Градината на Боги :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от сюзан »

Наистина прекрасно място! Простор, зелена поляна и чудни цветя. А зимните снимки са просто ... нямам думи!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Светката »

ПЕРФЕКТНО!
Зашеметяващо :dovolen: очарование.Гледката е супер впечатляваща. :daaa:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Здравейте, дали бихте ми помогнали с идея да заформя един цветен кът? Става въпрос за стената с,трите рози Шекспир.Там като цяло е светло,но слънце огрява малко.По1-2ч на ден.Шекспирите се чустват добре.Искам да разширя лехата и да направя някаква цветна комбинация.Искам като се погледне от далече да се види, че е направено с умисъл.Стилно, очертано,да има идея.
Мога да дръпна в полукръг и метър напред, като ще сложа мулчиращо фолио и от камъните като стената над фолиото да сложа.Мислех да оградя с лигустриум полукръг, за да отделя цветното петно и да има завършеност, но тогава не биха се виждали вътре растенията.
Там в момента има холандски здравец цъфти на туфа и салвия между розите
Представям си примерно някакви мини иглолистни,азалия,хортензия,хости,хойхери....но не ми идва на акъла как да ги подредя, така че да не стане гора, а да има идея всичко и да е красиво като погледнеш от далече.
Можете ли да ми помогнете с идеи и съвети?Дори и нарисувано на лист с молив ще съм благодарна много.Може и с мулч да посипя, но с камъните ми се струва по-подходящо-връзва се с къща, ограда....

Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13697
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 175 пъти
Получил благодарност: 333 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от zeleno »

освен розите там стърчи и още нещо
какво е ?
лигуструм категорично не , по милион причини
може две ниски почвопокривни рози да сложиш
или ако искаш да има нещо като бордюр най ми харесва идеята с мини иглолистни
миналата пролет в Лидл пуснаха по десетина лева Карел , примерно
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1433
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 291 пъти
Получил благодарност: 430 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Ема »

Аз бих сложила отпред две perovskia, а между тях сини ириси и сини делфиниуми. Най-отпред бих затворила композицията с Alchemilla mollis.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от libra »

Без лигуструм,категорично.
Лилавка перовския е добра ,която да цъфти дълго и е достатъчно едра,за да хваща окото.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1287 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от ljuboznatelna »

На мен ми се струва, че перовскията ще скрие розите, поне при мен расте доста висока.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1665 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Тутти »

Аз бих заложила на само един вид растения, които имат красиви листа дори и когато не цъфтят. И задължително ниски, с различни от розата листа. Например стахис, веднага след цъфтеж се подрязва и остават мъхестите сиви листа, зад които Шекспир отново ще изпъква. Или ниска спирея, особено с жълти листа и розов цвят, като бордюр също мисля, че ще стои добре, хубава лавандула, или рожец. Стахиса и рожеца само трябва да ги ограничаваш, тогава няма да пречат на розите. Ако сложиш много видове цветя пред розите, ще стане много пъстро. Аз съм правила такива шаренийки, но монотонността определено ми харесва повече.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Здравейте, мога да дам малък отчет от днес :)
За пореден път , вече се надявам за последен и да е направено по правилата :) Махнахме всички камъни и сложихме мулчиращо черно фолио и върнахме камъните :) Дано бурен няма вече и тревичка :) Харесва ми така, като цъфнат розите ще е добре и съм намислила да си купя глинени скасии да сложа една дъга вътре в композицията с мушката, за да може като няма цвят розата поне мушкатото да дава цвят :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И пред вратата навън на улицата направих една подобна компоиция с три жълти и две оранжеви рози пак с черно фоилио и камъни и пред тях сложих ниски бордюрни тагетиси да направи бордюр и цвят :)

Изображение
Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

А дали можете да ми дадете идея как да го направя този триъгълник между сабъните и стълбите?Има рози сега там,но нещо май не им е много комфортно :( Засенчва се следобяд, явно сутрин не им е достатъчно. Нещо по-сенклюбиво трябва да е!Но да изглежда хубав ъгъл?СЕга съм сложила теменужки, но по-скоро го мисля нещо по- хубав кът да стане, да бие на очи...

Изображение
Изображение

Малко са ми стари снимките, но не намирам по-нови :(
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”