смърч, ела, или бор - той поне расте бързо и е "японски" :) Има и много декоративни:
Изображение

Там може и бели камъчета на наредиш, като пътечка, останалото мулч.И някакви мини иглолистни, а защо не и клен.
Ти нямаше ли идея в началото да правиш такъв кът до портата? Защо се отказа?
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Люб, това долу е пясъчника на децата :) Тоалетна няма вече там.На нейно място остана джанката и от двете страни Две рози - гр.томас и розариум.
За горе още нямам ясна концепция, но ще са иглолистни с берберис, някоя хортензия, трева....още чета...
Сега пътуваме към вилата да видя какво става.Ще пиша...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от ljuboznatelna »

Тука една пътечка за вдъхновение
Изображение

Това не е японско, но е като част от двора ти :)
Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Лелеле да ви кажа днес голям ден :) На наше село страхотно, 60см сняг, вали сняг, супер е :) Всичко се е сгушило под снега.
Зимна приказка ви казвам :) Децата много се радваха, имаме си и лисица :)))

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тук има тръгнали пъпки :( Кой знае колко топло е било и изведнъж ли да е стегнало.... много странно

Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

И днес много снежно на наше село :( Много студено, много лед :( Скоро не я виждам тази пролет там :( Поне розите изглеждат добре. Както казва Зелено трябва да режа тази година,ако не ще идва подкрепление :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:

Изображение Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Взе,че дойде пролетта и при нас :)
Вчера и днес много работа, много нещо :) Прекопах всички рози, всички лехи от бурени , всичко свети.
Посадих макар и малко рано, но днес в Брикото попаднах на петунии 6бр за 2,99 и неможах да не ги взема. Та сложих и тях, сложих и теменужки :) Турта и невен заложих.
Дано всичко стане.
Вчера сложихме мрежи по вратите отвън за клематисите, та ако не ми ги откраднат ще станат две арки на двете врати с клематиси :) По правило и по един хемораклис в краката им.Та да видим.

Всички рози са тръгнали, коя повече, коя по-малко.

Интересно, че къртицата не е копала нови дупки.Взехме от Лидл преди 1 седмица някакви соларни устройства.Незнам дали е от тях или просто е посетила долната градина сега :)

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Златка Трънова »

Много красиво при теб Боги! Прекрасно кътче ти се е получило на последната снимка!
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Моля Ви за мнение !

Изчистихме ъгъла горе, отрязохме джанката и сега съм засадила някои неща от композицията.
Като най- отзад в ъгъла при тубите съм сложила две лилави будлеи, на дясно след будлеята хортенизя голяма дървовидна бяла, след нея червен берберис, жълт берберис, хоста и червена дива лоза, коят да им покрие мрежата отзад дефакто.
Пред тях съм приготвила няколко 5-6 иглолистни различни имам и червен Ацер и него ще сложа. И няколко вида ниски декоративни треви съм взела.
На дървената ограда има роза бяла / пусто ми изкочи от главата името й / - Голяма бяла огромна.....сраммммм :evil: :evil: :evil:

Идеята ми е да сложа защитна покривало срещу бурени и над нея светло кафяв мулч. И една пътечка към оградата от камъни .

Та въпроса ми е този дънер, който е от ляво виждате ли го в цялата работа или да го махна?Замислих се да го боядисам, после пък да го махна.Ако може нещо интересно да се направи с него,ако не го махам от там.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Според мен този дънер трябва да се изкорени, защото ще се бориш с милион издънки от него.
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”