Градината на Боги :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Изображение Здравейте, остана ми само този ъгъл да измиля как да направя.дали може да ми помогнете с идейки?
Това е най-левия и далечен ъгъл на двора.Слънцето пече почти цял ден.
Как бихте ме посъветвали да го озеленя и да грейне?
Скоро почвам да качвам снимки на цветните ми кътове/надявам се наистина да са цветни :dovolen: /
Благодаря ви :)
denitsavm

Re: Градината на Боги :)

Мнение от denitsavm »

Е дай снимки и на останалите кътчета - все пак трябва да стане едно цяло, нали ;)
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Изображение

От тук се вижда ъгъла :) Всичко е още толкова празно :( Надявам се скоро да спре да вали и да купим каквото трябва да го сложим по местата си :)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Боги :)

Мнение от calico »

аууу, колко място :potekoha: :potekoha:

липсват ти дървета, липсва ти нещо във височина според мен
цветята са лесни, първо дърветата

това празното само трева ли ще бъде, или предвиждаш нещо друго
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Да трева ще посадим.Купена е тревната смеска - седи и чака :)
Високи храсти ще сложа,само левия ъгъл незнам как да декорирам.Ако може да ми дадете някакви идейки.Искам нещо цветно,да се забелязва отдалече :)
А посредата на двора няма да слагаме дървета, иска ми се така зелено да си е и само по края да има цвят.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Боги :)

Мнение от calico »

ами за мен точно този ляв ъгъл му трябва нещо във височина, група дървета и храсти.

не харесваш ли тип градини като на Любознателна и Иса? на Люб също е градена на такова празно място, но то не е оставено само за трева
ако го разчупиш ще имаш много и много повече възможности
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

И двете много ми харесват.На Любознателна градините са супер - очите ми остават там :)
Аз имам идея там да сложа по стената Физокарпус,след него Первоския,Спирея японика и Лавандула и на няколко метра пред тях мисля розите,които купих вчера / http://www.oakplants.eu/cat_podrobno.ph ... egory_id=6" onclick="window.open(this.href);return false; и http://www.oakplants.eu/cat_podrobno.ph ... egory_id=6" onclick="window.open(this.href);return false; /
Нещо такова мисля аз....
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Diyana »

Леле Boggy, какво поле за изява имаш...едва ли само аз ти завиждам :mrgreen: Ще стане страхотно от сега го виждам...Снимай по-често, напълни я тая тема, нека да виждаме развитието и... :daaa:
denitsavm

Re: Градината на Боги :)

Мнение от denitsavm »

Боти, аз подкрепям мнението на Калико за група във височина. Представям си, че мястото откъдето най-често ще се гледа натам е откъм стълбите. В такъв случай подбраните растения ще направят ниска група, която ще се загуби когато поотрасне живия плет. Ако държиш на рози е необходимо да сложиш високи храстови и/или катерливи рози, флорибундте ще са много ниски, аз бих подбрала някои с меки стебла, които да правят разпилян храст - остинки напр. или нещо като Rosarium Uetersen. Физокарпуса и спиреята са хубави, но както казах ще се позагубят като височина и ще и им трябва нещо във височина, което да привлече погледа към композицията - тис :hmmm: Лавандулата би стояла добре отпред :nod: , но перовскията е за между розите - то е доста редичко и несъразмерно храстче :dovolen:
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Мерси на всички включили се :)
А тази роза,ако сложа само дали ще стане работата?
http://www.oakplants.eu/cat_podrobno.ph ... egory_id=2" onclick="window.open(this.href);return false; или тази,която имам да сложа там - не толкова голяма - http://www.oakplants.eu/cat_podrobno.ph ... egory_id=6" onclick="window.open(this.href);return false;.

Замислям се за иглолистни или храсти,но наистина когато туите пораснат тук трябва нещо високо да изпъква, но и цветно....

Доста голям храст става като гледам,само се притеснявам и незнам дали трябва да се крепи с нещо или просто си пада като храст надолу?Височина 2,5м доста ми се вижда.Няма ли да се счупят клоните?Иначе ми харесва и ако стане ще е внушителна :)

Не държа на рози.Чудя се какво да сложа,затова питам...
Мерси
Последно промяна от boggy на Мар 31, '13, 10:50, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”