Формална градина я мисля пък какво ще стане?

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
dal

Re: Формална градина я мисля пък какво ще стане?

Мнение от dal »

темата е като за учебник по психиатрия :D
хич ми нее кой ще се засегне и обиди -пиша каквото мисля - има нещо болно в това всичкото запланувано
независимо от плахите опити да се покажат рисковете , всичко изтича в улука
И кой ще му робува и слугува на това цялото ако се осъществи , публика , която мълчешката цъка като часовник и подстрекатели , които свободно бодат в пейзажен стил в дворовете си и трескаво тикат някой аджамия към геометрични прогресии и бетонови постаменти с разпробити глави, от чиито чутури стърчат коси от треворляци .
ти ще тичаш като побъркана да стрижеш линии и да облиш топиари нонстоп целогодишно , а в почивките ще лъскаш на венчетата зеленясалите дирници с бинго .... :mrgreen:
моля виж артикулите на фирмата http://www.briz95.com/new/figuri_bg.html-тя е водеща в градинския кич и държи сравнително ниски цени ....
Как можеш да си причиниш всичкото това труфило на двора? Ма не видиш ли че е грозно? Смешно ? Кичозно ?
ако тази градина се осъществи така както я замисляте с Люб /Люб е творец-съзерцател , експериментатор и летец изпитател на крилете на мечтите/ , паркчето няма да има аналог на Балканите. Което всъщност хич не е малко , като се замислиш...
Моля мнението ми да не се приема като покана за диалог , защото няма да се заклещя в такъв :daaa:


р.р. и тоя с тая малка пушка къде е тръгнал? :mrgreen: баш па центриран
Novodomka
Дълго кафе
Мнения: 124
Регистриран на: Юни 6, '12, 13:22
Местоположение: София

Re: Формална градина я мисля пък какво ще стане?

Мнение от Novodomka »

Ей затова ги пуснах тия снимки тука-щото ако беше например в "Прекрасни градини" или др.подобна тема-щеше да стане страшно :sbandit:
Дал -нещо четете през редовете адвокатурата ;) ама и прокуратурата не спи :mrgreen:
Писала съм аз за статуите-че засега нищо не предвиждам,писала съм аз че няма да спазвам примерната схема напълно-ама не четете.Сега и да се кефим на Андрю Старк не можем :gydigydi: Ми кефи ме и тва е :mrgreen:
Калико-то аз ако можех да рисувааам-да съм нагласила схемата досега :tzvetentze:
Магеа-и аз така мисля :nod: :tzvetentze:
Оффф розите ми поникнаха тука вкъщи в пликовете пък аз се мотам-ще меря пак тия дни и каквото-такова.Верно почвам да психясвам май :hihihi:
Аватар
magea1
Двойно кафе
Мнения: 170
Регистриран на: Сеп 18, '11, 23:57

Re: Формална градина я мисля пък какво ще стане?

Мнение от magea1 »

Спокойно, Novodomka! :tzvetentze: Това е форум а не класна стая. Не се впрягай излишно. С припряност само шаш и нищо добро. Зарии тия рози в някой ръкав около къщата да презимуват. И не слушай мен, дал или другите, а душата си! Тук си,предполагам, за да чуеш и сондираш мнения, а не да ги изпълняваш. Използвай полезното за теб и другото да не те разсейва. Все пак мислим различно, защото сме различни. И това му е хубавото! :tzeluvka: За къде си се разбързала? Ако ще ореш - ори, но без проект в реални размери не сади, ако не искаш двойна работа. Седни спокойно, разчертай размерите (то си е квадрат, нали?), ситуирай къщата, верандата и с молив и гума лекичко нанеси формите докато ти харесат. Оцвети и там където смяташ или си сигурна в растение, пътека го нанеси. Това е най-сладкия процес, повярвай ми и не го изпускай!. После като ти хареса достатъчно го сканирай и ми го изпрати. Ще го начертая в реални размери на кад програма. Не бързай! :tzvetentze: :daaa:
denitsavm

Re: Формална градина я мисля пък какво ще стане?

Мнение от denitsavm »

Аз си мисля, че градината трябва да е право пред гледната ти точка. Ако има възможност да се измести като на снимката, която е дала Люб - много добър вариант. Иначе оставащите ленти отстрани биха могли да се използват пак или за "спонтанните покупки" или за зеленчуци или просто за залесяване, тревна площ за децата, за кучето или каквото е нужно. Реално те ще са извън границите на градината и няма да пречат на симетрията вътре в нея :daaa:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7287
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 740 пъти
Получил благодарност: 1332 пъти

Re: Формална градина я мисля пък какво ще стане?

Мнение от ljuboznatelna »

Ааа, много моля, учебниците по психиатрия са тук http://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=21" onclick="window.open(this.href);return false;. Четат се с калкулатор :twisted:
Novodomka, ако мислиш да отлагаш изпълнението за пролетта, аз също мога да се включа с една опростена 3D картинка на градината, но и на мен ми трябва някаква схема с размери. До зимата обаче надали ще имам възможност, защото и пейзажните градини си искат работа ;)
Като започнеш да си мериш и да си чертаеш, ще ти се изяснят много неща, а и много конкретни въпроси ще се появят.
Аз си пазя още първия чертеж, по който трябваше да садя един бус растения,първите. Да ама като отидох на "обекта" установих, че съм си забравила чертежа :D И карах по спомен.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7287
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 740 пъти
Получил благодарност: 1332 пъти

Re: Формална градина я мисля пък какво ще стане?

Мнение от ljuboznatelna »

Може да си харесаш някакъв детайл:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”