Ремонт на градинка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Ремонт на градинка

Мнение от subversive »

Няма как да заключа външната врата, защото има още 2 семейства над нас (наравно изкукуригали с бабата, ама поне не пипат градината вече :lol: ) и ще се почне едно мрънкане.. Някой ден, като стана богата и известна :lol: ще си купя къща БЕЗ съседи, които да врвят в комплект с нея и едно хуубаво дворче и цялото ще си го насадя и ще го оградя с 3 метра бодлива тел :ieeemyzh:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт на градинка

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Това лято аз започнах от там, откъдето ти свърши - от ключ на входната дворна врата.Щото една миналата година беше решила да си прави букет от цъфналия рододендрон! Той пък тази година не цъфна.
Искаш ли да ти изпратя семенца или коренчета от дигиталис.Той е многогодишен и установих, че даже става по-красив и с наситени цветове на шарена сянка!Можеш да си направиш редичка край зида вдясно от входа.Не иска никакви грижи, болест не го лови, даже някъде четох ,че прогонва голите дребни охлювчета, дето огризват сума ти китки. :tzeluvka:
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Ремонт на градинка

Мнение от subversive »

Магдалена написа::dovolen: Това лято аз започнах от там, откъдето ти свърши - от ключ на входната дворна врата.Щото една миналата година беше решила да си прави букет от цъфналия рододендрон! Той пък тази година не цъфна.
Искаш ли да ти изпратя семенца или коренчета от дигиталис.Той е многогодишен и установих, че даже става по-красив и с наситени цветове на шарена сянка!Можеш да си направиш редичка край зида вдясно от входа.Не иска никакви грижи, болест не го лови, даже някъде четох ,че прогонва голите дребни охлювчета, дето огризват сума ти китки. :tzeluvka:
Щом гони охлювчетата- може, защото нещо много взеха да пасат наред :lol: Така де, не бих отказала да ме уцелиш с няколко семенца от дигиталис :oops: :tzeluvka:
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Ремонт на градинка

Мнение от isa »

Не ги гони, просто те не го обичат и не го хапват по този повод. Но ако до него имаш делфиниум или хоста, ще бъдат ошушкани. При мен дигиталиса вече се е самонасял, така че още сега сей, за да имаш за догодина цвят.
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Ремонт на градинка

Мнение от subversive »

:nod: И делфиниумите, и хостите са го втасали..
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Ремонт на градинка

Мнение от isa »

В смисъл ?, имаш много охлюви ли?
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Ремонт на градинка

Мнение от subversive »

Ами честно казано един- два пъти съм мяркала, но едната хоста е бая охрупана, някои от розите също. Не мога да си го обясня- близо са садени една до друга хостите, едната нещо си я хапва, другата не е бутвана. И при розите така- едната роза и лоницерата, която садих близо до нея са на решето, съседната роза е добре..
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Ремонт на градинка

Мнение от isa »

Според мен не са охлюви това, някакви гъсеници може би. На розите и лоницерата са им твърди и кожести листата, а охлювите обичат крехка зеленина. При мен климата е много влажен и знам със сигурност какво значи да имаш охлюви- говоря за стотици без преувеличение. Един-два са просто мечта. За нагризването мисля че всеки от по-разпространените инсектициди върши работа- децис, би.58, нуреле, карате. Докато за охлювите трябва мезурол или вениш- едни сини гранулки. Излиза малко солено, ако количествата са като при мен, но тази пролет успях да осигуря по -сериозна защита с 6 пакетчета вениш и след двайсетина дни още 4. После започнаха жегите и за тази година се спасих :nod:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт на градинка

Мнение от Магдалена »

Аз пръсках с нуреле еднократно.Втори път не се наложи.Иначе при мен бяха сгризкали розите и клематиса,гъсеници са.
Напръскай вечер,когато захладнее;тези гъсеници мисля , че излизат нощем, така че ще ги нагостиш за вечеря! :stiskam:
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Ремонт на градинка

Мнение от subversive »

Страх ме е да пръскам, защото съседите имат много котки, които обикалят навсякъде, сега се навъдиха и малки котанчета, ядат и хапят всичко, дето шава и т.н. да не ги натровя нещо :hmmmmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”